Gość Nereusz

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

10616 postów w tym temacie

Panowie czy znacie jakieś strony gdzie dostane tkaniny typowo pod uszycie koszuli / spodni / kamizelki?
Z góry dzięki za pomoc!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krótka piłka - renowacja koloru - zamsz, ciemny brąz - jaki środek polecacie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak była użytkowana w normalny sposób, tj. nie czołgałeś się w niej po asfalcie to wg. mnie do reklamacji. Jest jeszcze opcja, że stało się to w trakcie prania w pralce; i podobnie jak wyżej, jak nie było instrukcji nakazującej prania ręcznego to do reklamacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W dziwnych miejscach się pojawiły - masz może jakieś podejrzenia od czego mogły się przetrzeć ? U mnie zazwyczaj w pierwszej kolejności przeciera się wewnętrzna strona kołnierzyka i mankiety. Materiał musi być bardzo delikatny, ale i tak 4-5 użyć to zdecydowanie za szybko. Sprawdż może czy marynarka nie ma jakiś ostrych szwów, wykończeń. 

A tak na marginesie - nie warto kupować Lamertów w pierwotnej cenie. W zasadzie cały czas są jakieś wyprzedaże i cena potrafi spaść nawet poniżej 100 zł za koszulę. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@nynu @White Haven Właśnie nie wiem, od czego się to zrobiło, nie mam pojęcia. Żadnej nowej marynarki nie mam, na żadnej innej koszuli mi się coś takiego nie pokazało. Przetarcia są jakby na wysokości paska od spodni, ale gdyby to była przyczyna, to byłaby pewnie poprzecierana z obydwu stron/ na całym pasie. Teraz są tylko po mojej prawej stronie. Dzięki za radę, pójdę zareklamować o ile wynajdę paragon.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam takie poczucie, że jakość materiałów używanych do produkcji Lambertów jest dość losowa (Ja najmniej zadowolony jestem z białej koszuli z bawełny od Getznera.) Mam  obecnie ok. 10 Lambertów, ale coś takiego widzę po raz pierwszy :( Ja bym reklamował ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Fargo

Niestety masz rację. Niektóre Lamberty są dobre gatunkowo, a inne to tandeta na poziomie zwykłej Wólczanki. Już kilka razy się nadziałem. Teraz jak mam jakiekolwiek wątpliwości po zakupie i pomacaniu materiału to odsyłam. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można próbować robić tak - jak podają nazwę tkaniny czy producenta tkaniny to kupować. Jak nie podają - nie brać bo pewnie i nie mają się czym chwalić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Manolete napisał:

@nynu @White Haven Właśnie nie wiem, od czego się to zrobiło, nie mam pojęcia. Żadnej nowej marynarki nie mam, na żadnej innej koszuli mi się coś takiego nie pokazało. Przetarcia są jakby na wysokości paska od spodni, ale gdyby to była przyczyna, to byłaby pewnie poprzecierana z obydwu stron/ na całym pasie. Teraz są tylko po mojej prawej stronie. Dzięki za radę, pójdę zareklamować o ile wynajdę paragon.

A może nosisz torbę/teczkę "na ramię" i ona "ocierając się" w czasie ruchu przeciera koszule na wysokości paska? Nawet gdy masz na sobie marynarkę...?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A może nosisz torbę/teczkę "na ramię" i ona "ocierając się" w czasie ruchu przeciera koszule na wysokości paska? Nawet gdy masz na sobie marynarkę...?

Albo to od pasów bezpieczeństwa w samochodzie?
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie, jaki typ butów polecacie na 3 parę? Mam już czarne oxfordy captoe i brązowe oxfordy capteo(obecnie podstawowa para). Chciałbym trochę odciążyć te ostatnie i szukam butów głównie do zestawów koordynowanych. Wcześniej zakładałem, że trzecia para to będą monki. Im więcej się zastanawiam tym bardziej jednak skłaniam się ku brązowym oxfordom half albo quarter brogue. Widziałem też kilka ciekawych stylizacji z czarnymi brogsami.  Co Waszym zdaniem najlepiej sprawdzi się do zestawu koordynowanego?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Sirius napisał:

Panowie, jaki typ butów polecacie na 3 parę? Mam już czarne oxfordy captoe i brązowe oxfordy capteo(obecnie podstawowa para). Chciałbym trochę odciążyć te ostatnie i szukam butów głównie do zestawów koordynowanych. Wcześniej zakładałem, że trzecia para to będą monki. Im więcej się zastanawiam tym bardziej jednak skłaniam się ku brązowym oxfordom half albo quarter brogue. Widziałem też kilka ciekawych stylizacji z czarnymi brogsami.  Co Waszym zdaniem najlepiej sprawdzi się do zestawu koordynowanego?

Brązowe monki. Skóra licowa lub zamsz (raczej w ciemniejszym odcieniu)  - chyba jedne z najbardziej uniwersalnych (w sensie spektrum zastosowań) butów ever. Dla mnie zdobienia brogue fajnie pasują na sezon jesień/zima, w lato niechętnie sięgam po takie buty.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zależy jaki styl preferujesz i jakie zestawy masz na myśli. Ponieważ wiosna kiedyś w końcu nadejdzie, a lato też się zbliża, to z perspektywy własnych zakupów, o tej porze roku jako trzecie wybrałbym pewnie jakieś loafersy. Do swoich pierwszych długo się zbierałem, bo ciągle było coś pilniejszego. Myślę tak, ponieważ doświadczenie nauczyło mnie, że zawsze pojawi się jakaś okazja, para o nieodpartym uroku lub wyższa konieczność i te czwarte pojawiają się szybciej niż później :-D

Zgadzam się, że monki są bardzo uniwersalne. Jednak osobiście w lato, jeśli aura jest faktycznie letnia, sięgam po nie sporadycznie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu się muszę kompletnie zgodzić, jak kupi się jedne dobre buty, to chce się więcej ;) Do loafersów chyba jeszcze nie dorosłem. Podobają mi się proste modele, stąd na razie moje upodobanie do oxfordów. Zestawy w które celuje to na razie bezpieczna klasyka (powodowana też niezbyt obszerną szafą) - granatowa marynarka, szare spodnie w kant ewentualnie chinosy. Poza tym w moim miejscu pracy ludzie dosyć luźnie podchodzą do kwestii ubioru, a nie chcę się też za bardzo wychylać i wyróżniać, a tak by pewnie loafersy były odebrane. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Sirius napisał:

Do loafersów chyba jeszcze nie dorosłem. Podobają mi się proste modele, stąd na razie moje upodobanie do oxfordów.

Loafersy są ok ale jak wolisz oxfotdy, a masz czarne i brązowe to kup bordowe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta