Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Przysłowiową "żonobijkę" noszę codziennie do koszuli. Tylko to musi być odpowiedni materiał i luźna, a nie w kształcie "t-shirta" ściśle przylegającego do ciała. I chłodniej w takim bezrękawniku i to co kolega wyżej opisał - pot przechodzi głównie na ten podkoszulek. Tyle, że ja od lat nigdy nie kupiłem koszuli z popeliny, głównie oxford albo coś ala zefir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gly napisał:

Czy używa ktoś chino od CT? Szukam spodni, które będą szersze w udach do zwężania i nie będą szybko traciły koloru. 

Używam, ale kupionych w roku 2014. Kupiłem spodnie w fasonie regular i zwęziłem nogawki. Mogłyby mieć nieco szersze w biodrach.

Polecam raczej wersję non-iron. Te "weekendowe" (?) bardzo się gniotą.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Typowy Janusz napisał:

Przysłowiową "żonobijkę" noszę codziennie do koszuli. Tylko to musi być odpowiedni materiał i luźna, a nie w kształcie "t-shirta" ściśle przylegającego do ciała. I chłodniej w takim bezrękawniku i to co kolega wyżej opisał - pot przechodzi głównie na ten podkoszulek. Tyle, że ja od lat nigdy nie kupiłem koszuli z popeliny, głównie oxford albo coś ala zefir

Dla mnie główną zaletą noszenia czegokolwiek pod koszulą jest uniknięcie posiadania "Afryki i Ameryki" pod pachami. Stąd żonobijka nie ma żadnej racji bytu bo i tak jest wycięta pod pachami. Jedyne co bym założył to mocno wycięta koszulka w serek w cielistym kolorze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gly Tez używam. Classic Fit i zwężam u krawcowej od połowy uda ku dołowi. Bardzo fajne spodnie, jeśli zależy ci na wyższym stanie. Również polecam bawełnę Non-iron, zwłaszcza w wersji z zakładką przy pasie („single pleat”). W wersji bez zakładki jest mało miejsca w biodrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gly napisał:

Czy używa ktoś chino od CT? Szukam spodni, które będą szersze w udach do zwężania i nie będą szybko traciły koloru. 

Ja kupuję od wielu lat, noszę krój Slim, a z reguły mam problem z szerokością spodni w udach. CT są idealne. Pomimo, że obecny krój Slim jest bardziej Slim niż kilka lat temu ;) Utratę koloru dostrzegam dopiero po ponad roku użytkowania, wtedy gdy już zaczęły przecierać się w kroku.

Ale zgadzam się z @Servetch, że niestety bardzo mocno się gniotą... po wyprasowaniu i założeniu są już pogniecione. Non-iron nie kupowałem. Jak jest z trwałością tej "powłoki"? Bo z tego co wiem, to są po prostu traktowane amoniakiem i zastanawiam się po ilu praniach ten efekt znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem czynnego działu o tkaninach, więc pytanie zadam tutaj.

Jakie wełny tropikalne polecacie na szary garnitur trzyczęściowy na sierpniowy ślub? "Przemacałem" do tej pory próbki Fresco Light, Havanę, Frontier, Mystique (wszystkie trzy od Harrisons) oraz Crispaire i najbardziej podobaly mi sie dwie pierwsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o umieszczanie w tym temacie jedynie krótkich pytań, na które można krótko odpowiedzieć, bez wywoływania dyskusji.

Pytania o porównania producentów i krojów marynarek i garniturów zostały wydzielone:

 

Pytania stylistyczne proszę umieszczać w Forumowej Poradni Stylistycznej.

Pytania o zakupy - w wątku Gdzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koszulę widoczną na zdjęciu można wytaliować zakładkami, zwężając ją w okolicach bioder? Jak widać posiada ona pod karczkiem fałdę (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Czy ta "fałda" + taliowanie się ze sobą nie będą gryźć? 

farah koszula.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś takiego u p. Basia. Trochę marudził że wyjdzie średnio i rzeczywiście wyszło powiedzmy dobrze, ale nie bardzo dobrze. Technicznie nie ma przeszkód i trochę też zależy od tego, czy zakładki są głębokie / taliowanie mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vrod napisał:

Czy koszulę widoczną na zdjęciu można wytaliować zakładkami, zwężając ją w okolicach bioder? Jak widać posiada ona pod karczkiem fałdę (nie wiem jak to fachowo się nazywa). Czy ta "fałda" + taliowanie się ze sobą nie będą gryźć? 

Zazwyczaj likwiduje się te zakładki tak, żeby plecy były gładkie, a potem dodaje zaszewki niżej. Jeżeli zostawi się zakładki i zaszewki to jest spora szansa, że na plecach zrobi się "balon" (wąsko w biodrach i pasie a szeroko w okolicach klatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja krawcowa zaproponowała takie rozwiązanie przy dwóch lekko workowatych koszulach Brooks Brothers, z których żal mi było zrezygnować ze względu na fajny button down.  Byłem sceptyczny, ale wyszło lepiej niż się spodziewałem i zostawiłem. 

781E31A5-8377-47EC-A27C-FC3BBD839A21.thumb.jpeg.e49b08a3c5bf84327aaff5265d2ba831.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was wie coś może o rebrandingu Barona?

Na ich stronie internetowej jest informacja o totalnej wyprzedaży i zastanawiam się, czy nowe torby będą jakoś odbiegać od obecnych. 

Czy z punktu widzenia studenta, którego nie stać na torbę za 800 zł lepiej wziąć coś co jest sprawdzone czy poczekać na rebranding i kupić wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manolete napisał:

@Enygma ja bym brał teraz. Nowe torby lepsze nie będą, ale droższe od tych teraz to na bank. Sam się zastanawiam. 

A skąd pewność że lepsze nie będą? Bo jeśli cena ze zniżkami będzie np na poziomie tych 800 a jakość będzie wyższa to może warto poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy istnieje osobny wątek o spodniach wełnianych, ale mam pytanie do posiadaczy spodni firmy PT01 (ktoś ostatnio chyba je polecał). Czy one mają w standardzie raczej wyslimowany krój, czy jeśli nie jest wyraźnie napisane "Slim fit" to będą obszerne ?

EDIT:

Odpowiadając sobie samemu, spodnie PT01 mają ładnie wyslimowany krój nawet w standardzie. Rozmiar 52 przypomina 36x32 slim od Benevento w ich flaneli, ale jest minimalnie luźniejszy w pasie (ja w Benevento musiałem lekko przesunąć guzik).

Skusiłem się na mieszankę 98% virgin wool i 2% elastanu na letnie miesiące:

 

 

IMG_20180531_181932769.jpg

IMG_20180531_181805032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.