Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Whitesnake napisał:

Dziękuję. Ten jest zbliżony do tego, czego szukam, wolałbym jednak gdyby bardziej szedł w stronę marynarki (dinner jacket) niż szlafroka.

https://www.etsy.com/de/listing/616933522/herren-samt-hausjacke-dunkelblau?ref=related-1

 

Tu jeszcze coś:

https://smokyjoesclothing.com/Mens-Smoking-Jackets-Smoking-Jackets-for-Men-Fashion-Jackets-for-Men-Smoky-Joes-Clothing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corneliani marynarka, materiał super
350 Euro po przecenie. Pasuje nieźle ale mam wątpliwości - warto?
b89cce9c6184bbd8ff1f40818c49002f.jpg&key=a80aadf9fab79ba501b1ea3c7265f3d5cc67783bf7de06e7ff0ead65c70b5649
89cc203e7a0c77947646a80ac8307350.jpg&key=9b9459ef68b39d03c1c7dfa053dcf6edbedb34cccebf38465198d3a76a135f82
Wisi krzywo ponieważ jest zabezpieczona ŁAŃCUCHEM
Dlatego nie daję zdjęcia w trakcie przymiarki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Marynarki i garnitury są z bardzo dobrych tkanin i full canvas (główna linia Corneliani, wyjątkiem jest CC Corneliani - half canvass).Jeśli marynarka pasuje i się podoba to tylko brać:).


Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9908]XDDX[/mention], ja za 350$ bym nie brał. Corneliani nie ma jakichś fajerwerków, ale kluczowe jest i tak dopasowanie do Ciebie.
@Żorż Ponimirski.
Corneliani jest (w mojej ocenie) jeśli chodzi wykonanie i materiały na mniej więcej poziomie Zegny i Canali. Wyżej z RTW jest tylko bardzo drogo - Isaia (ale ostatnio chyba już być może nie jest lepiej) oraz Brioni, Kiton, Brunello Cuicinelli i parę egzotyków (czyli jeszcze więcej ręcznego szycia, ekstremalnie drogie materiały i ekstremalne marże).
Jestem ciekaw do czego porównujesz? Jakie są Twoje doświadczenia z Corneliani, może czegoś się nie dopatrzyłem?


Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, XDDX napisał:


Corneliani jest (w mojej ocenie) jeśli chodzi wykonanie i materiały na mniej więcej poziomie Zegny i Canali. Wyżej z RTW jest tylko bardzo drogo - Isaia (ale ostatnio chyba już być może nie jest lepiej) oraz Brioni, Kiton, Brunello Cuicinelli i parę egzotyków (czyli jeszcze więcej ręcznego szycia, ekstremalnie drogie materiały i ekstremalne marże).

 

Ciekawe jak to oceniasz i na podstawie jakich  parametrów? Cena na metce,ilość komplementów od obcych osób, wytrzymałość wyrażona liczbą czyszczeń w pralni?  Corneliani tak samo jak Zegna i Canali mają różne linie w różnej jakości .Każda z tych marek oferuje też tzw diffusion line Corneliani Trend,Z Zegna, Kei Canali szyte budżetowo w ciepłych krajach o jakości na poziomie Suit Suply.,Tak samo każdy ma flagową linie Corneliani Linea Satoria, Zegna Couture,Canali Milano, dlatego trudno jest porównywać jabłka z pomarańczami.,Ja mam tylko jeden garnitur Corneliani Linea Satoria z szarej flaneli kupiony 10 lat temu w Barney's, oceniam go wyżej niż Canali czy Zegna, jest tylko taki szkopuł że wyrosłem z niego jakieś 4 lata temu, ale od maja schudłem 45 funtów i przy dobrych wiatrach na wiosnę go znowu założę.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, XDDX napisał:

@Żorż Ponimirski.
Corneliani jest (w mojej ocenie) jeśli chodzi wykonanie i materiały na mniej więcej poziomie Zegny i Canali. Wyżej z RTW jest tylko bardzo drogo - Isaia (ale ostatnio chyba już być może nie jest lepiej) oraz Brioni, Kiton, Brunello Cuicinelli i parę egzotyków (czyli jeszcze więcej ręcznego szycia, ekstremalnie drogie materiały i ekstremalne marże).
Jestem ciekaw do czego porównujesz? Jakie są Twoje doświadczenia z Corneliani, może czegoś się nie dopatrzyłem?

