Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni, mam ponad 190 cm wzrostu, spodnie nosze zazwyczaj bespoke ze średnim stanem (nie biodrówki, nie dziadkowe), bez zakładek, z zaszewkami. 

praktycznie od zawsze borykam się z problemem wychodzącej ze spodni koszuli i opadających spodni.

pomyślałem o szelkach. 

Proszę o Wasze opinie, czy wysoki i szczupły zawodnik + spodnie ze średnim stanem + szelki do dobre (estetyczne) połączenie. czy szelki raczej dla niskich i spodni z wysokim stanem. 

Póki co szelki łączą mi się z niskim wydatnym mężczyzną, spodniami z min. 2 zakładkami, wyżej pępka, ale ich walor praktyczny zdaje się być godny rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni, mam ponad 190 cm wzrostu, spodnie nosze zazwyczaj bespoke ze średnim stanem (nie biodrówki, nie dziadkowe), bez zakładek, z zaszewkami. 

praktycznie od zawsze borykam się z problemem wychodzącej ze spodni koszuli i opadających spodni.

pomyślałem o szelkach. 

Proszę o Wasze opinie, czy wysoki i szczupły zawodnik + spodnie ze średnim stanem + szelki do dobre (estetyczne) połączenie. czy szelki raczej dla niskich i spodni z wysokim stanem. 

Póki co szelki łączą mi się z niskim wydatnym mężczyzną, spodniami z min. 2 zakładkami, wyżej pępka, ale ich walor praktyczny zdaje się być godny rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, klient napisał:
8 godzin temu, Kewin napisał:

Szelki to dobre rozwiązanie dla każdego, komu spodnie spadają z tyłka. Pewnie za dużo naoglądałeś się filmów gangsterskich, np. o Al Capone ;)

Póki co szelki łączą mi się z niskim wydatnym mężczyzną, spodniami z min. 2 zakładkami, wyżej pępka, ale ich walor praktyczny zdaje się być godny rozważenia.

Szelki bardziej kojarzą się z hipsterami z Williamsburga. Noszenie szelek jest eleganckie i nie jest zarezerwowane tylko dla dobrze odżywionych mężczyzn. Ale  eksponowanie szelek  podobnie jak sagging  jest zaprzeczeniem elegancji. Powinny być niewidoczne tak samo jak bielizna. Jeżeli chodzi o Ala Capone to nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek publicznie się obnażał pokazując szelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozglądam się za zakupem internetowym krawata formalnego przyzwoitej jakości (powiedzmy do 300 zł). Jakie znacie sklepy?

Dotychczas szukałem oferty w Susu, milerszyje, poszetka.com, zacrkroman.

Dziękuje za wsparcie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Rozglądam się za zakupem internetowym krawata formalnego przyzwoitej jakości (powiedzmy do 300 zł). Jakie znacie sklepy?
Dotychczas szukałem oferty w Susu, milerszyje, poszetka.com, zacrkroman.
Dziękuje za wsparcie, pozdrawiam.
Embassy of Elegance.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że szukam jakiejś lekkiej, letniej marynarki, to chciałem zapytać czy ktoś miał styczność z marynarkami Tombolini Zero Gravity? Chodzi mi głównie o długość marynarki,  ich rozmiar 50 odpowiada 50R SuSu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Nurtują mnie dwie kwestie:

1. Niektóre koszule mają oprócz guzików na makiecie jeden nad mankietem, czy ma on jakieś funkcje i czy odpinać go podczas podwijania rękawów?

2. Czy spodnie muszą być na tyle dobrze dopasowane w pasie aby nie potrzebowały paska, szelek ? czy można pozwolić sobie na spodnie jeden rozmiar  większe(np. 4cm)  i naprawić wszystko paskiem ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krystian731 napisał:

Dobry wieczór,

Nurtują mnie dwie kwestie:

1. Niektóre koszule mają oprócz guzików na makiecie jeden nad mankietem, czy ma on jakieś funkcje i czy odpinać go podczas podwijania rękawów?

2. Czy spodnie muszą być na tyle dobrze dopasowane w pasie aby nie potrzebowały paska, szelek ? czy można pozwolić sobie na spodnie jeden rozmiar  większe(np. 4cm)  i naprawić wszystko paskiem ?

1. Jak Ci wygodniej, ja nie odpinam.

2. Moim zdaniem o 4 cm za duże spodnie, ściśnięte paskiem będą się marszyły i źle wyglądały. Pasek może pomóc aby podtrzymać spodnie na odpowiedniej wysokości, nie by je zwęźić w pasie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 10:37, michau napisał:

Stormwelted dla ys.
Czyli obwódka przy łączeniu podeszwy ze skórą.

Parę dni temu nie zauważyłem, że płyta chodnikowa się obsunęła i wszedłem po kostki w kałużę, w takich jankach. Nie poczułem nic, ani kropli wody. Mówię sobie, że to dzięki tej dodatkowej ochronie, chociaż nie wiem ile w tym prawdy;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, flozbi napisał:

Co myślicie o takich butach do ogrodu na grilla? https://www.mangooutlet.com/pl/mezczyzna/buty-buty-sportowe/sznurowane-sneakersy_23045646.html?c=56&n=1&s=search

Skład: len, mnie zaciekawił.

Że mało eleganckie czy coś innego? ja na grila do ogrodu wychodzę albo w krótkich spodenkach, espadrylach i jakimś t-szircie/polo, albo w roboczych dzinsach i trepach żebym podczas rozpalania węgla mógł przyciąć krzaki, skosić trawę, wyrwać jakiś korzeń, zrobić małą wylewkę betonową. (To drugie tylko jak robię grila dla żony i dzieciaków :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał żadnego problemu z ułożeniem krawatu, uciążliwe może być tylko dopięcie tych guzików ale to urok takiego kołnierzyka ;-) Nawet i bez krawatu bywa, że poświęcisz na to kilka minut ale to już raczej kwestia samej koszuli, rodzaju zapięcia i wprawy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, alabuz napisał:

Gdzie byście polecili uszycie koszuli jeansowej?  Biorę pod uwage głównie MTM internetowy.

Wydaje mi się że w wątku Luxire ktoś wrzucał zdjęcie ichniejszej koszuli ze spieranego denimu. Zerknij :) Ja Luxire polecam jeśli masz z czego zebrać dobrą miarę, ale tylko dla świadomych zakupów - za ogromne możliwości personalizacji i niezłe ceny płacisz ryzykiem i (potencjalnie) długim czasem oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję koszul popover, niestety w nietypowych wymiarach - mam obwód szyi 40, zaś klatki 95. Z tego co widzę to popover oferują @poszetka.com, @Sklep Szarmant, Suitsupply, ale w ich rozmiarówce 40 ma około 110 w klatce wiec obawiam się, że będzie workowata.

Czy będzie dało się to ładnie przerobić u krawca?

Czy też dozbierać trochę na MTM z luxire?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.