Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pablocito napisał:

[mention]Krzysiek_W [/mention] koniecznie te? Bo ma AFPOS widziałem podobne, tylko z dziurami.

https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/the-suited-racer-x-dents-racer

to ten sam producent i ten sam współpracownik :) tak, koniecznie bez dziur żeby mi ręka nie zamarzała. takie z dziurami mam i leżą od kilku lat w szufladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 23:37, krk_mar napisał:

podbijam,

ja zamówiłem ponad trzy tygodnie temu i nic nie przyszło, pisałem maila - brak odpowiedzi. Za tydzień będzie miesiąc.

CT natomiast wysłał mi w tym czasie dwa zamówienia - przychodzą bardzo szybko.

coś się zmieniło? ktoś ma jakieś doświadczenia z ich sklepem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamawiałem 2 pary spodni na miarę u renomowanego warszawskiego krawca. Zaproponował wszycie bawełnianej wkładki bieliźnianej lub majtkowej z białej bawełny, mimo że spodnie będą w ciemnym kolorze. Powiedział, że ma to służyć niezasikiwaniu spodni. Zupełnie tego nie rozumiem. Jeżeli ktoś popuszcza, to taka mała wkładka nic nie da, bo jest za mała. I po co jeszcze biała? Żeby sprawdzać wizualnie czy się bezwiednie nie zasikało. Poza wszystkim bardzo tanio źle to wizualnie się prezentuje, gdy zajrzy się w takie spodnie, bo pokazywał mi przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro ładny płaszcz marki Zara w kamelowym kolorze.Płaszcz tylko przymierzyłem i powędrował do

szafy.Wczoraj postanowiłem go ubrać na wyjście do miasta.Proszę żonę żeby poodpruwała zaszyte kieszenie i tu

się okazało że kieszenie to zwykłe atrapy.Po prostu brak kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych.Czy ktoś się z

Was koledzy spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W płaszczu nie wypada nic nosić w zewnętrznych kieszeniach.

2. ZARA jest firmą, która idzie na ilość a nie jakość a przy wielotysięcznej produkcji płaszcza jak odejdzie operacja robienia kieszeni to są do przodu.

3. Kupilem 3 lata temu płaszcz zimowy z ZARY i też kieszenie były atrapami.

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wectra napisał:

1. W płaszczu nie wypada nic nosić w zewnętrznych kieszeniach.



 

Nie no, bez przesady, można wrzucić kluczyki albo coś :).

Ale generalnie tak, kieszenie płaszczy brzyko się wypychają, jeśli nosi się w nich duże i ciężkie rzeczy. Ja w swoim płaszczu mam dużą kieszeń, wewnętrzną kieszeń, żeby jednak gdzieś zmieścić ten szalik i czapkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podobają i na własny ślub zamówiłem jasnoszary garnitur, ale nie miałem jeszcze kolejnej okazji by go założyć (1,5 roku minęło), tzn jedną miałem, ale miałem ochotę założyć inny garnitur ;) . Jednak ja ogólnie rzadko mam okazję nosić garnitur, jak chodziłem do pracy w biurze to zakładałem zestawy koordynowane, nie garnitury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdechła mi golarka którą podgalałem kilkudniowy zarost. w związku z tym, przeglądając allegro natknąłem się na Philipsa serii 9000, model SP9860.

Czy ktoś z Was jej używa, a jeśli tak, to czy na prawdę po ogoleniu się maszynką elektryczną uzyska się efekt jak po cięciu maszynką z ostrzem? problemem u mnie z goleniem właśnie tradycyjną maszynką są wrastające włoski które ulegają ścięciu zwykłym ostrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej (choć w pewnym stopniu zależy to od typu zarostu, np. prosty czy kręcony) włoski wrastają jeśli nie mogą przebić się przez skórę, a nie mogą się przebić jeśli są przecięte tępym ostrzem. Gdzieś w sieci powinieneś być w stanie znaleźć mikroskopowe zdjęcia włosa gładko przeciętego świeżą żyletką i przerąbanego tępym narzędziem.

Elektryczna maszynka do golenia będzie super - na początku. Później będziesz miał do wyboru - wymieniać głowice (i płacić jak za tusz w drukarce) lub żyć z wrastającymi włoskami. Żyletka kosztuje kilkanaście groszy i może być dosłownie jednorazowa (powiedzmy dwurazowa, bo ma dwie strony), a przez to zawsze ostra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lubo69 napisał:

Najczęściej (choć w pewnym stopniu zależy to od typu zarostu, np. prosty czy kręcony) włoski wrastają jeśli nie mogą przebić się przez skórę, a nie mogą się przebić jeśli są przecięte tępym ostrzem. Gdzieś w sieci powinieneś być w stanie znaleźć mikroskopowe zdjęcia włosa gładko przeciętego świeżą żyletką i przerąbanego tępym narzędziem.

Elektryczna maszynka do golenia będzie super - na początku. Później będziesz miał do wyboru - wymieniać głowice (i płacić jak za tusz w drukarce) lub żyć z wrastającymi włoskami. Żyletka kosztuje kilkanaście groszy i może być dosłownie jednorazowa (powiedzmy dwurazowa, bo ma dwie strony), a przez to zawsze ostra.

głowica trochę kosztuje, ale myślę że też na dość długo wystarczy. stosowanie zwykłych żyletek (jak za PRL) niesie za sobą ryzyko przecięcia skóry, a ja jestem zbyt leniwy żeby aż tak z tym się bawić i uważać cały czas podczas golenia. maszynki jednorazowe to też w łącznej skali spory koszt (choć pozornie niewysoki przy jednym goleniu - nie mówiąc o zanieczyszczaniu środowiska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lubo69 napisał:

Czyli, typowo dla forów internetowych, decyzję już podjąłeś, tylko potrzebujesz błogosławieństwa...emoji6.png

Nie nie, pytam bo zależy mi na opinii czy rzeczywiście goli do zera czy tak sobie. 

9 minut temu, Rudolf napisał:

@Krzysiek_W

Zacinam się jakieś dwa razy rocznie a nie uważam zbytnio. Ponadto podtrzymuję @lubo69 - przy codziennym goleniu żyletki praktycznie eliminują problem wrastających włosków.

Dzięki, wezmę to pod uwagę, natomiast przy maszynce elektrycznej odpada smarowanie kremami/piankami/mydłem itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_Wmiałem golarkę. Wróciłem do ostrzy, 5 sztuk za ok. 30 zł starcza mi na niecały miesiąc. Przechodząc z ostrzy na elektryczną golarkę miałem podobne problemy i oczekiwania jak Ty. I tak jak pisze @lubo69, na początku było ok, po ok. 1-2 m-cach zaczęły się schody (skóra dużo bardziej podrażniona, żadne dezynfekatory ostrzy, choć pomagały, to nie likwidowały tego zjawiska trwale). Po ok. roku wróciłem do ostrzy. Nie zamierzam tego zmieniać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei rok ponad rok temu przerzuciłem się na golarkę elektryczną (Brauna) i jestem zadowolony. Dopóki golę się regularnie (co najmniej raz na dwa-trzy dni) nie ma problemów. Natomiast jeżeli zarost jest ciut dłuższy, to wtedy maszynka się średnio sprawdza - golenie się jest dużo dłuższe i kończy się podrażnieniami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.