Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu na prowadzącym "Pytanie na śniadanie" widziałem podobną w kroju kurtkę ale w białą kratę (jak czasem można spotkać w garniturach/marynarkach).

8483117_fpx.tif?wid=1200&qlt=90,0&layer=

 

Mniej więcej w taką kratę:

magnum-navy-check-windowpane-three-piece

 

Ktoś widział gdzieś?

 

 

Co do szybko niszczących się w kroku nowych jeansów np. Levis, to muszę niestety potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31453825_1965419683530293_6488896372446593024_n.thumb.jpg.e447e3fbfe84bd4ab337cf12cfc408c4.jpg31444716_1965419593530302_1486974375738474496_n.thumb.jpg.6be842fd28cfabfaa81d82ced7347060.jpg31460826_1965433090195619_187446889786900480_n.thumb.jpg.a5c77f3a40e55f4c241f035ce3f43c1c.jpg

 

Panowie, jedno wyjście na wesele buty wyglądają jak powyżej. Nadaje się to do rękojmi/gwarancji? Łamanie fatalne, gorsze niż w butach z CCC, a skóra nawet nie jest równomierna, a zrobiły się coś jakby fałdy. Na dodatek w jednym bucie "uszkodzenia" to bardziej te fałdy (lewy), na drugim fatalne łamanie (prawy).  Oczywiście znając maksymę forum, że lepiej dopłacić do butów za minimum 700 - 800zł chciałbym wiedzieć, czy da się to jakoś odratować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kily napisał:

Ma ktoś może porównanie koszul Zack Roman do Vistuli (Lantier, Lambert, Wólczanka) itp.? Chodzi mi o to czy vistulowy rozmiar kołnierzyka (39) odpowiada rozmiarowi ZR. Nie jestem z Warszawy i nie mam jak tego teraz sprawdzić, a zamówiłbyś coś dzisiaj z preorderu ZR.

Ewentualnie jakby ktoś miał doświadczenie z koszulami z Vistuli i Poszetki to też byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo tabela rozmiarów koszul Poszetki pokrywa się z tymi z ZR. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kily napisał:

doświadczenie z koszulami z Vistuli i Poszetki

Nie wiem, czy dokładnie zrozumiałem, o co pytasz, ale jeśli chodzi o rozmiarówkę samego kołnierzyka, to jest to mniej więcej to samo. Natomiast wymiary koszuli u Poszetki są obszerniejsze niż u Vistuli, ostatnio trochę przytyłem i dla mnie te kilka centymetrów więcej w klatce i talii są zbawienne. Obawiałem się najpierw, że Poszetka będzie zbyt obszerna i koszula będzie wisiała jak worek, ale jest wręcz przeciwnie, ładnie wyslimowana, choć bez przesady (nie opina). Od Zack Roman nic nie mam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kily napisał:

Ewentualnie jakby ktoś miał doświadczenie z koszulami z Vistuli i Poszetki to też byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo tabela rozmiarów koszul Poszetki pokrywa się z tymi z ZR. Z góry dzięki!

Wszystkie wymiary podane na stronie są prawie dokładnie takie jak produktu. Tabela Poszetki nie pokrywa się z rozmiarami Zack Roman.

Zack Roman - mam 38 (cienka flanela POW), 104 klatka i 94 talia, dość obszerne (szerokie) rękawy przy bicepsie. Rewelacyjny button down.

Poszetka - mam 39 (flanela w kratkę), 107 klatka i 95 talia, ten 1cm więcej w kołnierzyku widać, ale nie jest źle. Optymalne szerokości rękawów. Tutaj włoska flanela, więc przy grubszej tkaninie te większe wymiary są niewidoczne.

Miler - mam 39 slim (biały OCBD), 106 klatka i 95 talia, co ciekawe kołnierzyk ma 38cm. Rękawy także dosyć obszerne jak u Zack Roman. Rewelacyjny button down.

We wszystkich trzech powyżej długość rękawów się pokrywa z tym co w tabelach, więc u mnie Zack Roman i Poszetka (66,5cm) do skórcenia, Miler na granicy akceptowalności (65,5cm).

 

Lancerto i Mr.Vintage - dzisiaj mierzyłem 38, 104cm klatka, 92cm talia. Koszule z lnem układają się rewelacyjnie, choć muszę przyznać, że wyłogi przy button down dla kołnierzyka 38 wygląda dosyć słabo. Mogłyby być przy mniejszych kołnierzykach po prostu krótsze. Rękawy 66cm, szerokość rękawów dobrze dobrana.

Emanuel Berg - polecam opcje MTM.

Bytom - noszę 38 wyszczuplone, klatka 104cm, talia 92cm. Więc najbardziej wyslimowana w talii. Tutaj rękawy są krótsze 64,5cm i ta długość jest optymalna, ale to pewnie tylko subiektywna opinia.

