Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, lubo69 said:

Rolls Royce Phantom jest 25x droższy od VW Passata, ale nie jest 25x lepszy; to tak nie działa.
Krawaty EoE są w mojej (i nie tylko mojej) opinii jakościowo lepsze od krawatów MiMe, a czy warto to sam musisz sobie odpowiedzieć.

Dzieki za odpowiedz.

Decydujac sie na Rolls Royce mam absolutna pewnosc ze nic mnie nie zawiedzie.

Nie chodzi mi o przelicznik ile razy cos jest lepsze, a o wskaznik cena/jakosc. Skusilem sie ostatnio na szarego maddera od poszetki i powiem szczerze ze poza pieknym wzorem to kompletnie nic nie uzasadnia wyceny na 250zl. Krzywo zszyty, wzor na koncowkach brzydko spasowany, material bardzo odksztalca sie po wiazaniu. Prosze nie mowic, ze to specyfika tkaniny, bo madder od Romana nie cierpi na powyzsze dolegliwosci.

Nie mialem nigdy krawata z EoE, stad zatanawiam sie czy to jest rzeczywiscie topowa polka, ktora pozwoli uniknac podobnego rozczarowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy krawaty EoE. Jestem z natury up...orczywy, ale nawet na siłę nie udało mi się w żadnym znaleźć nic, co stanowiłoby choćby najdrobniejszy problem. Osobiście wyobrażam sobie droższy krawat, ale mam kłopoty z wyobrażeniem sobie lepszego (chociaż bez problemu jestem w stanie wyobrazić sobie ładniejszy;-))

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie przytaczanych często spodniach Pantaloni Torino PT01. W związku z ciekawą promocją na yooxie chciałbym się zdecydować na zakup pary. Jak ma się ich rozmiarówka do tego porównania na stronie? 

S/46/30 - to będzie wymiar spodni w okolicach 82cm w pasie? Warto brać większe/mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cineos, wrzuć linka z konkretną parą, bo już ktoś tu przytaczał, że rozmiarówka jest problematyczna.

Ja mam rozmiar 52(36) i moje mają w pasie dokładnie 36 cali czyli 91cm, jeśli Ty szukasz 82 cm to bedzie to 32"

Patrzyłbym też na otwarcie nogawki, u mnie w 36" jest około 7.5" czyli dość Slim, ale nie skinny. Jeśli będzie wyraźnie napisane na modelu "Slim fit" to może być mocny Slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z Kolegow mial do czynienia z garniturami/marynarkami od Hawes&Curtis? Na zdjeciach prezentuja sie bardzo dobrze..

 

https://www.hawesandcurtis.co.uk/mens-dark-blue-pinstripe-slim-fit-suit-jacket-jksrts14-b34

https://www.hawesandcurtis.co.uk/mens-navy-fine-stripe-slim-fit-suit-jacket-super-120s-wool-jkswls28-g01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie marynarki, w których rękawy chciałbym skrócić o 1-2cm. Rękawy są rozpinane. Zaniosłem do mojej ex-osiedlowej krawcowej, która wcześniej mi skracała rękawy (nierozpinane), która to stwierdziła że nie da się i trzeba będzie zaszyć tak że nie będzie się dało rozpinać rękawa. Prawda to czy nie?

96d3ddfc0d6eec3bdf2131e28e399a51.jpg

W szarej wszystkie dziurki są rozcięte, w beżowej dwie są rozcięte i dwie jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Mam dwie marynarki, w których rękawy chciałbym skrócić o 1-2cm. Rękawy są rozpinane. Zaniosłem do mojej ex-osiedlowej krawcowej, która wcześniej mi skracała rękawy (nierozpinane), która to stwierdziła że nie da się i trzeba będzie zaszyć tak że nie będzie się dało rozpinać rękawa. Prawda to czy nie?

Utrudnia to nieco pracę krawcowej, ale powinno się dać. Może się tylko okazać, że ostatni guzik będzie się ciężko rozpinał, ale to nie jest duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, kupiłem jedną dwa lata temu - niezbyt miła w dotyku, bardzo się gniecie (teoretycznie mogło to się zmienić odkąd kupowałem) nieładny mały kołnierzyk (to się nie zmieniło). Co najwyżej do ultracasualu stylistycznie. Polecam zamiast tego mix lnu i bawełny z CT.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 09:17, lubo69 napisał:

Na modelu wygląda na nieprzyzwoicie krótki i niezbyt ciekawie skrojony. To może być oczywiście kwestia złych zdjęć, ale na podstawie tego, co widzę, osobiście nie brałbym za żadne pieniądze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zagiel napisał:

Panowie,

jak wygląda sprawa rozmiarówki MD w porównaniu do np. Bytomia czy Lancerto?

Rozmiarówka jest podobna do SS, ale MD nie trzyma ściśle rozmiarówki. Mam zarówno rozmiar 48 i 50, które pasują OK, a także 50 o rozmiar za dużą, a widziałem (sądząc po wymiarach) 48-ki za małe. Być może są to kolekcje z różnych lat. Z grubsza jest to również włoska rozmiarówka, czyli 48 MD będzie zbliżone do 48 w większości znanych mi marek włoskich, np. LBM.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dylemacik mam 

Yanko 741 Cuero      https://patine.pl/yanko-741-cuero.html 

            Czy

Yanko 741 Burdeos      https://patine.pl/yanko-741-burdeos.html

Cuero miałem ale bordo jeszcze nie .Które bardziej uniwersalniejsze. Noszę raczej szarość granat no i czasem zielony czy kremowy-beżowy . Gdybyście wybierali to które ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cuero dobrze pasują do koloru granatowego i beżowego. Do szarości słabo. Jeśli chodzi o styl to casual. Połączenie z jeansami bardzo mi się podoba. Do formalnych spodni jednak bym nie założył.
Bordowych butów nie mam ale wydają się bardziej wszechstronne.
Pytanie czego szukasz, bo nie każde buty muszą być uniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cuero dobrze pasują do koloru granatowego i beżowego. Do szarości słabo. Jeśli chodzi o styl to casual. Połączenie z jeansami bardzo mi się podoba. Do formalnych spodni jednak bym nie założył.
Bordowych butów nie mam ale wydają się bardziej wszechstronne.
Pytanie czego szukasz, bo nie każde buty muszą być uniwersalne
Chodzi mi o luźny styl do jeansów czasem do chinosow itp elegenacko nie. Ma ktoś coś w bordo ?


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.