Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Karol Mateusz napisał:

 

Owszem. Buty u niego można robić zarówno dopasowując istniejącej kopyta, jak i nawet wykonując indywidualne kopyta na zamówienie (drugi wariant podnosi cenę oczywiście). Stawki ma wyraźnie mniejsze od shoemakerów ze stolicy. Główna zaleta butów to poza znakomitymi materiałami brak wypełnień pod skórą, które zazwyczaj obcierają nogi i które wymagają "łamania" butów. Dzięki temu można też uzyskać ładny kształt buta (i często zejść z rozmiarem w porównaniu do butów gotowych). A ten jest bardzo miękki i po założeniu zaczyna opasać wygodnie nogę.

Problemy bywają z terminami, ale jak to ktoś już kiedyś pisał nie da się mieć wysokiej jakości, niskiej ceny i szybkiego terminu. Trzeba odpuścić jedną z tych rzeczy. W tym wypadku można mieć świetny produkt, względnie niedrogo, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Z twórcą można ustalić pożądany projekt, który nam się akurat spodoba. Poniżej przykładowa nietypowa realizacja (dziurki się jeszcze nie schodziły, bo buty założone na świeżo - teraz po paru wyjściach już się schodzą).

 

g2.thumb.jpg.31d355c85e4c1a85ab07dc5494e8dd3d.jpg

 

 

W pełni rozumiem krytykę dotrzymywania terminów przy naprawach, ale zarzucanie komuś publicznie kradzieży to chyba trochę przesada, nie uważasz?

Najgorsze w całym tym ambarasie był brak informacji o opóźnieniach i nieskuteczne próby nawiązania kontaktu przez 6 (!) miesięcy. Mediacje RPK okazały się kompletnie nieskuteczne. To wszystko kosztowało trochę nerwów i było najzwyczajniej nieprzyjemne. Nie wiem czy to przesada... natomiast faktem jest że, kilka godzin po wpisie otrzymałem telefon od p. Szuby z deklaracją zwrotu prawideł 😉 Puentując największym plusem poszukiwania usług szewskich w internecie, było odnalezienie forum BwB, tak jak było w moim przypadku😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za cenne uwagi.

Przeglądałem niedawno stary wątek @szewc24 pod kątem jego realizacji i zachowało się tam kilka ładnych par butów spod jego ręki. Z drugiej strony, nieporozumienia i utrudniony kontakt mogą być zniechęcające.

Chwilowo nie potrzebuję kolejnej pary butów, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na złożenie zlecenia, z pewnością podzielę się efektami.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

podpowiecie może gdzie mógłbym zakupić najzwyklejszą/najnudniejszą granatową wełnę na najzwyklejszy/najnudniejszy:) garnitur wizytowy? Niby sprawa prosta, a  jednak w detalu ciężko to nabyć w moich regionach. Gramatura i skrętność bez większego znaczenia (oczywiście w granicach normy). Ilość ok. 3 mb.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Baristan napisał:

Najgorsze w całym tym ambarasie był brak informacji o opóźnieniach i nieskuteczne próby nawiązania kontaktu przez 6 (!) miesięcy. 

Ja to w pełni rozumiem :) Możesz wieszać psy, krytykować, złościć się na terminy, wszystko jasne. Ale pisanie o "fałszowaniu" i przez to sugerowanie chęci kradzieży, to wiesz... no jednak o parę mostów za daleko ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w pełni rozumiem  Możesz wieszać psy, krytykować, złościć się na terminy, wszystko jasne. Ale pisanie o "fałszowaniu" i przez to sugerowanie chęci kradzieży, to wiesz... no jednak o parę mostów za daleko  
 
 
Jeśli tak było, to nie jest.
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardzo krótkie i być może proste, jednak nie uzyskałem odpowiedzi guglując ani szukając na forum. Świetna jakość pralnii chemicznych w moim mieście Rzeszowie sprawiła, że mam obecnie potrójny kant na obu nogawkach garnituru (SuSu Lazio, o ile to ma jakiejkolwiek znaczenie np. w kontekście rodzaju wełny) - czy jest jakiś sposób sprawdzony na pozbycie się tego? Jakieś rozprasowanie spodni w domowych warunkach i zaprasowanie w sposób właściwy? Czy lepiej nie bawić się w domu i oddać specjalistom (komu? krawcowi?).

