Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktorys z szanownych kolegow pomogl by mi rozszyfrowac rozmiarowke wolczanki?

w tabelach rozmiarow jest dosyc enigmatyczna rozpiska, dla osob pomiedzy 164 a 170 cm, i dalej od 176 do 182 cm wzrostu...

problem mam z tym, ze brakuje im na okolo 5 cm 'posrodku' ;)

moj wzrost lapie sie akurat w te 'luke'.

Znaczy to ze nie powinienem ogladac sie na te ich rozpiske tylko dobrac rozmiar koszuli niby nie robionej na moj wzrost, ale probojac dobrac ja pod inne parametry, takie jak ogolna dlugosc, dlugosc rekawow itd?

dzieki za wszelkie rady i pozdrawiam,

Byrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połyk z ubrań z jedwabiem jest mało zauważalny (nie należy go mylić ze specjalnie nabłyszczaną wełną), jednak jest. Nadaje się w moim mniemaniu głównie na lato (zresztą, podobnie jak takie ubrania). Przeważnie jednak garnitury z domieszką jedwabiu, spotykane w sklepach, są z typowo włoskich, cienkich materiałów, dobrych na temperatury powyżej 18C. Jednak połączenie jedwab i cienka wełna powoduje, że spodnie praktycznie po dwóch sezonach już są do wyrzucenia przez przetarcia.

Ogólnie miejsce jedwabiu jest w poszetce i krawacie. W każdym innym miejscu to już lekka fanaberia właściciela, który widać może sobie pozwolić na częstszą wymianę garderoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost/klatka/pas(talia?)

Jednak wymiary są czysto orientacyjne, zależą od sylwetki (np. przy tym samym obwodzie klatki jeden jest szerszy w ramionach, a drugi węższy; jeden ma krótkie nogi, a inny długie) i efektu, który chcemy osiągnąć (np. lubimy marynarki nieco krótsze niż klasycznie - do kroku). Ponadto warto zwracać uwagę na położenie tzw. punktu centralnego, czyli górnego (w marynarkach na dwa) lub środkowego guzika (w marynarkach na trzy guziki) - jeśli wypadnie zbyt wysoko, może powodować zaburzenie proporcji sylwetki.

edit: "Jednak wymiary są czysto orientacyjne, zależą od sylwetki ..." - oczywiście jest to skrót myślowy, choczi o to, że są to wymiary sylwetki wzorcowej, a dla nas - orientacyjne. Trzeba po prostu mierzyć kolejne modele i sprawdzać, który leży najlepiej i który będzie można łatwo poprawić u krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie : moje wymiary (dziwnie brzmi...) to 184/104-103/92

Czy z garniturów o takich wymiarach da się coś dopasować do mojej sylwetki ?

1. 182/100/86

2. 182/108/94

3. 182/104/90

4. 184/110/94

Dziękuję.

W przypadku gotowych garniturów sugeruję zakup w tych sklepach, które dają mozliwość oddzielnego dobrania marynarki i spodni (P&C, van Graaf, M&S). W przypadku tej ostatniej masz 3 długości marynarki L(Long/ wysoki wzrost), M (Medium/ średni wzrost), S (short/ niski wzrost), czyli dłuższy, średni i krótszy rękaw. Wg angielskiej numeracji powinieś kupić 40M lub 40L, oraz spodnie w pasie 91. Wg europejskiej marynarka 48 lub 50, spodnie 52. Do tego bierz poprawkę na fason, który może mieć wpływ na tzw. walory wizualne.

edit: co do taliowania +Imunne+ ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że ze spodniami zaczynają się jaja, jeśli masz nietypową budowę nóg (nietypową, tzn. coś ćwiczysz natenprzykład). Ja do spodni Oscara Jacobsona to już nawet nie podchodzę, nadawałyby się jako pończoszki. W takim wypadku można się ratować wybierając spodnie nieco szersze w pasie, ale odpowiednie w nogawce, a potem zwężając je w pasie. Oczywiście, jak wspomniał Frankie powyżej, musi być możliwość doboru spodni do marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma ktoś może te prawidła http://allegro.pl/prawidla-cedrowe-znak ... 79123.html i może coś o nich napisać?

Pozdrawiam,

Adam

Właśnie do mnie dotarła paczka z prawidłami cedrowymi męskimi, damskimi i plastiki do kozaków (do trzymania pionu). Prawidła w tej cenie b. dobre. Bez lakieru, pięknie pachną cedrem (prawidła cedrowe o zapachu cedru, szok normalnie ;) ).

Dwie uwagi: są minimalne węższe (smuklejsze) od innych prawideł, które mam i nie wypełniają buta tak, jak bym tego oczekiwał. W żadnym wypadku nie sprawia to jednak, że nie spełniają swojej funkcji. Kupiłem prawidła rozmiar 43 do dwóch różnych par butów (tommy hilfiger i massimo dutti) o tym samym rozmiarze i mam wrażenie, że gdybym zakupił rozmiar prawideł 44 byłyby idealne. Ale 43 też są ok, także mimo tego, że wymieniam prawidła damskie na inny rozmiar, to męskie zostawiam. Tyle uwag.

A swoją drogą, to DZIĘKUJĘ Adamie. :) Tak się złożyło, że zapytałeś o prawidła w momencie, jak do mnie jechały i to właśnie stało się dla mnie powodem rejestracji na forum. Po pół roku czytania forum... Także Panowie (i Panie), jakby co, to JEGO wina. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy wiec jak by robił coś nie tak proszę nie o krytykowanie a pomoc.

Jutro sylwester wiec trzeba się w coś ubrać,tyle ze za bardzo nie ma w co. :D

Wypada w zime iść w brązowych mokasynach,kremowych zwężanych spodniach i czarnym swetrze czy koszuli ?

Impreza w domu wiec zimno nie bedzie a nie chciał bym wyglądać jak głupek,pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.