Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Taki garnitur = czarny?

Napisz jeszcze może coś o okazji na jaką ma być cały strój.

Krawaty dzianinowe generalnie uważane są za mniej oficjalne niż "zwykłe" krawaty.

Jeśli zaś idzie o zestaw czarny garnitur, biała koszula i brązowe buty, wybacz, ale moim zdaniem wszystko będzie do niego tak samo pasowało jak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobieranie elementów stroju podług stroju partnerki ZAWSZE jest złym wyjściem

Być może trafiłeś na złe forum - to forum traktuje [traktowało?] o klasycznej męskiej elegancji, jak w nazwie. Jeśli szukałeś czegoś innego, cóż?

Ten temat służy do zadawania krótkich pytań, ale nie sądzę, żeby ktoś z kolegów traktował postawy roszczeniowe pobłażliwie. Jeśli chcesz chcesz być traktowany jak klient - zadzwoń do stylisty. Jest na tym forum jeden, ale jego nicka nie podam, gdyż jako moderatorowi mi nie wypada [może któryś z kolegów wyręczy? :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mówimy o stylizacji samej w sobie (wtedy to naprawdę złe forum) albo o pojęciu eleganckiego ubioru (i taki nurt prezentuje to właśnie forum), gdzie charakter imprezy jest właśnie punktem wyjścia do doboru stroju. Oczywiście w mediach robi się dokładnie odwrotnie. I nie mówię tutaj o tym, czy do królowej angielskiej należy założyć frak, czy surdut, ale właśnie co należy ubrać, by być ubranym odpowiednio.

Oczywiście można na wieczorne, bardziej formalne imprezy założyć brązowe monki, jasny garnitur w kratę, wełniany krawat, poszetkę wystającą na parę dobrych centymetrów, wtedy każdy będzie wiedział, że taki osobnik ubiera się świadomie i przykłada uwagę do stroju i nie boi się pokazać.

Ale to nie znaczy, że będzie to elegancki ubiór, tylko raczej przebranie.

Ale abstrahując od samego meritum, przecież podana została "tabela" doboru koloru do reszty ubrania, wystarczy wstawić do wzoru :) A o łączeniu wzorów autor bloga już pisał wiele razy, wystarczy przejrzeć historię. A jak nawet to nie jest pomocne, to starą metodą "zerżnąć" którąś ze stylizacji prezentowaną na znanych blogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskusja zmierza w złym kierunku.

Koledze najprawdopodobniej chodziło o dobranie krawatu do kreacji i na tym skończyłoby się jego dostosowywanie stroju do partnerki.

Studniówka co prawda to nie spotkanie z JKM ale impreza o charakterze balu. Wydaje mi się że czarny garnitur byłby na miejscu. Tylko jak powszechnie wiemy ten kolor ogranicza nas w wykorzystaniu tego ubioru w czasie dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie elementów stroju do stroju partnerki urąga męskiemu stylowi i godności. Jak Twoja partnerka może Cię szanować, skoro nie masz własnej osobowości?

+ + +.

Może to niekulturalnie, ale ja bym takiej partnerce zaproponował zamianę; niech ona dobierze strój pode mnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem takie pierwsze skojarzenie.

wyswiecila mi sie ulubiona marynarka, wewnetrzne czesci przedramienia. akurat to jest rzecz z gatunku "dopoki chociaz troche sie trzyma, to nigdy tego nie wyrzuce", cos jak t-shirt z dziecinstwa. myslalem, zeby naszyc laty, ale nigdy nie widzialem takiego rozwiazania i mam wrazenie, ze to troche reanimacja trupa. chociaz, skoro mozna bylo z lat na lokciach zrobic cos eleganckiego, to dlaczego nie z łat na przedramionach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę ktoś z Was założył by czarny garnitur na studniówkę?

Podobno to jest bal. Na bal się chodzi w strojach wieczorowych. Ale rozumiem też, że dla większości uczestników ma być to jedyny garnitur, którym chcą obskoczyć potem wszystkie możliwe okazje. tak do ew. własnego ślubu, na który założą dziwny kostium wymyślony przez narzeczoną i lokalnych wytwórców tzw. mody ślubnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.