Z góry dzięki za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karol Mateusz napisał:

Ja to w pełni rozumiem :) Możesz wieszać psy, krytykować, złościć się na terminy, wszystko jasne. Ale pisanie o "fałszowaniu" i przez to sugerowanie chęci kradzieży, to wiesz... no jednak o parę mostów za daleko ;) 

 

 

Nie wieszam na Nikim "psów", piszę o swoich doświadczeniach przy współpracy z p. Szubą. Nie zwrócenie prawideł jest faktem (od stycznia 2019 bezskutecznie próbowałem wyegzekwować zwrot), wirtualny numer przesyłki również, piszę o tym żeby pozostali użytkownicy forum mieli świadomość postępowania Szewc24 ze swoimi klientami. Cała sprawa jest udokumentowana, łącznie z postępowaniem RPK. Na forum jest obszerny wątek z podobnymi historiami tutaj. Polecam każdemu przed podjęciem współpracy z Szewc24 o zapoznanie się z wątkiem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michau napisał:
8 godzin temu, Karol Mateusz napisał:
Ja to w pełni rozumiem emoji4.png Możesz wieszać psy, krytykować, złościć się na terminy, wszystko jasne. Ale pisanie o "fałszowaniu" i przez to sugerowanie chęci kradzieży, to wiesz... no jednak o parę mostów za daleko emoji6.png 
 
 

Jeśli tak było, to nie jest.

A jeśli zarzut fałszerstwa jest fałszywy, to jest zniesławienie.

 

34 minuty temu, Baristan napisał:

 

Napisałeś, że ktoś sfałszował list przewozowy. Jeśli ten zarzut nie jest poprawny, to dopuszczasz się zniesławienia. Jest różnica między fałszerstwem a niedotrzymywaniem terminów. To zdecyduj się, bo mówisz te słowa w zasadzie publicznie, więc doprecyzuj swoje zarzuty.

Było fałszerstwo czy też wyszło Ci niechcący to słowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grafa napisał:

@Karol Mateusz, ochłoń nieco i na spokojnie jeszcze raz przeczytaj, co napisał @Baristan.

Czytałem całość uważnie od początku, kiedy to publicznie pojawił się zarzut fałszerstwa. Może jestem przewrażliwiony, ale prawnicy już tak mają. Dlatego ponawiam pytanie, czy kolega podtrzymuje zarzut fałszerstwa, czy też uzna, że trochę się rozpędził w słowach. Co w emocjach może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karol Mateusz napisał:

Czytałem całość uważnie od początku, kiedy to publicznie pojawił się zarzut fałszerstwa. Może jestem przewrażliwiony, ale prawnicy już tak mają. Dlatego ponawiam pytanie, czy kolega podtrzymuje zarzut fałszerstwa, czy też uzna, że trochę się rozpędził w słowach. Co w emocjach może się zdarzyć.

A nie wywiązywanie się z umów i przywłaszczenie cudzej własności Ci nie przeszkadza Panie "przewrażliwiony prawniku"?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnicy tak już mają, że w trzecim poście oznajmiają wszem i wobec, że są prawnikami?
Będzie  wzywana Policja?
Po czym poznać na imprezie prawnika? Nie musisz rozpoznawać, sam Ci o tym powie. W oryginale było o triatlonistach. Sorry, że nie w dziale humor.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, De Lasalle napisał:

Prawnicy tak już mają, że w trzecim poście oznajmiają wszem i wobec, że są prawnikami?

Będzie  wzywana Policja?

Policja nie ale prokuratura 😉 W związku z oświadczeniem jakie otrzymałem od p. Szuby wczoraj  w nocy, wykreśliłem sfałszowany i zamieniłem na wirtualny we wcześniejszym wpisie. Otrzymałem 20.03.2018 monit z numerem listu przewozowego - potwierdzenie złożenia zamówienia na przesyłkę której jestem odbiorcą . Tracking był niemożliwy - wyskakiwał błąd po wpisaniu numeru na stronie UPS, ponieważ paczka nigdy nie została fizycznie odebrana przez kuriera. Dlatego uważałem że, numer jest fałszywy.  Buty finalnie otrzymałem 11.01.2019 z zupełnie innym numerem listu przewozowego. Jeżeli p. Szuba poczuł się urażony to przepraszam. 

Dalej podtrzymuję fakt przywłaszczenia przez p Szubę prawideł cedrowych: o fakcie ich braku poinformowałem od razu po otrzymaniu przesyłki 11.01.2019. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@MarianoItaliano

Jeżeli masz teflonową nakładkę na żelazko to możesz spróbować samemu coś podziałać chociaż wątpię, żeby wyszło to idealnie. Ja bym oddał spodnie do innej pralni na samo prasowanie bo z krawcami u nas bida:) (ewentualnie zajrzyj do A. Kostka na rogu Hetmańskiej i Czadzkiego i zapytaj czy się podejmie tego zadania).

Tak przy okazji to którą pralnie mam omijać szerokim łukiem??

