Skocz do zawartości
Gość Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ekscelencja napisał:

Niedawno kupiłem całkiem fajną  koszulę Saville Row Co z białego oxfordu. Wszystko super, jednak kiedy rozpinam guzik pod szyją widać dość dużo skóry i aż się prosi ozdobić to jakimś fularem? Jak będzie idealny na upały? Jedwab? Len? Widziałem nawet z mikrofibry powlekane jakimś teflonem ale chyba takie wynalazki nie wchodzą w grę?

Len, jedwab, surówka jedwabna - takie latem noszęja i sobie chwalę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj, z tą garścią może być słabo, bo jeden kupiłem na Brackiej 5 w stolicy, a wszystkie kolejne szyłem już samodzielnie. Jeden jeszcze dostałem w prezencie z EM, ale jest dużo węższy i inaczej wykończony, zupełnie inaczej się go nosi, ale jedwab przyjemny.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do garnituru pasek,

jeżeli mam okulary z elementami metalowymi w kolorze srebrnym, to czy pasek może mieć złotą klamrę czy powinien srebrną?

Czy dobiera się go do tylko koloru koperty zegarka czy do okularów też?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, hinderyt napisał:

Do garnituru pasek,

jeżeli mam okulary z elementami metalowymi w kolorze srebrnym, to czy pasek może mieć złotą klamrę czy powinien srebrną?

Czy dobiera się go do tylko koloru koperty zegarka czy do okularów też?

No bez przesady! Nikt nie dobiera oprawek okularów do klamry paska. To samo dotyczy koperty zegarka. Wyluzuj trochę :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt to za mocne słowo, znam osoby które dobierają kolor elementów metalowych oprawek okularów do pozostałych składników garderoby. A w koordynacji koperty zegarka z klamrą paska nie widzę nic dziwnego w przypadku zestawów formalnych. Skoro raczej nie budzi wątpliwości, że spinki do mankietów powinny być w tym samym kolorze co klamra paska, to dlaczego z zegarkiem miałoby być inaczej? Moim zdaniem, wszystko zależy od okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku zestawów formalnych proponuję szelki. W przypadku zestawów codziennych proponuję się nie przejmować koordynacją; i tak klamra i koperta są z innego stopu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, według Was jaką długość powinien mieć pasek po zapięciu na klamrze? Tzn ile powinien wystawać np za pierwszą szlufkę spodni? Czy też kierować się osobistymi odczuciami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od połoźenia szlufki :-D. A tak na poważnie, staram się przy doborze paska kierować się zasadą zapinania paska na środkową dziurkę. W efekcie pasek wystaje kilka cm za pierwszą szlufkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, kamil9998 napisał:

Dzięki za odpowiedź, nie wiem czy zdjęcie pleców będzie pomocne, ale ciężko je zrobić samemu.

Bierzesz swój wypasiony smartphone, szukasz opcji samowyzwalacza, opierasz o doniczkę, pudełko chusteczek, butelkę piwa. Cokolwiek znajdziesz pod ręką. Tadaammmmm!

Nie potrzebujesz lustra, ani pomocnej dłoni.

Wybacz złośliwość, lecz nieco irytujące jest, gdy widzę po raz kolejny prośbę o radę, a autor nie jest w stanie wykonać zdjęcia w sposób nadający się do oceny.

Według mnie marynarka jest ok. Chyba.

• Oceniam pozytywnie 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paski parciane - jeśli Bytom/Vistula podają rozmiar 90cm, to jest to długość paska czy sugestia ile trzeba mieć w pasie? Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy podczas przeróbek krawieckich da się powiększyć "dekolt" kamizelki (nie wiem czy ma to jakąś nazwę) i jakim kosztem?

Poglądowo. Mam fason podobny do tej kamizelki z pierwszego zdjęcia (jeśli chodzi o górę), a chciałbym taki jak na drugim zdjęciu.

images.jpg

MrVintage-pl-Kamizelka-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 25.07.2017 o 21:42, mbb napisał:

Czy cena krawatów w Berg&Berg będzie jeszcze obniżona?

Raczej nie, podczas ostatniej wyprzedaży nie pamiętam krawatów, które kosztowały by mniej niż 50% ceny pierwotnej, może poza pojedynczymi (i nieciekawymi) przypadkami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki. Pytam, bo pamiętam jakiś tekst, gdzie było napisane, że kołnierzyk włoski jest zarezerwowany dla krawata i wyraźnie napisano, że muchy do takiego nie należy zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie moze glupie ale trudno, do butow za kostke spodnie wyciagac na buty; wkladac do srodka, czy ani to ani to nie jest bledem,

Ps. Oczywiscie w granicach rozsadku mowie o normalnych spodniach a nie o nie wiadomo jakich rurkach czy dzwonach ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, potrzebuję porady - co Waszym zdaniem można by poprawić w poniższych spodniach (ostatnie moje zamówienie od Luxire)? Wysłałem zdjęcia do Luxire, jednak chciałbym też poznać Wasze opinie. Zastanawiam się nad delikatnym skróceniem, co powinno wyprostować kanty oraz powiększeniem przedniego panelu w udzie lub dolnej partii bioder (w tym miejscu jest trochę mało zapasu, szczególnie podczas siadania).

PS. Spodziewam się, że bawełniane spodnie nigdy nie będą leżały tak, jak wełniane. ;)

1.thumb.jpg.20d3031d1d66b4ce1ff158b3803ee0a5.jpg2.thumb.jpg.6e980fea1c7885827c0af6a526066ecc.jpg3.thumb.jpg.87b67430ebe18a0e4b5327d4c961df8b.jpg4.thumb.jpg.e6630b0450fdc8968ef8eebd005eb064.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, M.Borkowski napisał:

Pytanie moze glupie ale trudno, do butow za kostke spodnie wyciagac na buty; wkladac do srodka, czy ani to ani to nie jest bledem,

Ps. Oczywiscie w granicach rozsadku mowie o normalnych spodniach a nie o nie wiadomo jakich rurkach czy dzwonach ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Myślę, że w tym temacie koledzy dali mnóstwo odpowiedzi. Wystarczy zerknąć na wpisy od grudnia do lutego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi