Skocz do zawartości
Gość Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki Shoe. Macaroni Tomato też chyba trochę produktów ma. Przynajmniej miał. Na Woli nie wiem. Chyba, że może być Tarrago, to Sklep Szewski.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Panowie, gdzie kupię stacjonarnie produkty saphir w Warszawie? Preferowana Wola.
EM Akcesoria Męskie mają Saphira. Przynajmniej na Targówku i w Markach widziałem na wyspie.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Seniores, 

Mam trencz z Bytomia (60% bawełna, 40% polliamid), w którym chciałbym zaprasować klapy trochę dalej, jak to zrobić przy pomocy żelazka tak, aby nie było to na płasko?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żelazkiem parowym (nie zwykłym z parą) to próbowaliśmy tak - rozprasować na płasko od spodu "otwarte" klapy, ułożyć w pożądany układ i sama parą próbować utrwalić ułożenie - nawet działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ponieważ wymyśliłem sobie zakup nowej wiosennej kurtki, zamówiłem "field jacket" z SuSu, jednak w ogóle mi nie podeszła. Zwiedzając kilka sklepów, m.in. Royal Collection, próbowano mi wcisnąć coś co wisi na mnie jak worek, tudzież ma rękawy za długie (ale tak to ma być bo to taki lejący materiał). W końcu wpadłem na niecny pomysł :twisted: jako że mam tą "kultową" ;) kurtkę John Partridge, kupiłem drugą taką na ebay i planuję ją przefarbować. Macie jakieś doświadczenia z takimi zabiegami? materiał to 100% bawełna, więc powinno pójść, ale trochę mam obawy.... jakieś 22 lata temu farbowałem na czarno moje jasno-zielone spodnie, ale wtedy to się gotowało w garze, potem gotowało w occie - był smród straszliwy :) a może znacie jakieś firmy które są pewne w takich usługach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już pisałem w innym wątku. Kupujesz farbę Simplicol w pożądanym kolorze i wrzucasz razem z kurtką do pralki. Pamiętaj, że nici się nie zafarbują, ewentualne plamy na odzieży też nie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, lubo69 napisał:

Już pisałem w innym wątku. Kupujesz farbę Simplicol w pożądanym kolorze i wrzucasz razem z kurtką do pralki. Pamiętaj, że nici się nie zafarbują, ewentualne plamy na odzieży też nie.

pokrywa ładnie? kurtka nie ma plam, tylko jakąś dziwną smugę jakby wyblakła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokrywa ładnie, chyba że dodasz coś jeszcze do pralki. Sprawdź na opakowaniu, farba wystarcza na jedną dużą sztukę odzieży, jeśli dodasz coś do farbowania, efekt będzie gorszy. Może pojawić się problem jeśli kurtka w pralce bardzo się zagniecie (=farba nie dotrze w miejsce zagniecenia), ale tak może się stać chyba tylko jeśli pralka ma bardzo mały bęben.
Farbowałem dwukrotnie; raz efekt bardzo dobry, za drugim razem dobry (dałem za dużo rzeczy).
Oczywiście kolor będzie w pewnym stopniu wypadkową, to nie farba olejna, z czarnego nie zrobisz białego. Ale ogólnie wychodzi co najmniej dobrze.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lubo69 napisał:

Pokrywa ładnie, chyba że dodasz coś jeszcze do pralki. Sprawdź na opakowaniu, farba wystarcza na jedną dużą sztukę odzieży, jeśli dodasz coś do farbowania, efekt będzie gorszy. Może pojawić się problem jeśli kurtka w pralce bardzo się zagniecie (=farba nie dotrze w miejsce zagniecenia), ale tak może się stać chyba tylko jeśli pralka ma bardzo mały bęben.
Farbowałem dwukrotnie; raz efekt bardzo dobry, za drugim razem dobry (dałem za dużo rzeczy).
Oczywiście kolor będzie w pewnym stopniu wypadkową, to nie farba olejna, z czarnego nie zrobisz białego. Ale ogólnie wychodzi co najmniej dobrze.

przekonałeś mnie, spróbuje sam - najwyżej będzie na Ciebie i będziesz tym musiał żyć ;)

planuję wrzucić tylko jedną rzecz, więc nie mam obaw o zły rozkład koloru, zastanawia mnie tylko jak zielony kolor przykryje się granatem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie Pan zadowolony;-)
Powinieneś uzyskać odrobinę wytłumiony granat, taki garment-dyed.
Czekamy na fotki;-)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś z Państwa posiada lnianą koszulę Lancerto Traffic i może powiedzieć czy się skurczy po pierwszych praniach? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie w takim razie polecacie zakupić klasyczną kurtkę field jacket lub husky w cenie ok. 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Cineos napisał:

Gdzie w takim razie polecacie zakupić klasyczną kurtkę field jacket lub husky w cenie ok. 500zł?

Może taka https://www.bytom.com.pl/kurtka-latina choć powyżej budżetu za to bez poliestru :)

Edit: jak teraz patrzę to też niestety może być za krótka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie filozoficzno-techniczne. Skracać jeansy można na dwa sposoby. Albo obcina się nogawkę i wykańcza to co zostaje, albo obcina się końcówkę nogawki, skraca spodnie i doszywa obcięte wcześniej końcówki. Domyślam się, że chodzi o to żeby zachować "fabryczne wykończenia". No i teraz pytanie: dlaczego krawiec nie może "wykończyć" tak nogawek w metodzie pierwszej? Przecież w fabryce ktoś jakoś je wykańcza, więc musi to być możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.03.2018 o 11:23, ciasteczkowy napisał:

A.D. 2016 kupiłem dwie pary Levisów. Po +-roku obie wyglądają tak (dla porównania para piętnastoletnia)

f7dd55e30872c01238f8cc53e4e16911.jpg
205f1bea4a267176bbc00974bc3990ba.jpg

Obie reklamowane, obie reklamacje odrzucone. Jest sens walczyć czy lepiej dać sobie spokój?

łoją nas z tą jakością i nie tylko u LS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o ciemne jeansy to nie ma problemu, pod warunkiem że mamy maszynę do ciężkiego szycia i nici. W sprzedaży dostępne są nici "do jeansu".  Co do pozostałych obcina się końcówkę nogawki, skraca spodnie i doszywa obcięte wcześniej końcówki, właśnie po to żeby zachować "fabryczne wykończenia, pomarszczenia". I można to zrobić na "zwykłej maszynie". Jak zrobimy to w jeansach jasnych to niestety nie da się odtworzyć "efektu sprania, pomarszczenia", gdyż spodnie najpierw są szyte a później obrabiane (postarzane, spierane). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi