Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem rodzinę wracając z wyjazdu służbowego i zostałem niespodziewanie zaproszony na ślub i przyjęcie weselne. Impreza zaczyna się w samo południe w kościele i dla mnie skończy się późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Mam ze sobą stonowany, granatowy garnitur, który ujdzie. Białą koszulę i ewentualnie krawat gdzieś dzisiaj kupię. Problem jest z butami. Do dyspozycji mam tylko czarne, pełne brogsy (derby) albo oksfordy w ciemnym brązie. Co będzie wg Was mniejszym złem?


Brałbym ciemnobrązowe oxfordy. Nie widzę żadnych przeciwskazań - ślub jest wcześnie, Ty jesteś gościem.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tkanin garniturowych. Kupiłem właśnie wełniany garnitur w Próchniku i frapuje mnie (pozytywnie) splot. Mięsista, bardzo miękka i niegniotliwa tkanina, lekko elastyczna. Porównywalem z opisami i fotkami w necie. I wygląda to jak barathea (formalna tkanina, używana we frakach itd.). Ale nie chce mi się jakoś wierzyć, bym w Próchniku trafił na taką tkaninę... Dodam, że mimo swojej sporej mięsistości (ze trzy razy grubsza od przeciętnej "roboczej" czesanki) jest wyraźnie przewiewna - spodnie (gdzie nie ma podszewki) można tak przedmuchać jak bawełniany oxford! Da się ją bez większego wysiłku przedmuchać nawet w miejscach z podszewką (acetat + wiskoza).

No i ta otwartość splotu mnie zastanawia, bo nie miałem nigdy ww ręce barathei, więc nie wiem, jak ściśliwie jest ona tkana.

Tu powiększenie (w realu jest to głęboki, formalny granat). Dodam, że "przepoloty" są wielkości ok. 2 mm.

barathea.jpg.e390ae0b7eee55eb4e04270689389b0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2017 o 11:09, Wessling napisał:

Odwiedziłem rodzinę wracając z wyjazdu służbowego i zostałem niespodziewanie zaproszony na ślub i przyjęcie weselne. Impreza zaczyna się w samo południe w kościele i dla mnie skończy się późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Mam ze sobą stonowany, granatowy garnitur, który ujdzie. Białą koszulę i ewentualnie krawat gdzieś dzisiaj kupię. Problem jest z butami. Do dyspozycji mam tylko czarne, pełne brogsy (derby) albo oksfordy w ciemnym brązie. Co będzie wg Was mniejszym złem?

Skoro tu dotarłeś to możliwe, że i tak będziesz jednym z lepiej ubranych ;) załóż wiedenki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam swoje pytanie, zadane trzy posty wyżej: co to jest za splot wełny? Barathea - wątpliwe, na pewno nie fil a fil, na pewno nie hopsack...

Daję zdjęcie z dalszej odległości. Dręczy mnie ta zagwozdka... :?

Nie ma tu fachowca od tkanin? :shock:

59493f77e76d0_barathea2.jpg.eddcbda10ceefae198355a4b36a35efe.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Masz rację, wyrazisty, otwarty i stosunkowo luźny splot na to wskazuje. Mnie zmyliła miękkość tkaniny i swoiste skomplikowanie tego splotu, bo w Sieci często się hopsack określa mianem splotu płóciennego, a poprawne chyba jest określenie "koszykowy". Natomiast płóciennym często się nazywa sploty fresco (tropic). Nawet Szarmant hopsack nazywa płóciennym, choć większość źródeł podaje termin "koszykowy".

W każdym razie już teraz wiem, że moja inna bardzo przewiewna marynarka to też hopsack, tylko o drobniejszym splocie.

Hehe, sądziłem na pierwszy rzut oka, że kupiłem bardzo formalną baratheę, a mam nieformalny hopsack :) I teraz dylemat, czy go zwracać, czy zostawiać taki garniak z nieformalnej tkaniny w poważnym bardzo kroju i kolorze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny niebieski albo jasny granat. Czy dobrze wygląda na blondynie? Jak widać na zdjęciu, raczej tak. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jest to garnitur dość jasny, a więc typowo dzienny (praca itp.); ponadto, ma typowe dla Vistuli, kwadratowe ramiona. Na modelu wygląda to kiepsko, na Tobie może wyglądać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę o podpowiedź w kwestii przechowywania koszul. Kupiłem parę koszul które założę dopiero za kilka miesięcy na ślub znajomego i własny. Czy lepiej będzie jak wyjmę je z pudełka i powieszę na wieszaku razem z innymi koszulami codziennymi czy może zostawię je w pudełku tak jak zapakował je sklep ? (Internetowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej z zakresu IT:

Wchodzę na stronę CT Shirts na której wyświetlają mi się ceny w zł, i nie ma promocji 4 za 100 GBP. Idąc za radą forumowiczów z innego wątku, usunąłem cookies, i ponownie wchodzę na stronę sklepu. Jest OK- ceny w GBP, 4 za 100 itp. ale strona coś się krzaczy, nie da się filtrować, zdjęcia się rozjeżdżają itp. Dodatkowo, kiedyś przy takim wejściu pytało, czy nie chcę zmienić waluty na PLN, a teraz nie ma tego komunikatu. W związku z tym, że strona nie działa dobrze zamykam ją i wchodzę znów- i tym razem waluta to zł, bez promocji 4x100 itd. Sytuacja kilkukrotnie powtarza się w Chrome i IE, po resecie komputera. Czy wiecie może jak temu zaradzić? Czy może być winna sieć do której jestem podłączony (sieć firmowa)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kostek napisał:

Nie usuwać ciasteczek, zjechać na sam dół strony, kliknąć Change country, wybrać funty i język angielski. U mnie nic sie nie rozjeżdża w ten sposób. Jeśli problemy dalej występują, może faktycznie winna jest sieć, próbująca blokować stronę lub jej elementy.

Dzięki. Jakoś zawsze zmieniałem kraj z opcji która jest w prawym górnym rogu i nie zauważyłem tej na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do CT: jak tam jest liczona długość rękawów? Najmniejszy pokazuje mi 32" co po przeliczeniu daje 81,28. Czy to nie jest jakiś błąd na stronie bo to przypomina bardziej całą długość koszuli, a nie rękawów. Jest to dużo większa wartość niż w wólczance (65cm) lub w sklepie Miler (65,5cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.