Vistulę mierzyłem 38 slim i jest podobna rozmiarowo do Bytom, ale żadnej nie posiadam.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. Na pewno przyda się także innym użytkownikom.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kily napisał:

Ewentualnie jakby ktoś miał doświadczenie z koszulami z Vistuli i Poszetki to też byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo tabela rozmiarów koszul Poszetki pokrywa się z tymi z ZR. Z góry dzięki!

Koszule ZR i Poszetki różnią się jedynie wymiarem talii (Poszetka ma koszule z zaszewkami na plecach a ZR bez i różnica w talii wynosi 4 cm). Z tego powodu nie kupuje koszul z Poszetki ;) Dla obu firm koszule szyje Vel Venti co widać po tabeli rozmiarówtabela-rozmiarow.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gajdowskip napisał:

Widać to też po tych samych materiałach co u Poszetki

Tej tkaniny w Vel Venti nie widzę, przynajmniej w Internetowym kreatorze. Jakiś czas temu też nie było - może tkanina sprowadzona dla kontrahenta, może po prostu nie aktualizują strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xune napisał:

Tej tkaniny w Vel Venti nie widzę, przynajmniej w Internetowym kreatorze. Jakiś czas temu też nie było - może tkanina sprowadzona dla kontrahenta, może po prostu nie aktualizują strony

Tej też nie widziałem, jedynie taką samą błękitną flanelę: http://www.koszulanawymiar.pl/store/categories/koszule-sportowe/products/48 Inna sprawa, jak oni te koszule szyją - obok klasycznych modeli mają tyle modowych koszmarków, że strach coś zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aislinnek Idź do sądu, serio. Zobacz jakie to proste. Po co tracić pieniądze? Każdy grosz się dzisiaj liczy. Na przykładzie kolegi z forum: 

gino rossi uzas.pdf

Powyżej masz gotową argumentację prawną, kopiuj-wklej. Tym butom już nic nie pomoże, nie są wykonane ze skóry, a prawdopodobnie jakiejś sklejki. Moim zdaniem tym złamaniom nie pomogą żadne kremy. Im jeno śmietnik przeznaczony. 

Jeżeli chodzi o firmowaną tu zasadę "butów za 700-800 zł" lub dawniej "dołóż do Yanko" to podpowiem , że jest jeszcze przysłowie: "nie stać mnie na tanie rzeczy". Z własnego doświadczenia podpowiem, że dobrze jest od razu celować w półkę ok. 200 EUR i jeśli masz możliwość to podjedź gdzieś, gdzie takie buty sprzedają i przymierz. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wally napisał:

@aislinnek Idź do sądu, serio. Zobacz jakie to proste. Po co tracić pieniądze? Każdy grosz się dzisiaj liczy. Na przykładzie kolegi z forum: 

gino rossi uzas.pdf

Powyżej masz gotową argumentację prawną, kopiuj-wklej. Tym butom już nic nie pomoże, nie są wykonane ze skóry, a prawdopodobnie jakiejś sklejki. Moim zdaniem tym złamaniom nie pomogą żadne kremy. Im jeno śmietnik przeznaczony. 

Jeżeli chodzi o firmowaną tu zasadę "butów za 700-800 zł" lub dawniej "dołóż do Yanko" to podpowiem , że jest jeszcze przysłowie: "nie stać mnie na tanie rzeczy". Z własnego doświadczenia podpowiem, że dobrze jest od razu celować w półkę ok. 200 EUR i jeśli masz możliwość to podjedź gdzieś, gdzie takie buty sprzedają i przymierz. 

 

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź - tak zrobię.

Co do butów - formalnie skóra bydlęca. ale chyba tylko formalnie. Przy czym znam osobę, której te same (lub bliźniaczo podobne tej samej marki) buty połamały się całkiem zgrabnie i dlatego postanowiłem zaryzykować. Zasadę o tym, że nie stać mnie na tanie rzeczy mam zamiar wprowadzić w niedalekiej przyszłości, ale wiem, że mój budżet obecnie nie udźwignie dwóch - trzech par butów GYW z półki cenowej nawet Berwicków na jeden raz i muszę z tym zaczekać. Raczej jestem na etapie wyszukiwania ciekawych modeli w TK Maxxie i wiem, że pielęgnowane buty z tej półki jakościowej mogą posłużyć naprawdę fajnie i niekoniecznie bardzo krótko. Dodatkowo specyfika pracy i częstość wykorzystania różnego rodzaju butów skłania mnie do kupna monków/brogsów/loafersów przed oksfordami, gdyż chodząc na co dzień w zestawach, które nadawałaby się raczej do "co mam dziś casualowego na sobie", a więc zestawy monks + chino + koszula + marynarka + poszetka jestem raczej overdressed (prezes firmy chodzi w zestawie o podobnym stopniu formalności dla osób nieogarniających tematu, przy czym np. mając marynarkę z wszytą poszetką), a przychodząc w zestawie driving mocs + chino + koszula button down jestem dalej ubrany bardziej formalnie niż 90% innych pracowników biura, tak więc oksfordy do użycia 2-3 razy w roku za 200 euro jeszcze mnie troszkę przerażają i wolę te 200 euro zainwestować w buty używane częściej, chociaż być może i to jest błędem. Z drugiej strony 80 euro zainwestowane w buty jak wyżej są inwestycją jeszcze gorszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aislinnek napisał:

