Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Grenadyna jest tak tkana jak widać więc "złapanie" nitki jest dużo bardziej prawdopodobne niż innych splotów tkanin- coś jak dzianina tylko twardsza więc ma większą tendencje do stawiania oporu. Mam ok. 10 krawatów z grenadyny i nigdy nie zaciągnąłem jej paznokciem itd. Zaciągnąłem jeden stołem konferencyjnym który o dołu nie miał politury tylko surowe drewno - teraz się nie przytulam do tego mebla

W mojej opinii trzeba po prostu więcej zwracać uwagę. Krawaty (fina)te są najczęściej przeze mnie używane ponieważ są uniwersalne od 150s do flaneli i kupuje kolejne.  😁 

Grenadyna się rozciąga w trakcie używania. Nie pobiłem jeszcze rekordu u EoE ale jeden krawat wyciągnąłem o  8cm na długości.  Podejrzewam, że nie miał podszewki i był dzięki temu podatny, inne takich numerów nie robiły - teraz uważam jak wiąże i rozwiązuję. Poprzecznie można "ściągać" więc zaciągnięcie można próbować wciągnąć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał ktoś mankiet francuski na guziki? 

Tak, ja to robiłem. Ta przeróbka krawiecka nie nastręcza większych problemów. Trzeba dopilnować krawcową, żeby odpowiednio wykończyła mankiet: na półokrągło lub ścięty. Kwestia Twojego gustu. Raz krawcowa wykończyła mi brzeg mankieta pod kątem 90 stopni... Mankiet brzydko się wyginał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Planuję zakup spodni w Benevento. Zastanawiam się, czy lepiej brać chinosy 100% bawełny czy lepsze są te z elastanem. Do tej pory, kupowałem spodnie w Vistuli z dodatkiem 3% elastanu. Z reguły, po upływie kilku miesięcy, spodnie miały wyciągnięte kolana i jakby wyblaknięte od słońca uda. Czy więc lepiej brać spodnie ze 100% bawełny, czy też spodnie z Benevento, są uszyte z na tyle dobrych materiałów, że powyższe problemy nie pojawią się w nich tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Harth napisał:

Planuję zakup spodni w Benevento. Zastanawiam się, czy lepiej brać chinosy 100% bawełny czy lepsze są te z elastanem. Do tej pory, kupowałem spodnie w Vistuli z dodatkiem 3% elastanu. Z reguły, po upływie kilku miesięcy, spodnie miały wyciągnięte kolana i jakby wyblaknięte od słońca uda. Czy więc lepiej brać spodnie ze 100% bawełny, czy też spodnie z Benevento, są uszyte z na tyle dobrych materiałów, że powyższe problemy nie pojawią się w nich tak szybko?

Nie miałem nigdy chinosów premium, ale wszystkie do tej pory (Dickies, Ben Sherman, Levis) w ciemnych kolorach po czasie blakły na udach. Było to niezależne od % elastanu. Teraz nabyłem parę z Brooks Brothers i producent wręcz napisał, że sposób barwienia materiału spowoduje wyblaknięcie po czasie...

Z mojego doświadczenia khaki i jasnoszare nie blakły w ogóle lub niezauważalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego to wada fabryczna podlegająca wymianie? 

Kupiłem buty na ,,klasycznebuty" dokładnie Berwick 3010 i niestety po 3 dniach stwierdziłem że na jednym boku skóra się brzydko pomarszczyla(załącznik) czy coś takiego podlega reklamacji?

Buty przez pierwsze 2/3 dni były trzymane z papierem w środku (z tym który był w zestawie) a od dzisiaj z prawidłami. Czy sklep zwraca część kosztów zakupu w przypadku gdy właściciel chce zatrzymać buty ? 

IMG_20180107_232658_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, InuT napisał:

Wiele osób mówi o czarnych oksfordach jako butach odpowiednich na studniówkę,co powiedzą państwo na czarne penny loafers jako zamiennik owych oksfordów?

Penny loafers to buty do mniej formalnych zestawów (np. chinosy, letnie garnitury - a i tutaj bardziej mi pasują brązowe) i imo nie będzie to dobrze wyglądało. Studniówka to jednak bal i myślę, że czarne oksfordy sprawdzą się najlepiej. Wiadomo że każdy chce się wyróżnić :) ale również można to osiągnąć klasyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.