Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców-historyków, że tak powiem (nie urażając reszty Użytkowników). Czy dopuszczalne są mankiety/manszety w spodniach od garnituru wizytowego/strollera?  Ja wiem, że na pawie wszystkich blogach, forach są odradzane jako nie/niezbyt formalne. Na ilustracjach z epok dawnych też bardzo rzadko się pojawiają w strojach bardziej oficjalnych.

Lecz mimo to zapytam - czy byłyby błędem czy - niezbyt wskazana, ale jednak dopuszczalną - opcją na ślubie, w operze,  podczas oficjalnej wizyty itd. itp.? Właśnie dumam nad swoimi spodniami do strollera, a mankiety lubię i dobrze mi pasują - lecz nie chcę przesolić.

Ja wiem, że praktycznie nikt postronny różnicy nie zauważy, ale ja ją będę widział 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLN naturalnie
To coś drogo. Może kupujesz na ich stronie w PLN?
Jak do tej pory najlepsze warunki miałem na stronie w funtach. Czasami na niemieckiej w euro.
Przy zakupie 4 koszul na stronie brytyjskiej:
110/4*4,74 = 130,35 PLN do tego często w sieci można znaleźć kupon zniżkowy na zakupy. 10-15%. Ca daje tu ok £10 zniżki na całości zakupu co pokrywa koszty wysyłki do pl (ok £10).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 

11 godzin temu, michau napisał:

To coś drogo. Może kupujesz na ich stronie w PLN?
Jak do tej pory najlepsze warunki miałem na stronie w funtach. Czasami na niemieckiej w euro.
Przy zakupie 4 koszul na stronie brytyjskiej:
110/4*4,74 = 130,35 PLN do tego często w sieci można znaleźć kupon zniżkowy na zakupy. 10-15%. Ca daje tu ok £10 zniżki na całości zakupu co pokrywa koszty wysyłki do pl (ok £10).

Niestety nie widzę zależności między walutami. Zawsze wychodzi +/- 160 po promocji przy zakupie 4. I tak teraz mam np. w funtach 33,6 po przecenie z 42 za sztukę. Czy ktoś ma obecnie inaczej? I jeszcze jedno, jeśli ktoś ma akurat CT z kołnierzem 15" lub 14,5", ile wychodzi dokładnie w cm obwód? W różnych sklepach między kołnierzem 38 cm może być nawet 1 cm różnicy. No i jeśli rękaw ma 81 cm, ile z tego przypada rzeczywiście na rękaw, tj. bez ramion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcinkucharski napisał:

Niestety 

Niestety nie widzę zależności między walutami. Zawsze wychodzi +/- 160 po promocji przy zakupie 4. I tak teraz mam np. w funtach 33,6 po przecenie z 42 za sztukę. Czy ktoś ma obecnie inaczej? I jeszcze jedno, jeśli ktoś ma akurat CT z kołnierzem 15" lub 14,5", ile wychodzi dokładnie w cm obwód? W różnych sklepach między kołnierzem 38 cm może być nawet 1 cm różnicy. No i jeśli rękaw ma 81 cm, ile z tego przypada rzeczywiście na rękaw, tj. bez ramion?

Wychodzi Ci tak, bo wciąż jesteś na polskiej wersji strony i tylko sobie walutę zmieniasz. Musisz zmienić kraj, na głównej stronie w prawym dolnym rogu - Change country.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi Ci tak, bo wciąż jesteś na polskiej wersji strony i tylko sobie walutę zmieniasz. Musisz zmienić kraj, na głównej stronie w prawym dolnym rogu - Change country.
Dokładnie!

Kołnierzyk 15 to 38. Jak chcesz dokładnie to mogę jutro zmierzyć tylko przypomnij mi na priv.
Rękaw 33" wg CT daje 63 cm na sam rękaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michau napisał:

Dokładnie!

Kołnierzyk 15 to 38. Jak chcesz dokładnie to mogę jutro zmierzyć tylko przypomnij mi na priv.
Rękaw 33" wg CT daje 63 cm na sam rękaw.