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zagiel, dzięki - spróbuję u tego krawca. Co do pralni, to w obu punktach Perfekt mam źle doświadczenia z tymi spodniami (Millenium Hall, wcześniej Hetmańska - w tym pierwszym pani nawet na karteczce napisała moją prośbę, żeby uważać na kant..), wcześniej w ogóle w innej pralni zgubili mi garnitur i już nigdy się nie odzyskał (w Nowym Świecie), ale sprawnie zwrócili jego pełną cenę. Chyba nie mam szczęścia do pralni:) a Ty z jakiej korzystasz? Ten Perfekt dawał radę i daje radę z marynarkami o innymi spodniami, tylko te SuSu mi trochę zmasakrował:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc zapytam tutaj. Jakie marki butów polecacie? Chodzi dokładnie o czarne oksfory, ale z jakiej firmy przy budżecie do 800 zł, czy warto dopłacić i kupić droższe? Zastanawiam się nad loake L1 tylko one są ze skóry bydlęcej, kolejne to crownhill The New York. Jeszcze gdzieś z tyłu głowy zastanawiam się nad butami od Pana Duranza, który nie powala jakością wykonania, ale urzeka mnie ten 'salon' jakby czas się zatrzymał :) Tylko tu nasuwa się pytanie czy mogą być z ażurowaniem widocznym na zdjęciu a nie gładkie oksfordy, reszta stroju będzie jak na zdjęciu? 

buty.jpg

gajer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duranc się zamyka/likwiduje i robi wyprzedaż AFAIK.

Dołożyłbym do Patine, ew. jeśli masz nogi wąskie i niskie to możesz próbować z Meerminem. Tylko spróbuj zapłacić PayPalem żeby Ci oddał koszt zwrotu paczki jakby jednak nie leżały za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 11:31, Zagiel napisał:

Panowie,

podpowiecie może gdzie mógłbym zakupić najzwyklejszą/najnudniejszą granatową wełnę na najzwyklejszy/najnudniejszy:) garnitur wizytowy? Niby sprawa prosta, a  jednak w detalu ciężko to nabyć w moich regionach. Gramatura i skrętność bez większego znaczenia (oczywiście w granicach normy). Ilość ok. 3 mb.

Pozdrawiam.

 

W Twoich rejonach stacjonarnie to tu masz parę propozycji:

https://www.tesma-tkaniny.pl/Ubraniowe

Ale internetowo to masz większy wybór:

http://manufakturatkanin.pl/kategoria-produktu/welny/garniturowe/?orderby=price-desc

czy tu:

https://www.tkaniny.net/tkaniny-i-dzianiny-na-garnitury-i-kostiumy.html;pgid=4NdKu_xCE6FSRpphWfqmniun0000yVDqm9Yd;sid=-wb0tNvqwTjxtIbPJckoNqvgzKOpDexPpr8Gtrjd?SearchParameter=%26%40QueryTerm%3D*%26ContextCategoryUUID%3DzKEKcILEcmEAAAFU6WMSjlMQ%26OnlineFlag%3D1%26Suchbar%3Dtrue#view-container

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy krótkie pytanie - na butach pomarszczyła się skóra w taki sposób jak na zdjęciu (lekkie wybrzuszenia). Złożyłem reklamację, rzeczoznawca proponuje naprawę - myślicie że jest możliwa naprawa czegoś takiego? (mi się wydaje mało prawdopodobne, ale szewcem nie jestem, zapytałem się na czym ma polegać naprawa ale jeszcze nie mam informacji zwrotnej). 

IMG_20190702_085203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablito

Nie zapominaj o Berwickach, które na tym forum często są proponowane w tym przedziale cenowym.

@Ropóh

Dzięki za linki. 

Problem w tym, że z tesmą jestem w "kontakcie" i nic ciekawego nie mają. U nich można coś trafić, ale raczej nie na oficjalny garnitur. Do tego często wizualnie ładne tkaniny mają dodane kilka procent lycry i to wszystko psuje.

Co do tkanin kupowanych przez neta to zawsze jest nutka niepewności dlatego pytałem czy ktoś miał w rękach takową i może polecić. Za każdym razem kupować coś niepewnego to trochę średni pomysł, a niestety wszystkie polskie sklepy biorą z hurtowni tkaniny stockowe więc regularności nie ma i nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarianoItaliano

Ja korzystam właśnie z tej w NŚ. Nie miałem jakichś nieprzyjemnych sytuacji (raz tylko zaginął krawat, ale po 15 minutach go znaleźli:)). Natomiast mój szwagier oddał tam nową koszulę do prasowania i po odebraniu były na niej dwie duże żółte plamy (dzień czy dwa przed swoim weselem). Na szczęście jakoś w miarę szybko to naprawili.

Abstrahując od pralni to może Podkarpacie jeszcze nie dorosło do SuSu i tu jest problem 😁 XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pablito napisał:

Nie chcę zaczynać nowego tematu więc zapytam tutaj. Jakie marki butów polecacie? Chodzi dokładnie o czarne oksfory, ale z jakiej firmy przy budżecie do 800 zł, czy warto dopłacić i kupić droższe? Zastanawiam się nad loake L1 tylko one są ze skóry bydlęcej, kolejne to crownhill The New York. Jeszcze gdzieś z tyłu głowy zastanawiam się nad butami od Pana Duranza, który nie powala jakością wykonania, ale urzeka mnie ten 'salon' jakby czas się zatrzymał :) Tylko tu nasuwa się pytanie czy mogą być z ażurowaniem widocznym na zdjęciu a nie gładkie oksfordy, reszta stroju będzie jak na zdjęciu? 

Berwick 3010 - 750 zł na Rendenbachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.