Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

50 minutes ago, Harth said:

A jak to rozpoznać? :-)

Tego Ci nie powiem, sam nie wiem. To kwestia zaufania do sprzedawcy. Dlatego bezpieczniej kupować od producentów lub renomowanych sklepów, lub chociażby od znanych kolegów na forum, a wystrzega się tzw. okazji. Ze samych zdjęć, krawat wygląda zacnie. Ale podrabiacze są coraz sprawniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2017 o 12:00, BrotherM napisał:

Ma ktos doświadczenia z plaszczami w tym kolorze w polskiej pogodzie? Tj. mam na mysli czy się nie będą brudzic, chocby od deszczu.

https://eu.suitsupply.com/pl/coats/złamana-biel-płaszcz-dwurzędowy/J537.html?cgid=Coats&prefn1=size&prefv1=54

kolor rewelacja, ale nie na Polskie warunki. Gdziekolwiek się nie obetrzesz zostaną plamy. Aż szkoda, bo płaszcz świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Giacomo123 napisał:

kolor rewelacja, ale nie na Polskie warunki. Gdziekolwiek się nie obetrzesz zostaną plamy. Aż szkoda, bo płaszcz świetny.

A gdzie są takie warunki, że można w nim chodzić bez obawy o plamy? Szczerze, nie odnajduję takiego miejsca czyt. kraju. :D

Płaszcz sam w sobie jako rzecz piękny, ale jego kolor ociera się o wg mnie o granice absurdu. Bez obrazy oczywiście @gajdowskip! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem jakieś ciśnienie na spodnie albo garnitur w kolorze złamanej bieli, ale wełniane. Wreszcie wpadły w moje ręce i... pobrudziłem je podczas przymiarki w mieszkaniu, na szczęście powierzchownie (sterylnie czysto nie mam, ale jakoś brudno też nie). Podsumowując - jeśli coś białego, to 1. tylko latem w piękną pogodę 2. coś zdatnego do prania w pralce.

Płaszcz jest ładny, ale to typowy rekwizyt blogera - wyskoczyć na chwilę na sesję z fotografem.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi właśnie zestaw od CT. Wszelkie pomiary robiłem najlepiej jak mogłem, i koszule są prawie idealne, tylko kołnierz przydałby się mniejszy. Mam 15 cali a pasowałby idealnie 14,5. Szkoda mi trochę odsyłać, znów tyle czekać, płacić za odsyłkę i ponowną przesyłkę. Czy 1 cm kołnierza za dużo to dyskwalifikacja? Mam trochę dylemat. Poprawić gdziekolwiek u krawca pewnie będzie ciężko takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obwód kołnierza nie ulega kurczeniu po praniu. A jeśli nawet to są niezauważalne zmiany.

Możesz spróbować z jedną i jak nie będzie ok to pozostałe odeslij na wymianę. Jak płaciłeś PayPal to zwrot masz za free. Wysyłkę nowych produktów zawsze opłaca CT.

Nawet jeśli nie płaciłeś PayPal to ktoś tu pisał o jakimś tanim kurierze do UK za ok 35 zł (koszule nie są ciężkie).

 

 

PS. Pomysł z przesunięciem guzika warto wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 18:19, Budzioch napisał:

Czy wiadomo kiedy zaczną się przeceny w Massimo Dutti? One z czasem rosną czy przez cały okres świąteczny jest np. 30% na marynarkę X,25% na płaszcz Y itp. ?

Rozpoczęły się wczoraj, oni zawsze zaczynają wcześniej niż reszta Inditexu (zimowa wyprzedaż zaczyna się tam zazwyczaj pierwszego dnia po świętach).
Tak czy inaczej, ceny spadają z tygodnia na tydzień, ale dokładne daty kolejnych przecen nie są z wiadomych względów znane ;) Finalnie dochodzą do 25 - 30 % ceny pierwotnej. Nie liczyłbym jednak na bogaty wybór artykułów. Do końca roku asortyment w sklepach stacjonarnych będzie już raczej mocno przebrany, ale kilka rzeczy pewnie wróci do ich sklepu online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Przymierzam się do zakupu garnituru Susu. Strona twardo podpowiada rozmiar: 50. Po przeanalizowaniu wymiarów doszedłem do okrutnego faktu, że spodnie garniturowe mają obwód w udzie w tym rozmiarze 58 cm, podczas gdy ja mam w udzie 64 :(. Taki wymiar odpowiada spodniom 58... Czy to możliwe, że rozmiarówka jest zaniżona? Materiał się naciąga czy o co w tym chodzi :/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mamy tematu o cłach i podatkach, więc pytam tutaj.

Chcę zamówić kurtkę Triple F.A.T Goose z wysyłką z USA. Kurtka kosztuje $550, a wysyłka w USA jest darmowa. W wersji z wysyłką do Polski doliczane jest $75, a więc niecałe 14% ceny podstawowej. Producent podaje, że wysyłka na inny kontynent zawiera w cenie cła i opłaty ("international shipping fees include both shipping and duty for your convenience"). Jeżeli jest to jednak koszt rzędu 14%, to jest on niższy niż polski VAT.