Miałem na sobie dwie marynarki Corneliani - flanela wełniana dla PRL i Corneliani z Alpaki, obie nowe bez metek, pierwsza za 150$, druga za 100$ na eBayu. Obie zwróciłem. Moim zdaniem nie było w nich nic szałowego, a cena z eBay odzwierciedla wg mnie ich realną wartość. 

Za 350-500$ inwestowałbym w E.Formicola, De Petrillo lub Gajola (Gaiola). Robione są ręcznie pod Neapolem, full canvas, byli podwykonawcami wyższych linii Brioni i Kitona (Albo Canali i Isaia - nie mogę teraz znaleźć tego fragmentu ze SF). Można je czasem znaleźć na Yoox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mayor napisał:

@mayor  Nie chciałem zbyt obszernie się rozpisywać (to temat krótkie pytania krótkie odpowiedzi a temat jakości marek jest na 20 stron).. Domyślnie chodziło mi o linię główną bo marynarka Corneliani będąca przyczynkiem naszej dyskusji jest z mainline.  (diffusion lines dla Zegna, Canali to według mnie strata czasu) Ocena jest zawsze trochę subiektywna ale obiektywnie można w miarę ocenić jakość wykonania (materiał, konstrukcja), powtarzalność rozmiarów. Akurat Corneliani jest dosyć konsekwentne, nie zauważyłem większych różnic. Dla mnie(subiektywnie) dodatkowo wartością jest made in Italy, lekko konserwatywny krój i odrobina ręcznej roboty- w Corneliani mainline chyba nadal i na pewno w Linea Sartoria np.rękawy są  wszyte ręcznie.

Linea Sartoria Corneliani to klasa sama w sobie.  Trzymam kciuki by garnitur pasował.

 

 

5 godzin temu, mayor napisał:

 

Ciekawe jak to oceniasz i na podstawie jakich  parametrów? Cena na metce,ilość komplementów od obcych osób, wytrzymałość wyrażona liczbą czyszczeń w pralni?  Corneliani tak samo jak Zegna i Canali mają różne linie w różnej jakości .Każda z tych marek oferuje też tzw diffusion line Corneliani Trend,Z Zegna, Kei Canali szyte budżetowo w ciepłych krajach o jakości na poziomie Suit Suply.,Tak samo każdy ma flagową linie Corneliani Linea Satoria, Zegna Couture,Canali Milano, dlatego trudno jest porównywać jabłka z pomarańczami.,Ja mam tylko jeden garnitur Corneliani Linea Satoria z szarej flaneli kupiony 10 lat temu w Barney's, oceniam go wyżej niż Canali czy Zegna, jest tylko taki szkopuł że wyrosłem z niego jakieś 4 lata temu, ale od maja schudłem 45 funtów i przy dobrych wiatrach na wiosnę go znowu założę.,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Miałem na sobie dwie marynarki Corneliani - flanela wełniana dla PRL i Corneliani z Alpaki, obie nowe bez metek, pierwsza za 150$, druga za 100$ na eBayu. Obie zwróciłem. Moim zdaniem nie było w nich nic szałowego, a cena z eBay odzwierciedla wg mnie ich realną wartość. 

Za 350-500$ inwestowałbym w E.Formicola, De Petrillo lub Gajola (Gaiola). Robione są ręcznie pod Neapolem, full canvas, byli podwykonawcami wyższych linii Brioni i Kitona (Albo Canali i Isaia - nie mogę teraz znaleźć tego fragmentu ze SF). Można je czasem znaleźć na Yoox.