 

Dziękuję za odpowiedź i podpowiedź - tak zrobię.

:) To doprecyzuję jeszcze bardziej - celować w buty za 200 EUR nie oznacza, że od razu musisz tyle wydawać ;) Są TKmaxx'y, gdzie można upolować perełki, e-bay, w czerwcu zaczną się letnie wyprzedaże, a i na naszym forumowym bazarku można ustrzelić ciekawe oferty. Trzeba tylko mieć oczy i uszy dookoła głowy. 

Zob. np. ten wątek: (nawiasem mówiąc, chyba najlepszy na forum)

Tam @Mateo86 zaprezentował swoją imponującą kolekcję, którą zgromadził w kilka miesięcy, pełną cenę płacąc raptem.... 3 razy? 

Nikt na tym forum nie wymaga, abyś przeplanował swój domowy budżet i od razu zaczął wydawać miliony monet na obuwie :) nikt też nie będzie uważał, że jesteś gorszy bo nie masz "pewnego standardu" - wręcz przeciwnie, ja zawsze podziwiam taką zaradność, w której produkty o określonej jakości nabywamy za jak najmniejszą cenę. Istotne jest, aby kupić po prostu dobre buty, w miarę możliwości jak najtaniej. 

P.S. a co do czarnych oxfordów to sam posiadam sporo par GYW zgromadzonych w ciągu ok. 5 lat, ale czarne buty `na wyjścia` planuję dopiero teraz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aislinnek dokładnie tak jak @wally pisze, szukaj, przeglądaj, jeśli nie masz musu to okazje znajdą się za miesiąc za dwa i kupisz świetne buty za dobrą cenę.

U mnie przykładowo

Wolverine 250/400$

AE Mora 157/395$ (factory seconds)

AE Liverpool 205/445$ (factory seconds)

Santoni Danby 139/695$ (ostatni rozmiar w sklepie)

Bally Atos 99/950$ (Marshalls)

Tak na dobrą sprawę to jaki masz rozmiar ? Nic nie obiecuję, ale jeśli masz wolne 500zł i chcesz buty warte 950$ to może znajdę Ci Twój rozmiar tych Bally i wyślę Syreną z Bostonu. Cena na metce będzie 99.99$ więc celnicy się nie czepią. Buty możesz zobaczyć w nietuzinkowych nabytkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JakubAnderwald napisał:

@Kamil1987 jakby Ci się chciało bawić w taką wysyłkę to ja bym chętnie skorzystał z jakichś klasycznych Boat Shoes (Sperry / Sebago) których w Polsce nie ma za dużo, a w Stanach pełna rozmiarówka wszystkich modeli :)

No sek w tym, ze nie bardzo mi się chce w to bawić, bo nie dość ze na tym nic nie zarabiam, to właściwie nie mam jak dojechać do tej firmy kurierskiej poza sobota rano. Zaproponowałem koledze @aislinnek wysyłkę, bo widzę, ze ma problem z obuwiem, a jest do dostania naprawdę niebanalna para, która posłuży lata za 10% ceny z metki.  Sam kupiłem dwie pary więcej, dla rodziny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! orientujecie sie kiedy moga byc wyprzedaze na herringshoes? Tak wiem, ze caly czas sa jakies przecenione buty tam ale chodzi mi o wieksza roznorodnosc. Taki typowy 'Sale'. Normalnie to przypada chyba jakos na lipiec a ze strone znam od niedawna i nie wiem jak dziala z przecenami, pytam tu. 

dobrego dnia i dzieki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aislinnek napisał:

przychodząc w zestawie driving mocs + chino + koszula button down jestem dalej ubrany bardziej formalnie niż 90% innych pracowników biura

Skoro tak, kup za 200 zł klasyczne, stonowane sneakersy na cienkiej podeszwie w kolorze ciemnobrązowym. Noś przez rok bez rotowania, a w międzyczasie zbieraj na brogsy i loafersy (jeśli wszędzie poruszasz się samochodem, przy odrobinie szczęścia i gumowej/podzelowanej podeszwie te pierwsze dadzą radę też zimą; jeśli nie, jedne z tych plus trzewiki). Po roku sneakersy wyrzuć, noś obie pary na zmianę przez kolejny rok i zbieraj dalej.

