Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza "wysoki stan spodni". Wiem jak wyglądają ale mam pytanie co do poprawności kroju takich spodni. Czy są jakieś wytyczne, wskazówki gdzie gurt powinien sięgać by to dobrze wyglądało? Czy jest to pępek? a może trochę wyżej? Jak macie doświadczenia w tej kwestii? Dodam, że chciałbym je nosić w zestawie z szelkami. Może macie w zanadrzu artykuł o takich spodniach gdzie znajdę wskazówki na co zwrócić uwagę.  

spodnie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Velahrn napisał:

Moim skromnym zdaniem (zdeklarowanego nosiciela szelek - w ogóle nie używam pasków) wysoki stan to taki, gdzie gurta spodni zaczynają się nad kośćmi biodrowymi . Nosząc spodnie na wysokości pępka, zahaczasz już o rekonstrukcję historyczną, choć oczywiście, możesz mieć na to ochotę.

c411dd636ecfa27d86e46ad1067c0687.jpg

W celu inspiracji polecam przejrzeć bardzo fajnego bloga https://vintagedancer.com - bardzo dużo ilustracji, omówienie z podziałem na epoki.

Dla fanów spodni vintage (a te są właściwie tylko z wysokim stanem) polecam też forum https://www.thefedoralounge.com/forums/ Ludzie wrzucają tam artykuły źródłowe, jak również całą masę swoich zdjęć (zawsze jestem zadziwiony, że tyle garniturów z lat '30 przetrwało do dziś).

Popatrz również na spodnie, jakie robi Simon James Cathcart - https://simonjamescathcart.com - bardzo solidne produkty inspirowane głownie latami '30. Dla mnie te beżowe lniane spodnie https://www.kentaurus.de/simon-james-cathcart-vanderbilt-suit-linen-tobacco/ - to w ogóle ideał, do którego dążę (mają wysoki stan i wąskie nogawki, czyli krój typowy dla pierwszej połowy lat '20 - tzw. jazz suits)

Polecam również bloga Ethana Wonga - jest popularyzatorem spodni z wysokim stanem, choć nosi głównie egzemplarze vintage z lat '40 i '50 https://streetxsprezza.wordpress.com

No, to trochę zapodałem źródeł.

Tak fedora lounge to naprawdę wartościowa kopalnia wiedzy na temat spodni,ale nie tylko również kurtek skórzanych a jeśli chodzi o Simona to takich spodni juz raczej nie dostaniesz , tylko  krawca sam taki krój spodni uwielbiam i chyba sobie takie sprawie  szyjąc je u rzemieślnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A to ciekawe, bo po zakupie w niedziele buty zniknęły ze strony, może znaleźli kolejną sztukę.
Moje są na gumowej podeszwie i zdecydowanie nie jest to Artista (a oznaczenie na to wskazywało). Mimo to i tak świetna okazja i jestem bardzo zadowolony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty, jakie najbardziej pasują/najczęściej zakładam do czarnej, skórzanej kurtki bomberki to...?

Czarne derby/chukka/trzewiki, subtelne jak czołg Tiger, kopyto na oko 2x szersze niż 915/Artista, na jakże delikatnej potrójnej skórzanej podeszwie.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pablocito napisał:

Buty, jakie najbardziej pasują/najczęściej zakładam do czarnej, skórzanej kurtki bomberki to...?

Czarne monki w groszkowej skórze czy czarne Chelsea to moje typy (bo takie mam i noszę do czarnej skóry).

Aaa i Wolverine 1000 mile muszę odkurzyć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie związane z opublikowanym na blogu Michała artykule o Polo Ralph Lauren - w poniedziałek oglądałem w Tkmaxx swetry i spodobał mi się jasno zielony od PRL. niestety rozmiar XS, więc musiałem odłożyć. zainteresowany jednak tym typem ubrania na jesień, zacząłem oglądać sklepy www i okazało się że o ile na zalando muszę dać 4 x więcej niż w TK, to również w P&C, natomiast allegro sprzedaje w cenie tych które oglądałem. Domniemam że na allegro są sprzedawane dobre podróbki, czy ktoś mnie wyprowadzi z tego błędu? ma ktoś takie z warkoczowym wzorem i może wrzucić link do sklepu gdzie cena będzie normalniejsza niż zalando?

 

RALPH-LAUREN-USA-SWETER-WARKOCZE-z-BAWEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro mogą być sprowadzane z outletów z US (nie wiem, przypuszczam, podróby też mogą być), miałem kiedyś stamtąd tego typu sweter, wtedy można było kupić po 20-30 dolarów (jakość zresztą adekwatna). W US jest nadto sporo różnych wersji z "Ralph Lauren" w nazwie, rożne wypusty specjalnie dla Macy's itd., bywają w cenach naszych niedrogich sieciówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.