@Żorż Ponimirski

Rozumiem że mocno konserwatywny krój Corneliani może ci się nie podobać ...ale nie popadajmy w skrajności z subiektywizmem. Marynarka full canvass, z dobrej jakości wełny albo z alpaki, z ręcznie wykonanymi elementami, wysokiej jakości podszewką, made in Italy jest  warta więcej niż 100-150 USD. Jeśli to co napisałeś miałoby sens to zachowując proporcje ile byłaby warta Havana SuSu?  50-75 USD? / A Vistula- 25-37.5 USD? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka Corneliani Mainline jest zdecydowanie warta 350 euro _pod warunkiem_ że dobrze leży, podoba się i nie jest to NOS z ramionami i klapami a la Miami Vice.
Marynarka Kiton nie jest warta nawet 100 euro, jeśli „dobrze” leży tylko z łańcuchem, a bez łańcucha nie wiadomo.
Nie kupujcie Panowie samych metek przyszytych do byle czego.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje
Chyba się po nią cofnę. Dwa dni latania po okolicach Alicante i bardzo słabo pod względem jakościowym.
Wybór ogromny ale jakościowo max 20% wełny. Kolekcja Pablo del Chiero w tym roku kończy się na 54 :( O butach z centrów handlowo-butkiowych nie warto wspominać.
c6111db47163f19310ef4c4b19588318.jpg
Łańcuch mnie zastrzelił.

PS
Koleżanka obiecała jednak pokazać uliczkę gdzie ubierają okoliczni adwokaci - jest nadzieja.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kanapa napisał:

Dzięki za informacje
Chyba się po nią cofnę. Dwa dni latania po okolicach Alicante i bardzo słabo pod względem jakościowym.
Wybór ogromny ale jakościowo max 20% wełny. Kolekcja Pablo del Chiero w tym roku kończy się na 54 :( O butach z centrów handlowo-butkiowych nie warto wspominać.

Łańcuch mnie zastrzelił.

PS
Koleżanka obiecała jednak pokazać 

Warto jeszcze zwrócić uwagę na opis z metki :"Tessuto", z czego  wynika że to kiedyś był garnitur, ale porcięta zginęły. Jeżeli fabrycznie by była marynarka to na metce powinien być opis :"Giacca".,I przede wszystkim  nieco ochłonąć, tak jak kolega @lubo69 napisał nie kupować byle czego ze względu na cenę, markę i przyszyte metki., PS Ja bym się wolał skupić na tym co koleżanka obiecała.,"Zakupy nie zając"

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 20:32, kanapa napisał:

Corneliani marynarka, materiał super
350 Euro po przecenie. Pasuje nieźle ale mam wątpliwości - warto?


Wisi krzywo ponieważ jest zabezpieczona ŁAŃCUCHEM emoji23.png
Dlatego nie daję zdjęcia w trakcie przymiarki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Jak dla mnie nic interesującego w tej marynarce nie ma. Nie podobają mi się stosunkowo wąskie klapy jak i sama tkanina. Jednak każdy ma inny gust. Podpisuję się pod tym co pisze @lubo69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, XDDX napisał:

@Żorż Ponimirski

Rozumiem że mocno konserwatywny krój Corneliani może ci się nie podobać ...ale nie popadajmy w skrajności z subiektywizmem. Marynarka full canvass, z dobrej jakości wełny albo z alpaki, z ręcznie wykonanymi elementami, wysokiej jakości podszewką, made in Italy jest  warta więcej niż 100-150 USD. Jeśli to co napisałeś miałoby sens to zachowując proporcje ile byłaby warta Havana SuSu?  50-75 USD? / A Vistula- 25-37.5 USD? 

 

Cenę weryfikuje rynek, zobacz na eBayu po ile chodzą nawet używane SuSu - krój i dopasowanie to podstawa i nawet metka made in China tego nie zmieni. Do Corneliani nic nie mam, obie marynarki, które mierzyłem miały dobry krój. Po prostu nie pasowały mi nawet za 150$. Zdecydujesz jak uważasz, to Twoje pieniądze. No i fajnie by było oceniać zdjęcie na Tobie, a nie z łańcuchem ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.