Dwie pary butów to dużo poniżej planu minimum, ale jeśli się ma powiedzmy 1500 zł, to dużo lepiej kupić dwie pary po 750 niż 10 par po 150. Gdybym miał mieć dwie pary butów, wybrałbym czekoladowe zamszowe trzewiki na podeszwie dainite i średniobrązowe brogsy ze skóry licowej na pojedynczej skórzanej niepodzelowanej podeszwie. Potrafię wymienić kilkadziesiąt sytuacji, w których taki zestaw się nie sprawdzi, ale ciężko byłoby mi (uwzględniając klimat, wiek, pracę, styl życia) wskazać zestaw dwóch par, który sprawdziłby się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 21:25, Kamil1987 napisał:

No sek w tym, ze nie bardzo mi się chce w to bawić, bo nie dość ze na tym nic nie zarabiam, to właściwie nie mam jak dojechać do tej firmy kurierskiej poza sobota rano. Zaproponowałem koledze @aislinnek wysyłkę, bo widzę, ze ma problem z obuwiem, a jest do dostania naprawdę niebanalna para, która posłuży lata za 10% ceny z metki.  Sam kupiłem dwie pary więcej, dla rodziny ;)

 

To dołóż do tego z 30% oficjalnie a i tak wiele osób będzie zadowolonych - przecież jakieś swoje koszty na to ponosisz (paliwo, czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czesc!

Mam 1 pytanie, zapewne dla Was banalne. Zamierzam kupic 1 brogsy i zastanawiam sie nad kolorem braz czy czarny. Beda rowniez oxfordy brazowe, wiec dosc bardziej bezpiecznie ale jesli chodzi o brogsy to zastanawiam sie w jaki kolor pojsc by moc czesciej i lepiej uzywac. Cel, raczej but do pracy, zapewne garnitur lub smart casual, ale rowniez do wyjscia. dzieki za sugestie! 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dawidowo napisał:

Hej, czesc!

Mam 1 pytanie, zapewne dla Was banalne. Zamierzam kupic 1 brogsy i zastanawiam sie nad kolorem braz czy czarny. Beda rowniez oxfordy brazowe, wiec dosc bardziej bezpiecznie ale jesli chodzi o brogsy to zastanawiam sie w jaki kolor pojsc by moc czesciej i lepiej uzywac. Cel, raczej but do pracy, zapewne garnitur lub smart casual, ale rowniez do wyjscia. dzieki za sugestie! 

z pozdrowieniami

Klasyczne oksfordy to buty wizytowe, więc zakup brązowych nie bardzo ma zastosowanie. Czarne to klasyka, ale także nie mają szerokiego zastosowania (okazje formalne).

W twoim wypadku pomyślałbym o dwóch parach. Brogsy o zamkniętej przyszwie (czyli tak jak w oksfordach) w kolorze tan lub jasny brązowy oraz Monki w kolorze burgundowym lub ciemnobrązowym. Jedna i druga para będzie pasować zarówno do dżinsów, chinosow jak i do bardziej formalnych okazji czy zestawów klubowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie, Twoim zdaniem granatowy garnitur i brazowy oxford + pasek + biala koszula nie pasuja do siebie? dziwne... mi to jakos bardzo dobrze o dziwo pasuje. 

monki, jakos mi jeszcze nie podchodza.. chyba szybciej sie do brogsow przekonam niz do monkow :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cineos napisał:

Klasyczne oksfordy to buty wizytowe, więc zakup brązowych nie bardzo ma zastosowanie. Czarne to klasyka, ale także nie mają szerokiego zastosowania (okazje formalne).

W twoim wypadku pomyślałbym o dwóch parach. Brogsy o zamkniętej przyszwie (czyli tak jak w oksfordach) w kolorze tan lub jasny brązowy oraz Monki w kolorze burgundowym lub ciemnobrązowym. Jedna i druga para będzie pasować zarówno do dżinsów, chinosow jak i do bardziej formalnych okazji czy zestawów klubowych.

?????

Kolega potrzebuje butów do pracy, a Ty doradzasz mu koniakowe brogues czy wiśniowe monki, dobre na murek na Pitti Uomo. 😳😳😳

Czarne brogues jako buty do pracy, do garnituru i do smart casual pasują wręcz idealnie.

IMG_7676.thumb.JPG.be4a9b59c669f31b6b2b3e92294b2dc3.JPG

62A5A2F7-E053-4562-8A63-187D5EDABF30.thumb.jpeg.e52ef62ac62db05dfba5b3b048dd4d37.jpeg

0F47CEE6-9FCA-439D-8138-5CE75F1B88FD.thumb.jpeg.98cd81ee467c01b68726446d3a6a425f.jpeg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.