Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

w jakiej temperaturze pierzecie oszule oxford i czy nie macie wrażenia, ze ta tkanina mega sie kurczy po jakimś czasie? Mam kilka od RL slim fit i bylem przeswiadczony, ze porostu slim juz nie jest dla mnie, kilka Ganta o swobodniejszym kroju no i po roku nie sa juz tak swobodne ale dzisiaj założyłam koszule RL-na tez slim fit której dawno nie nosilem i generalnie jest o wiele swobodniejsza od pozostałych slimów i rękawy dobre 4 cm dłuższe. Moze piorę w za wysokiej temperaturze bo poprzednia pralka tryb koszul miała na 30 a nowa ma na 40 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2018 o 13:32, marcinkucharski napisał:

Krótko i konkretnie. Czy warto? (camelowy płaszcz Vistula, z 20% poliestru i 10% kaszmiru).

https://vistula.pl/plaszcze-meskie/plaszcz-comfort-basic-vistula

Przyszedł. Niestety, jak się spodziewałem, za duży. Jestem niski jak na faceta i stosunkowo szczupły. Oprócz więc tego, że był nieco za długi, to był też mocno za szeroki w talii i klatce (mimo że chyba slimowany). Teraz pytanie. Czy ktoś kojarzy, kto szyje płaszcze na >170, w rozmiarze mniejszym niż 25 od Vistuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/29/2016 o 21:08, Pawcio napisał:

Czy ktoś korzystał z oferty http://ramallo.pl/ ? Ceny wyglądają na atrakcyjne, producenci wymienieni na stronie też niczego sobie, jedynie co budzi pewne obawy to zakładka sklep i produkty gotowe, nie wyglądają zachęcająco.

Mały update strona fb zawiera więcej zdjęć produktów, w tym szytych na miarę.

Chciałbym ponownie zadać pytanie, może coś się zmieniło w ciągu 1,5 roku :)

Czy ktoś korzystał z Ramallo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie ale co mi tam, zapytam:) Zostałem zaproszony na ślub w sierpniu i chcę to wykorzystać jako pretekst do kupienia sobie nowego garnituru. Kiedy opłaca się za to zabrać z finansowego punktu widzenia - tj. czy jest jakiś czas od teraz do sierpnia kiedy można się spodziewać jakichś więkrzych przecen czy wyprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, timeforalesson napisał:

1. Potrzebuję opinii o sklepie https://poszetkihandmade.pl/ Mają bardzo dobre ceny, natomiast nie wiem jak z jakością.

Równo wycięte, normalny rulon. Jak znajdziesz interesujący Cię materiał to możesz śmiało brać. Lnianą używam z zadowoleniem; bawełnianą miałem chyba raz, dość sztywna, ale to moja jedyna bawełna, jedwab dziwny w dotyku, poza tymzbyt czerwona a za mało bordowe, więc sobie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda porównanie Berwickow do Partenope jeśli chodzi o jakość skór? Co lepiej wybrać szukając budżetowych butów które nie będą odstraszać jakością wykonania? Czy może jest jakaś inna marka w budżecie do 700 zł, u której można dostać dobrej jakości i ładnie wygladajace obuwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Mam pytanie. Oddałem rękawy marynarki do skrócenia, i jako ze były sporo za długie (albo to ja mam sporo za krótkie ręce) ostatni guzik musiał ustąpić ze stanowiska. Zostały trzy i zastanawiam się czy kazać doszyć czwarty od drugiej strony czy zostawić tak jak jest. Skłaniam się ku zostawieniu, bo mimo ze wolałbym cztery, to te guziki są dość duże, poza tym rozporek rękawa (tak się to nazywa?) kończy się zaraz za ostatnim guzikiem i nie wiem z czy w ogóle to jest możliwe w takim układzie.

a60291c26cedae2489a6c5ca95cce650.jpgeb2dd70862562c2975e4f772310dfa21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy,

"przeniesienie" guzika na górę to nietrudny zabieg dla krawca więc na przyszłość składaj taką dyspozycje. Swoją drogą to on sam przed przyjęciem zlecenia powinien o taką rzecz zapytać, bo od razu przecież widać, że jeden z guzików powinien zostać usunięty. 

Guziki w Twoich marynarkach nie są funkcyjne więc tutaj ma mniejsze znaczenie czy położone będą ponad rozcięcie rozporka. 

Ja bym mimo wszystko doszył ten czwarty guzik. Może nie jechałbym na drugi koniec miasta żeby to zrobić ale przy okazji na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bart87 napisał:

@ciasteczkowy,

"przeniesienie" guzika na górę to nietrudny zabieg dla krawca więc na przyszłość składaj taką dyspozycje

U mnie zawsze nie chcą się takich operacji podejmować bo po wypruciu atrapy dziurki mają zostać widoczne ślady (gęsto szyte) oraz problem z odtworzeniem oryginalnej atrapy dziurki (identycznej z istniejącymi).

Może się im nie chce, a może rzeczywiście są takie problemy. Szczerze - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.