Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

kolejne pytanie ode mnie :)

zamówiłem krawat GANT 100% jedwab, nigdy nie miałem jedwabnego krawata i stąd pytanie

myślałem że będzie taki leciutki mięciutki milutki, a on jest dosyć sztywny i śliski, jakbym miał zgadywać co to to bardziej bym stawiał na poliester niż cokolwiek innego, one takie sa czy ktoś mnie tu oszukuje przyklejając metki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, M.Borkowski napisał:

kolejne pytanie ode mnie :)

zamówiłem krawat GANT 100% jedwab, nigdy nie miałem jedwabnego krawata i stąd pytanie

myślałem że będzie taki leciutki mięciutki milutki, a on jest dosyć sztywny i śliski, jakbym miał zgadywać co to to bardziej bym stawiał na poliester niż cokolwiek innego, one takie sa czy ktoś mnie tu oszukuje przyklejając metki? ;)

Jedwab może być przeróżny - bo da się z niego zrobić i szalik, i linę. Dobrej jakości jedwab jest sprężysty, mięsisty i trzyma węzeł. Natomiast mój najtańszy krawat jedwabny, kupiony lata temu, jest właśnie taki jak opisujesz - śliski i sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem miesiąc temu białą lnianą koszule Emanuel Berg. Założyłem ją może 5-6 razy, ale dopiero dzisiaj zauważyłem niepokojąco wyglądający naciągnięty materiał przy wszyciu rękawa. Porównując z drugim rękawem, wygląda to dla mnie trochę niebezpiecznie. Proszę więc o ocenę ryzyka rozprucia. 

IMG_2487.thumb.JPG.73f10ad344657ecdf94a8c2c8345ff33.JPG59b08997a7b32_FullSizeRender5.thumb.jpg.2cf713f14bdce5620e6725aefa4f5bb5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Velahrn napisał:

Jedwab może być przeróżny - bo da się z niego zrobić i szalik, i linę. Dobrej jakości jedwab jest sprężysty, mięsisty i trzyma węzeł. Natomiast mój najtańszy krawat jedwabny, kupiony lata temu, jest właśnie taki jak opisujesz - śliski i sztywny.

Dzięki za odpowiedź, dobrze wiedzieć, a co do tego konkretnego, postanowiłem odesłać bo wątpię żebym go założył kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Milten napisał:

Zakupiłem miesiąc temu białą lnianą koszule Emanuel Berg. Założyłem ją może 5-6 razy, ale dopiero dzisiaj zauważyłem niepokojąco wyglądający naciągnięty materiał przy wszyciu rękawa. Porównując z drugim rękawem, wygląda to dla mnie trochę niebezpiecznie. Proszę więc o ocenę ryzyka rozprucia. 

IMG_2487.thumb.JPG.73f10ad344657ecdf94a8c2c8345ff33.JPG59b08997a7b32_FullSizeRender5.thumb.jpg.2cf713f14bdce5620e6725aefa4f5bb5.jpg

Może kiedyś pociągnąłeś za ten rękaw i sam go uszkodziłeś? Lub ktoś inny? Jeśli nie, to powinieneś reklamować tą koszulę - marka nie należy do tanich.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_S - satyna z tego co mówi internet może mieć różny skład. Pani za pewne zapomniała dodać uwagi o składzie, a chodziło jej o typ materiału. Szukaj zatem podszewki ze wskazanych przeze mnie materiałów lub ich mieszanek. Wszystkie 3 materiały to materiały przepuszczające powietrze w przeciwieństwie do polyestrów, poliamidów i innych acryliców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=12515]Pawel_S[/mention] - satyna z tego co mówi internet może mieć różny skład. Pani za pewne zapomniała dodać uwagi o składzie, a chodziło jej o typ materiału. Szukaj zatem podszewki ze wskazanych przeze mnie materiałów lub ich mieszanek. Wszystkie 3 materiały to materiały przepuszczające powietrze w przeciwieństwie do polyestrów, poliamidów i innych acryliców.
Tak zrobię, posłucham Twojej rady. Dzięki!

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.