Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dysponuję stosunkowo niedużym budżetem (do 600 PLN), a chciałbym kupić przyzwoitą marynarkę do różnych stylizacji casualowych. Mam dosyć rozbudowane ramiona, szerokie barki i plecy, przy niedużym obwodzie w pasie. Pytanie brzmi, gdzie mógłbym kupić marynarkę, która mogłaby się nadać? Pogodziłem się już z myślą, że i tak każdy taki zakup skazany będzie na dodatkowe taliowanie :) Czy jesteście w stanie coś zaproponować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jakie są realne wymiary marynarek Charles Tyrwhitt? Czy rozmiarówka podana na stronie CT jest miarodajna? Gdyż zauważyłem, że w przypadku rozmiaru marynarki 38 slim fit, tabela na stronie podaje szerokość w klatce piersiowej 103 cm, natomiast na forum Lafayette sprzedawał marynarkę w takim rozmiarze i pod pachami wymiar wynosił 53/106 cm, czyli o 3 cm więcej niż podaje tabela:

Czy może z czasem rozmiarówka w CT się zmieniła i nowsze marynarki są obecnie nieco węższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w tkmaxx wpadła mi w ręce świetnie leżąca, jesienno-zimowa kurtka woskowana firmy Sterling. Nie znam wogóle tej marki, forum również milczy. Kurtka leży idealnie, kolor idealny ;) tylko jakoś nie potrafię się przekonać do woskowanej - czy ona po jakimś czasie wygląda jednolicie, czy cały czas ma ona jakby "połamaną" fakturę? Ktoś zna tą markę? Cenowo zjazd z 450GBP na 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Dzisiaj w tkmaxx wpadła mi w ręce świetnie leżąca, jesienno-zimowa kurtka woskowana firmy Sterling. Nie znam wogóle tej marki, forum również milczy. Kurtka leży idealnie, kolor idealny ;) tylko jakoś nie potrafię się przekonać do woskowanej - czy ona po jakimś czasie wygląda jednolicie, czy cały czas ma ona jakby "połamaną" fakturę? Ktoś zna tą markę? Cenowo zjazd z 450GBP na 500 zł.

Zaraz, zaraz, a czy nie jest to Barbour model Sterling z kolekcji Sama Heughana ? Może wrzuć jakieś zdjęcie metki ?

Niezależnie od powyższego sam Barbour (pewnie inne firmy też) ma przynajmniej 4 różne rodzaje wosku i jedne łamią się mniej, a inne bardziej. Jeśli to jest to np. Dry Wax to ma on właśnie się tak połamać i nie zrobi się jednolity. Z kolei Sylkoil zużywa się najmniej co jest pożądane, bo kurtka dłużej wygląda jak nowa, a dla innych to wada bo nie robią się fajne wytarcia. 

Jestem bardzo ciekawy co znalazłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kamil1987 napisał:

Zaraz, zaraz, a czy nie jest to Barbour model Sterling z kolekcji Sama Heughana ? Może wrzuć jakieś zdjęcie metki ?

Niezależnie od powyższego sam Barbour (pewnie inne firmy też) ma przynajmniej 4 różne rodzaje wosku i jedne łamią się mniej, a inne bardziej. Jeśli to jest to np. Dry Wax to ma on właśnie się tak połamać i nie zrobi się jednolity. Z kolei Sylkoil zużywa się najmniej co jest pożądane, bo kurtka dłużej wygląda jak nowa, a dla innych to wada bo nie robią się fajne wytarcia. 

Jestem bardzo ciekawy co znalazłeś :)

Taka, oo. 

 

 

IMG_20180214_194826.jpg

IMG_20180214_194800.jpg

IMG_20180214_194846.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Harth napisał:

Panowie,
Zastanawiam się nad kupnem butów dla żony marki Patrizia Pepe. Co prawda to buty damskie, ale może coś wiecie na temat tego producenta.

Butikowa, modowa marka, więc przełożenie cena - jakość może być bardzo różne, nie sugerowałbym się wysoką ceną pierwotną, a ze zdjęcia trudno wyrokować.

Na podstawie ich ubrań strzelałbym, że warta uwagi raczej w outletach i raczej w niższych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sporo świetnych krawatów na Allegro - kupowałem używki w bardzo dobrym stanie, znanych (ale w wąskim kręgu, czyli nieznanych laikom) firm włoskich, francuskich i niemieckich. Niestety, najlepsi sprzedawcy zniknęli z Allegro już jakiś czas temu. Może się przestało opłacać albo ich skarbówka ścignęła :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blochu napisał:

Co myślicie o tym sprzedawcy?

https://allegro.pl/uzytkownik/dandyoutlet?order=m

Krawaty takich marek jak CT, Gant i Ralph Lauren po 1/5 ceny rynkowej. 

Przy okazji: Krawaty do 100 zł oprócz Republic of Ties gdzie szukać? Warte coś uwagi w regularnych cenach czy raczej celowane wyprzedaże lub nieszczęsny TK-Maxx?

Mam stąd jeden jedwabny krawat CT w granatowy PoW i jestem zadowolony, przyszedł ze wszystkimi metkami i w opakowaniu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.