Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakup monków miałem w planach od kilku tygodni. Miałem okazję mierzyć oba powyższe i zdecydowanie lepiej czułem się w Cronwhilach, co nie oznacza, że było idealnie. Masz podobne wymiary jak ja, czyli typowa 8-ka i wymagania co do nieco większej tęgości.  Ostatecznie mój wybór padł na Loake Cannon, ponieważ trafiła się okazja na Herringshoes.

Posiadam natomiast Crownhill Kolhn i Berwick 2509. Bardziej sobie cenię pierwsze.

Według mnie monki Cronwnhilla, to niezła alternatywa dla Berwicka. Bardziej miękka skóra i dobry rozwiązanie z podeszwą spy.

Tutaj masz recenzję zamszowych https://mrvintage.pl/2017/04/noszoneocenione-zamszowe-monki-crownhill-shoes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pi_senny napisał:

Zakup monków miałem w planach od kilku tygodni. Miałem okazję mierzyć oba powyższe i zdecydowanie lepiej czułem się w Cronwhilach, co nie oznacza, że było idealnie. Masz podobne wymiary jak ja, czyli typowa 8-ka i wymagania co do nieco większej tęgości.  Ostatecznie mój wybór padł na Loake Cannon, ponieważ trafiła się okazja na Herringshoes.

Posiadam natomiast Crownhill Kolhn i Berwick 2509. Bardziej sobie cenię pierwsze.

Według mnie monki Cronwnhilla, to niezła alternatywa dla Berwicka. Bardziej miękka skóra i dobry rozwiązanie z podeszwą spy.

Tutaj masz recenzję zamszowych https://mrvintage.pl/2017/04/noszoneocenione-zamszowe-monki-crownhill-shoes.html

Dzięki wielkie, wezmę wszystko pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

Dziś wieczorem jest koncert festiwalowy w bawarskim kurorcie (miasto wielkości i pokroju np. Duszników Zdrój). Pianista światowej renomy ale orkiestra młodzieżowa (garnitury zamiast fraków). Sala dużo mniejsza od filharmonii. Garnitur wizytowy dark blue szlag trafił i planuję z premedytacją nieformalnie: taką górę w połączeniu z takim dołem (skarpety zmienię). Blezer jest z delikatnej flaneli z nakładanymi kieszeniami. Jakieś sugestie?

F5BCC304-579E-4AEA-A530-7B107DC0F77E.thumb.jpeg.198f031128ab4477c3398429d0fb4865.jpeg6EE182AF-E103-4039-8D99-5C0552470567.thumb.jpeg.82d23618cdf9888093ccddb42f89f451.jpeg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Taka sytuacja:

Dziś wieczorem jest koncert festiwalowy w bawarskim kurorcie (miasto wielkości i pokroju np. Duszników Zdrój). Pianista światowej renomy ale orkiestra młodzieżowa (garnitury zamiast fraków). Sala dużo mniejsza od filharmonii. Garnitur wizytowy dark blue szlag trafił i planuję z premedytacją nieformalnie: taką górę w połączeniu z takim dołem (skarpety zmienię). Blezer jest z delikatnej flaneli z nakładanymi kieszeniami. Jakieś sugestie?

 

W pierwszym odruchu pojawiła mi się chęć zasugerowania ciemniejszych skarpetek. Nie ma to związku z żadnymi zasadami, to raczej intuicja. Nie wiem jak w bawarskim kurorcie, ale w naszej filharmonii byłbyś mistrzem formalnej elegancji.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym prosić o poradę przy zakupie płaszcza z SuSu - mam wybrany model lecz jest on w wariantach - 100%welna lub 100% kaszmir (linki do płaszczy: 

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J461.html?cgid=Coats&prefn1=colorID&prefv1=blue&prefn2=materialID&prefv2=wool

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/granatowy-płaszcz/J452.html?cgid=Coats&prefn1=collectionID&prefn2=colorID&prefv1=fallwinter&prefv2=blue

Pytanie - który wybrać?

Płaszcz będzie noszony raczej na krótkich spacerach (<15min) lub w podróżach komunikacja lub samochodem. Pod spodem zwykle marynarka lub sweter.

Zgóry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płaszcz kaszmirowy SuSu. Jak większość płaszczy z tego materiału nie nadaje się on do codziennej eksploatacji. Jako drugi lub trzeci płaszcz jest świetnym wyborem, jest lekki. ciepły( zwykłe, wełniane płaszcze SuSu oferują komfort termiczny raczej tylko w dodatnich temperaturach). Jest też bardzo ładnie skrojony i trudno w nim źle wyglądać.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kyle napisał:

Pełna zgoda. Mierzyłem ostatnio w Royal Collection model Saul od OJ. Świetny, tylko prawie 3 tysiące zł...

Wysłane z mojego LG V30 przy użyciu Tapatalka
 

Jak poczekasz na wyprzedaż, masz u nich kartę to przy pewnej dozie szczęścia uda Ci się go dorwać prawie za pół ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek, ja mam płaszcz o składzie 78% wełna i 22% sztucznych i będę zaraz zaczynał trzeci sezon. Nie mechaci się, nie jest w nim duszno.

 Mialem tez w reku taki z 60% wełny i był o wiele mniej przyjemny w dotyku. 

Oba oczywiście "luxury Italian wool blend" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jarek napisał:

Dziękuję za odpowiedź. A czy podszewka w płaszczu jest jakoś szczególnie dla oddychalności ważna? Płaszcza szukam  już parę sezonów, a ten szczególnie mi sie podoba, ponieważ nie ma klap, na których mi nie specjalnie zależy, a wygląda w miarę elegancko bez udziwnień.

Ja mam coś takiego:

https://www.tedbaker.com/ca/Mens/Clothing/Jackets-Coats/OSSAIN-Herringbone-peacoat-Navy/p/120856-10-NAVY

Pisza, ze 100% poliester w podszewce, ale jak mowie, nigdy nie czułem się w nim nigdy niekomfortowo, a ma już dwie zimy za sobą. Pewnie teraz szukałbym wiskozy czy cupro, ale wtedy nie bylem świadomy aż tak. Właśnie sprawdziłem, ze w mojej bomberce Dickies tez mam 100% poliestru w podszewce i jest to jedna z moich ulubionych kurtek, wiec nie kierowałbym się totalnie składem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.