Zabawa z krajami również niewiele daje. Tzn. są różnice, ale raczej w górę. Wcześniej celowo kraju nie zmieniałem, bo widnieje tam napis "ship to", czyli miejsce docelowe, do którego pójdzie przesyłka. Założyłem (może błędnie?), że pewnie przy wyborze dostawy w razie "kombinowania" i tak się odpowiednio przeliczy. Niemcy drożej, chyba norwegia tylko była taniej (jakieś 135 zł/szt.). Będę wdzięczny za zmierzenie, przypomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z krajami również niewiele daje. Tzn. są różnice, ale raczej w górę. Wcześniej celowo kraju nie zmieniałem, bo widnieje tam napis "ship to", czyli miejsce docelowe, do którego pójdzie przesyłka. Założyłem (może błędnie?), że pewnie przy wyborze dostawy w razie "kombinowania" i tak się odpowiednio przeliczy. Niemcy drożej, chyba norwegia tylko była taniej (jakieś 135 zł/szt.). Będę wdzięczny za zmierzenie, przypomnę.
Na samym dole strony wybierasz UK i będą ceny w funtach. £ 110 za 4. Dziś sprawdzone.
1f14b0cd77dda8accda85ed3b3fcd86a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michau napisał:

Na samym dole strony wybierasz UK i będą ceny w funtach. £ 110 za 4. Dziś sprawdzone.
1f14b0cd77dda8accda85ed3b3fcd86a.jpg

@michau Jeśli możesz, zmierz ten kołnierz i wyślij mi zaproszenie przez opcję "Refer a friend" - oboje dostaniemy po 10 funciaków do wykorzystania na CT, jak zamówię. Mail> mkucharski8@gmail.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2017 o 22:38, aislinnek napisał:

Panowie mam problem, którego na pierwszy rzut oka nie załatwia google, a może ktoś z Was miał podobny. Mianowicie marynarki, z których wyraźnie czuć woń potu (pod pachami). Z koszulami i innymi ubraniami, które mogę uprać w pralce nie ma problemu, z marynarkami jest gorzej. Dwie z nich oddawałem do pralni chemicznych (dwóch różnych), ale niestety wiele to nie pomogło. Zapach zelżał, ale marynarka wystarcza na jedno wyjście (i to do pracy, której tryb mam siedzący, a więc pocę się niewiele - po prostu jak to po 8 - 9h siedzenia) i zapach wraca. Jedna była sieciówkowa, tania,  więc pogodzony z jej utratą zaryzykowałem pranie w zwykłej pralce. Zapach zszedł, marynarka trochę się pomięła, ale da się to wyprostować. Będzie żyła. Dwóch pozostałych zdecydowanie mi szkoda (szczególnie, że jedna jest garniturowa).

I teraz pytanie do Was czy mieliście podobny problem i czy znacie sposoby aby temu zaradzić. Inna pralnia (mogę próbować kolejnej, pytanie czy jest sens)? Soda (na tej wypranej próbowałem wcześniej i zapach faktycznie zelżał, ale nie udało się go całkowicie wyeliminować)? A może po prostu mydło, szczotka, płyn do prania i spróbować ją z zewnątrz delikatnie wyprać ręcznie w tym miejscu (zapach jest szczególnie intensywny we wszystkich przypadkach po stronie zewnętrznej, na podszewce jest ok).

 

Podobno spożywanie dużej ilości mięsa powoduje, że pot ma nieprzyjemną woń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 12:00, mosze napisał:

Tak, ale muszą być nowe. Jeśli są używane => Allegro.

Dzięki. Niestety próbowałem sam się przekonać, że nie są dla mnie wcale za duże... przez co mają już nieco pościerane podeszwy i jako nowych się już według mnie nie zakwalifikuje. Spróbuję na allegro, chociaż to mało popularna marka, z tego co widzę, nawet na forum - J.M. Weston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2017 o 21:19, MH_fan napisał:

Panowie, ile trwa rozchodzenie ('złamanie'') podeszwy Commando, aby chodziło się w miarę miło i komfortowo?

Samej podeszwy to w ogóle, zresztą plastik nigdy się nie "łamie" ani nie dostosowuje. Jeśli się pytasz o buty GYW, to zależy bardziej od skóry cholewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zamówiłem czarny tłuszcz Tarrago. Nie wiedziałem, że są inne niż bezbarwny. Czy taki tluszcz nadaje się jedynie do czarnych butów? Czy mogę nim smarować ciemno-brązowe trzewiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.