Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, papiez_ napisał:

Pytanie Podyktowane jest to moim doświadczeniem z koszulami z MT z oxfordu, jedną kupiłem z normalnej dystrybucji ze 2 lata temu i jest po praniu moim zdaniem extra slim fitem, jednak da się nosić. Drugą wyhaczyłem nową na vinted za 1/3 ceny w rozmiarze o 1 większym niż mój, wyprałem i o dziwo też się nieco skurczyła, że leży na prawdę spoko, więc nie miałem czego reklamować.

Żebym został dobrze zrozumiany: wklejonej OCBD z poszetki nie posiadam, po prostu zastanawiam się czy się skurczy w praniu i czy dobrą opcją jest wziąć rozmiar większy niż zazwyczaj (bo tylko taki w sumie został :)), ale z waszych odpowiedzi wnioskuję, że takie zbieganie się materiału nie powinno mieć w ogóle miejsca. Co ciekawe dotyczy to tylko koszul z oxfordu, pewnie z uwagi na ich luźny splot, który nieco ściąga się w praniu. 

Posiadam linkowany przez Ciebie model koszuli z poszetki (jak i ten egzemplarz z tego samego rzutu: https://www.poszetka.com/product-pol-6699-Bawelniana-koszula-OCBD-blekitna.html). W mojej ocenie obie koszule są zauważalnie mniejsze niż inne koszule, które kupowałem w Poszetce (w newralgicznych dla mnie miejscach czyli klatka i talia). Jeśli dodamy do tego stosunkowy gruby, sztywny materiał to różnica w wymiarach jest kłopotliwa. 

Jeśli chodzi o kurczenie- zdecydowanie nie zauważyłem, żeby skurczyły się (z pewnością mają co najmniej 8-10 prań za sobą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 06:23, mayor napisał:

A czego oczekujesz? Na każdy pozytywny wpis ,jest natychmiastowa odpowiedź i wysyp lajków- tak jakby armia klakierów czekała z rozgrzanym rękami żeby bić brawo., Zupełnie inaczej jeżeli ktoś jest niezadowolony i ośmieli się podzielić swoimi negatywnymi doświadczeniami., Wtedy jest "Milczenie Owiec", a klakierzy gdzieś znikają . 

Nie można tego samego było napisać bez tego rozgoryczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może śmieszne pytanie, ale:

Mam marynarkę dwurzędową typ 4x2. Muszę wymienić guziki więc pomyślałem, że przerobiłbym ją na wersję 6x2.

https://janadamski.eu/wp-content/uploads/2020/08/Marynarki_06.jpg

Czy istnieje jakaś zależność, gdzie muszą być umieszczone górne guziki czy też tak jak mi będzie wizualnie odpowiadać (oczywiście w miarę proporcjonalna odległość od środkowego guzika tak jak środkowy od dolnego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszewka z wiskozy na wełnianym płaszczu w stanie jak na zdjęciach - przeciera się w okolicach kołnierza a płaszcz w zasadzie używany od święta. 

Wymienić całą czy może zlecić naszycie w tej części wzmocnienia na zasadzie łaty (poprzez częściowe odprucie starej podszewki) czy jakoś jeszcze inaczej to zrobić?

IMG_20220113_224303.jpg

IMG_20220113_224242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miler - klasyczna nogawka w udzie zwężana ku dołowi (takie Levis 511). Materiał jest dosyć cienki, do tego przy 100% bawełny nie rozciąga się (dopasowuje minimalnie) podczas noszenia. Do tego jak kolega wyżej zauważył, szybko się gniotą w zgięciach. Flat fronty.

Macaroni - dopasowana w udzie i zwężana ku dołowi (podobne Levis 512). Materiał grubszy niż u Milera, do tego dodatek elastanu powoduje mniejsza gniotliwość oraz dopasowanie (rozciągliwość) w czasie noszenia, dlatego u mnie to zwężenie w udzie po dwóch wyjściach już nie uwiera. Na plus zakładka, która daje więcej miejsca w okolicach pasa/siedziska.

Przy wzroście 178cm, każdą z par musiałem skracać. Więcej poprawek nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 19:25, Sayyed napisał:

Spodnie chino. Miller, czy Macaroni? Pytanie do osób, które miały styczność z tymi markami. Ewentualnie inne +-300 gdzie szukać. 

Milera sobie darowałem bo na moją sylwetkę były to zbyt rozciągliwe rurki. Nie wiem czy od tamtego czasu się zmienił ich krój czy jakość, ale wtedy nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Zbyt cienkie, zbyt elastyczne, zbyt wąskie. Ogólnie lipa.

W okolicach 300 złotych to regularnie na Zalando na promkę trafiają Dockersy. Ja noszę model Alpha Original - duży wybór kolorów. Krój bardziej luźny, średni stan, powinny leżeć dobrze u panów z większym zadkiem i rozbudowanymi udami, a węższym pasem. Z tego co pamiętam to rozmiarówka zawyżona o 1. Materiał jest dosyć gruby. Jedyny minus to naszywka z logo z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, flozbiCineos dziękuję za cenne uwagi, zamówiłem u Macaroni po waszych sugestiach. Materiałowo jestem zadowolony, nie znam się :)  Niestety  przedobrzyłem z rozmiarem, ale to osobna kwestia na wątek dedykowany dla sklepu, bo na pewno moje L to nie jest 88 w pasie, tylko 90 :)

 

edit. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zniknął u mnie wątek "Macaroni" na forum, był osobny, ale już go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.