Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

czy istnieje jakiś sposób na zniwelowanie zagięć na krawacie w miejscu węzła? Myślałem o lekkim przeprasowaniu przez warstwę materiału, ale nie wiem, czy przyniesie to jakikolwiek efekt (materiał to szantung, z grenadyną pewnie nie zaryzykowałbym).

Dobrego dnia bądź nocy,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hrypa napisał:

Witam,

Czy możliwe jest poszerzenie marynarki w talii? Chodzi mi o likwidację "X" w okolicach guzika.

Postanowiłem zapytać zanim udam się do krawca ;)

 

To zależy od konkretnej marynarki ( czy jest zapas materiału  ? ) , można też spróbować zrzucić parę kg ( jeśli jest z czego ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSZ nie ma sensu. Czy spodnie z 2016 miały domieszkę elastanu?

Jedne (511) maja domieszkę elastanu, drugie (501CT) to 100% bawełna.

A mnie się w tym samym miejscu przecierały jak bylem 15 kg grubszy. Schudłem i nie ma problemu.

Ale ja nie jestem 15 kg za gruby! Może 6...

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trafiłem na kurtkę stylizowaną na safari jacket, która mi się podoba ale mam wątpliwości co do jakości i praktyczności materiału.

Kurtka jest zamszowa z koziej skóry made in India. Do tej pory ze skórą z kozy miałem do czynienia tylko w roboczych rękawiczkach i nie był to zamsz.

Dużo szybciej łapała brud i był on trudniej usuwalny. Ten zamsz się dość mocno "sypie", to znaczy pozostawia resztki na innych ubraniach.

Druga wątpliwość dotyczy tego czy waszym zdaniem dobrze w niej wyglądam i czy nie jest to fason zbyt mało klasyczny,

który podda się próbie czasu i za parę lat nie będę miał ochoty do niego wracać?

Link do sklepu: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/limited-edition/zamszowa-kurtka-limited-edition-c1319517p8135022.html?colorId=710&parentId=8135223

 

3327337710_2_2_14.jpg?t=1517342171671

 

A tak leży na mnie:

 

IMG_2032.thumb.JPG.6a325f1c2f011a5b0de68b9cf54618d2.JPG

 

IMG_2033.thumb.JPG.39cb60aea73593c4b663726a50366161.JPG

 

A takie ślady od wewnętrznej strony zostawia zamsz na koszuli.

 

IMG_2052.thumb.JPG.e73e914b56a00441445d774a854c9040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mamrot napisał:

Panowie, trafiłem na kurtkę stylizowaną na safari jacket, która mi się podoba ale mam wątpliwości co do jakości i praktyczności materiału.

Kurtka jest zamszowa z koziej skóry made in India. Do tej pory ze skórą z kozy miałem do czynienia tylko w roboczych rękawiczkach i nie był to zamsz.

Dużo szybciej łapała brud i był on trudniej usuwalny. Ten zamsz się dość mocno "sypie", to znaczy pozostawia resztki na innych ubraniach.

Druga wątpliwość dotyczy tego czy waszym zdaniem dobrze w niej wyglądam i czy nie jest to fason zbyt mało klasyczny,

który podda się próbie czasu i za parę lat nie będę miał ochoty do niego wracać?

Link do sklepu: https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/limited-edition/zamszowa-kurtka-limited-edition-c1319517p8135022.html?colorId=710&parentId=8135223

A tak leży na mnie:

 

A takie ślady od wewnętrznej strony zostawia zamsz na koszuli.

 

 

 

Kurtka bardzo ładna, klasyczny fason typu field jacket.

Leży na Tobie dobrze, poza nieco zbyt długimi rękawami - czy nie masz guzików na dole rękawa, żeby je tam zapiąć?

Ogólnie to skórzane kurtki Massimo Dutti cieszą się dobrą opinią, choć większość poluje na nie na przecenach.

Co do śladów na koszuli to nie mam pojęcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, Velahrn napisał:

...czy nie masz guzików na dole rękawa, żeby je tam zapiąć?...

Jest dodatkowy guzik, jest możliwość zwężenia rękawa.

Ale to bardziej stylizacja na safari niż field jacket, bo mimo pagonów nie posiada suwaka i ma tylne rozcięcia jak u kolegi @blueloafers

13043769_10153718774093049_4381182161912

Co do rękawów to się zastanawiam nad genezą za długich  rękawów w większości safari jacket.

Znowu podeprę się zdjęciami z bloga naszego kolegi:

źródło http://blueloafers.com/quality-products/safari-jacket-mtm/

tumblr_o4u746f0ak1s41qhqo1_1280-738x1024

 

43 minuty temu, kabza00 napisał:

 ...zauważyłem to w rękawiczkach, w kurtce musi być tragedia.