Który z wariantów jest Waszym zdaniem bardziej prawdopodobny?

a. łącznie zapłacę $625 plus 23% VAT od kwoty $550, czyli ponad 750 dolarów;

b. cena $550 uwzględnia sales tax (firma mieści się chyba w stanie Nowy Jork, a tam podatek o ile pamiętam to 8 czy 9%) oraz koszty wysyłki krajowej, a cena $625 zawiera już wszystko, w tym podatek europejski, więc kurier dostarczy mi przesyłkę bez dodatkowych kosztów na terenie Polski i mój łączny koszt wyniesie tylko $625.

W wariancie (a) odpuszczam, w (b) biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Chyba nie mamy tematu o cłach i podatkach, więc pytam tutaj.

Chcę zamówić kurtkę Triple F.A.T Goose z wysyłką z USA. Kurtka kosztuje $550, a wysyłka w USA jest darmowa. W wersji z wysyłką do Polski doliczane jest $75, a więc niecałe 14% ceny podstawowej. Producent podaje, że wysyłka na inny kontynent zawiera w cenie cła i opłaty ("international shipping fees include both shipping and duty for your convenience"). Jeżeli jest to jednak koszt rzędu 14%, to jest on niższy niż polski VAT.

Który z wariantów jest Waszym zdaniem bardziej prawdopodobny?

a. łącznie zapłacę $625 plus 23% VAT od kwoty $550, czyli ponad 750 dolarów;

b. cena $550 uwzględnia sales tax (firma mieści się chyba w stanie Nowy Jork, a tam podatek o ile pamiętam to 8 czy 9%) oraz koszty wysyłki krajowej, a cena $625 zawiera już wszystko, w tym podatek europejski, więc kurier dostarczy mi przesyłkę bez dodatkowych kosztów na terenie Polski i mój łączny koszt wyniesie tylko $625.

W wariancie (a) odpuszczam, w (b) biorę.

Najlepiej byłoby ich zapytać, ale to już pewnie zrobiłeś, i czekasz na odpowiedź :).

Z opisu wynika, że zawiera cło - ale czy zawiera VAT? Dla przykładu: wysyłka butów z USA na ebayu to z reguły np. 160 USD za buty + 60 USD za wysyłkę i 60 USD za opłaty celne, z VAT-em włącznie. 

IMO bardziej prawdopodobna jest opcja nr 2 - przywalą ci jeszcze VAT, jak paczka wpadnie w łapki celników. Zamawianie ze Stanów to HIV. Ja bym kupił Canada Goose gdzieś w Europie (nawet w Polsce w sklepach sportowyc zdarzają się bardzo dobre promocje), ale tu uwaga na cała masę podróbek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2017 o 18:26, Rekkek napisał:

Witam ponownie!

Przymierzam się do zakupu garnituru Susu. Strona twardo podpowiada rozmiar: 50. Po przeanalizowaniu wymiarów doszedłem do okrutnego faktu, że spodnie garniturowe mają obwód w udzie w tym rozmiarze 58 cm, podczas gdy ja mam w udzie 64 :(. Taki wymiar odpowiada spodniom 58... Czy to możliwe, że rozmiarówka jest zaniżona? Materiał się naciąga czy o co w tym chodzi :/?

Ja ich kiedyś o to pytałem, to nie pomyłka,  niestety wszystkie ich spodnie są takie wąskie w udach. Tez mam stosunkowo tegie uda i w żadne ich spodnie się nie wbije. Mam 60 cm w udzie, 180 cm wzrostu, ważę 70 kg. Czas schudnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam dwa pytania.

1. Czy jest jakiś patent (poza krochmaleniem itp) na stójkę koszul, by była sztywna tak jak w nowej? Chodzę w koszulach zazwyczaj bez krawata i czasem zdarza mi się, że stójka koszuli potrafi mi się "złamać w poprzek" i położyć razem z wyłogami na ramieniu, jak dla mnie wygląda to nieestetycznie. Sweter i marynarka rozwiązują ten problem, czasem w, niektórych koszulach pomaga delikatne wygięcie fiszbinów. Jedyne co przychodzi mi do głowy i spróbuję przy najbliższym prasowaniu to zapięcie guzika przy kołnierzyku po odwieszeniu koszuli do szafy. Jakieś inne pomysły?

2. Za czasów gdy nie zwracałem uwagę na detale kupiłem marynarkę. Na ten moment widzę, że posiada ona dwa mankamenty. Kołnierzyk marynarki, który nie przylega do kołnierzyka koszuli oraz odstające klapy od klatki piersiowej. Mojej marynarki nie ma już w sprzedaży, ale mierzyłem inną marynarkę o takim samym fasonie tego samego producenta, przy takim samym rozmiarze miałem te same problemy, ale po zejściu rozmiar niżej problem znikał. Czy krawiec da radę to skorygować poprzez zmniejszenie marynarki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Velahrn napisał:

Najlepiej byłoby ich zapytać, ale to już pewnie zrobiłeś, i czekasz na odpowiedź :).

W rzeczy samej:) Odpowiedzieli że zawiera VAT. W tej sytuacji mam prośbę o pomoc w wyborze (w wątku Mam do wydania...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.