Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, style napisał:

Dzień dobry,

czym różnią się buty loake oznaczone jako 3625/7 od oznaczenia 3625/G,  przy tym samym rozmiarze ?

pozdrawiam

Według strony Loake wychodzi na to, że niczym:

English made Men’s shoes (and boots) are generally made in fittings E, F, G and H and these can be classified simplistically as follows:

E=  Narrow 
F=  Medium
G=  Wide 
H = Extra Wide

(sometimes known as 5 fitting)
(sometimes known as 6 fitting)
(sometimes known as 7 fitting)
(sometimes known as 8 Fitting)

 

Za tym by szło, że 7 = G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pozornie głupie ale może ktoś ma jakieś przemyślenia w tym temacie. Jak odsyłać koszule do zwrotu. Przychodzą zwykle ładnie zapakowane i misternie poskładane, przy użyciu różnych kartoników, szpilek, spinaczy i innych. Pakując do zwrotu starać się to przywrócić do pierwotnej postaci (z miernym zazwyczaj skutkiem) czy upchnąć byle jak wiedząc że ktoś później i tak będzie musiał to porządnie/profesjonalnie złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć tyle czasu w życiu, aby głowić się nad takimi pierdołami.

Nie ma sensu pocić się nad doprowadzaniem do stanu sklepowego, bo i tak zostaną przepakowane i uzupełnione o brakujące elementy. Jednak też nie wypada odesłać jakbyś wrzucał do kontenera na odzież używaną. Wybierz rozwiązanie pośrednie. Złóż jak składasz t-shirty na półce, włóż do folii, odeślij.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór szelek jest spory, ja z mojej strony mogę polecić szelki Doleath i Poszetka.com - Doleath jest producentem szelek dla Poszetki, ale prowadzi również sprzedaż na allegro
A korzystałeś może z opcji robienia szelek na życzenie?
Akurat chciałem wersje nieelastyczną ale nie widziałem klasycznych wersji typu granatowe lub szare wełniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
4 godziny temu, michau napisał:

A korzystałeś może z opcji robienia szelek na życzenie?
Akurat chciałem wersje nieelastyczną ale nie widziałem klasycznych wersji typu granatowe lub szare wełniane.

 

Jeszcze nie korzystałem z tej opcji, ale obsługa jest bardzo pomocna, więc raczej nie powinno być problemów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do casualowego zestawy: brązowe sneakersy New Balance, granatowe chino, lepiej kupić czarny pulower, czy czarny kardigan ze stójką? Lat 21, do chodzenia na codzień, do pracy przy biurku. Bardziej pasuje mi ten ze stójką, tylko już kilka razy słyszałem, że to krój emerytów. Ewentualnie, co innego polecacie? 

Zdjęcia poglądowe; 
pulower: https://velpa.pl/pol_pl_Czarny-sweter-meski-28280_3.jpg
kardigan: https://se-static.hitraff.pl/uploads/productfeeds/images/8c/d2/top-secret-kardigan-meski-ze-strukturalnej-dzianiny-ze-stojka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dashee napisał:

Do casualowego zestawy: brązowe sneakersy New Balance, granatowe chino, lepiej kupić czarny pulower, czy czarny kardigan ze stójką?

Nie ma znaczenia, nie pasuje ani jeden, ani drugi. Kup na lato białą koszulkę polo, na jesień szary pulower.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W ciepłe dni noszę plain t-shirt + koszula na 'studenta politechniki', czyli sportowa w kratkę, wyciągnięta ze spodni, rozpięta na całej długości. Bluzka polo odpada, nie cierpię krótkich rękawów. Musi być długi, co najwyżej podwinięty do łokcia w lato. Tylko zmarźluch jestem, a marynarka jest niewygodna do pracy (nie mogę podwinąć rękawów). 
 
A golf zamiast pulowera? Lepiej mi leżą ciuchy ze stójką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf może być, ale nie czarny. Granat ma różne odcienie i dobranie do niego czarnych elementów daje czasem (a właściwie prawie zawsze) słaby efekt. Dodatkowo, zwłaszcza  przy jasnej karnacji, tworzy się za duży kontrast, pogłębiający bladość cery. Jeżeli lubisz stonowane barwy proponuję średni szary lub czekoladowy. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko na odwrót. Mam ciemną karnację, krótką ciemną brodę i przebarwienia pod oczami. Przez to właśnie w jasnych ubraniach wyglądam 'niezdrowo'. Rzeczywiście, ciemno brązowy golf mógłby wyglądać dobrze i to chyba jego poszukam. 

Z ciekawości, dlaczego nie 'cardigan/tracksuit' zapinany na zamek? Pewnie znowu strzelam faux pas, ale podoba mi się ten krój, jako stonowana alternatywa młodzieżowej bluzy. Pulower lubię, ale z koszulą pod spodem i oxfordami na nogach. Ewentualnie jako środkowa warstwa pod marynarkę. Taki rozpinany sweter wydaje mi się porównywalny do golfu, jako ciuch na zakupy i grill u znajomych. Tylko nigdzie nic o tych swetrach znaleźć nie mogę, nawet MrVintage je przemilczał na swoim blogu. Jedynie moja dziewczyna skwitowała, że to ciuch dla emeryta. 

@lubo69: Wybacz :). Lubię klasyczną modę i staram się dobrze wyglądać. Jednocześnie, czasami trzeba się ubrać adekwatnie do sytuacji. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dashee napisał:

Jedynie moja dziewczyna skwitowała, że to ciuch dla emeryta. 

W takim razie dogadaj się z dziewczyną, nie z emerytami na forum, bo nam w sumie wszystko jedno, a Jej zapewne nie😛

Czarny to kolor strojów wieczorowych i w dzień mało kto w nim dobrze wygląda, choć wielu próbuje. Jeżeli uważasz że Ty wyglądasz dobrze, to Twoja sprawa. To powiedziawszy, wątpię czy czarna góra, granatowe spodnie i brązowe buty to mógłby być udany zestaw.

Golf jest może bardziej klasyczny, ale za to rozpinany cardigan może lepiej pasować stylistycznie do NB.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.