Tak się zastanawiam, czy proces tego brudzenia jest ciągły, czy kiedyś następuje jego zakończenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kabza00 napisał:

Poza rękawami jest OK. Niestety to brudzenie jak dla mnie ją całkowicie dyskwalifikuje - zauważyłem to w rękawiczkach, w kurtce musi być tragedia.

P.S. Marzy mi się taka kurtka, tylko w takim ciemnobrązowym / czekoladowym zamszu

Proszę bardzo! Też zastanawiałem się nad tą kurtką, niemniej to "pruszenie" pozostawia wiele do życzenia.

https://www.massimodutti.com/pl/mężczyzna/kurtki-skórzane/zamszowa-kurtka-z-kieszeniami-c680513p8092003.html?colorId=716&parentId=8135223&parentId=8092059

3307347716_1_1_16.jpg?t=1517572429054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mamrot napisał:

 

Jest dodatkowy guzik, jest możliwość zwężenia rękawa.

Ale to bardziej stylizacja na safari niż field jacket, bo mimo pagonów nie posiada suwaka i ma tylne rozcięcia jak u kolegi @blueloafers

13043769_10153718774093049_4381182161912

Co do rękawów to się zastanawiam nad genezą za długich  rękawów w większości safari jacket.

Znowu podeprę się zdjęciami z bloga naszego kolegi:

źródło http://blueloafers.com/quality-products/safari-jacket-mtm/

tumblr_o4u746f0ak1s41qhqo1_1280-738x1024

 

Tak się zastanawiam, czy proces tego brudzenia jest ciągły, czy kiedyś następuje jego zakończenie?

 

Mam jedna field jacket z lnu (od BnTailor), ktora bardziej traktuje jako overshirt. Druga z zielonego zamszu jest wykonana z podszewka od srodka wiec problem pruszenia odpada przynajmniej na koszuli. Komentowalem ten aspekt jesli chodzi o wnetrze kieszeni zewnetrznych ktore nie maja podszewki. Jesli ta z Massimo nie ma jej w ogole to potwierdzam, ze jest to bardzo uciazliwe i dla mnie tez byloby dyskwalifikacja.

Zamszowa field jacket to byla MTM wiec zamowilem rekawy dosc krotkie, ktore i tak lubie nosic podwieniete. Lniana safari ma faktycznie standardowo dosc dlugie, moze wlasnie po to zeby nosic podwiniete?

Jesli chodzi o styl to Massimo jest bardzo klasyczne. Dlugosc musi byc wg mnie tylko taka zeby pod spod dalo sie zalozyc marynarke.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blueloafers napisał:

Mam jedna field jacket z lnu (od BnTailor), ktora bardziej traktuje jako overshirt. Druga z zielonego zamszu jest wykonana z podszewka od srodka wiec problem pruszenia odpada przynajmniej na koszuli. Komentowalem ten aspekt jesli chodzi o wnetrze kieszeni zewnetrznych ktore nie maja podszewki. Jesli ta z Massimo nie ma jej w ogole to potwierdzam, ze jest to bardzo uciazliwe i dla mnie tez byloby dyskwalifikacja.

Zamszowa field jacket to byla MTM wiec zamowilem rekawy dosc krotkie, ktore i tak lubie nosic podwieniete. Lniana safari ma faktycznie standardowo dosc dlugie, moze wlasnie po to zeby nosic podwiniete?

Jesli chodzi o styl to Massimo jest bardzo klasyczne. Dlugosc musi byc wg mnie tylko taka zeby pod spod dalo sie zalozyc marynarke.

Cześć

Pozwolisz, że zapytam - czy Twoje field/safari jacket mają podszewkę w rękawach? I czy uważasz, że powinny mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Velahrn napisał:

Cześć

Pozwolisz, że zapytam - czy Twoje field/safari jacket mają podszewkę w rękawach? I czy uważasz, że powinny mieć?

Zdecydowanie. Moja field jacket ma. Inaczej bedzie bardzo trudno w ogole ja zalozyc nie mowiac juz o tym proszeniu (na zdj ponizej widac podszewke)

Safari, poniewaz jest z lnu, nie potrzebuje, zachowuje sie podobnie do koszuli

stoffa suede field jacket

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie Bemowo, a Gocław;  'Raf-mar' ul. Umińskiego 23. Mają też drugi zakład przy Bora-Komorowskiego, ale pod tym pierwszym adresem mają lepszy 'park maszynowy'.

Musiałem coś zrobić na 'wczoraj' i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością usług. Mają też kopyta do rozbijania butów i maszynę do ozonowania (usuwa brzydkie zapachy/dezynfekuje) i sporo dobrych kosmetyków (m.in. Saphira).  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.