Skocz do zawartości

Klasyfikacja hiszpańskich marek obuwniczych wg jakości


leonid

Rekomendowane odpowiedzi

Toni Llobera bardzo się denerwuje, jak jego Yanko porównuje się do marek, które choćby część produkcji miały w Chinach ... mam nadzieję, że tu nie dotrze ;)

To jest oczywiste, ze marki ktorych sila marketingowa jest 'made in Spain' beda przeciwko wszystkiemu co ma w sobie cokolwiek wykonanego w Chinach. Marki ktore jednak w Chinach produkuja powiedza, ze bez wzgledu na kraj uda sie otrzymac pewien poziom jakosci. 

My sobie mozemy wybrac wtedy co nam bardziej odpowiada. Wg mnie pozostaje jedynie kwestia moralna i osobiste preferencje. Jest wiele rzeczy wykonanych w Chinach/Indiach itd ktore sa lepsze niz inne wykonane w Europie. 'Made in..' nie znaczy juz tego co kiedys. 

 

Oczywiscie rozgraniczenie linii butow, tak jak w przypadku angielskich marek, jest konieczne

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa szlachetna, tylko ktoś to musi ogarnąć. W wątku o butach angielskich zostały zaproponowane półki jakościowe, a następnie poszczególne linie przypisane do owych półek. Z założenia, jeśli B jest ponad A, to jest lepsze, ale w ramach tej samej półki różnica jest niewielka - są to buty porównywalne.

 

Osobiście sądzę, że w przypadku firm hiszpańskich (niezależnie od tego, gdzie faktycznie buty są robione) sprawa jest nieco utrudniona, bowiem firmy te podchodzą bardziej liberalnie do kwestii jakościowych. Np. o Carminie czytałem w kilku miejscach (sam nie posiadam), że owszem, robią piękne buty, ale jest sporo usterek w zasadzie nie spotykanych w konkurencyjnych butach angielskich (tych nie oznaczonych jako "seconds").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa szlachetna, tylko ktoś to musi ogarnąć. W wątku o butach angielskich zostały zaproponowane półki jakościowe, a następnie poszczególne linie przypisane do owych półek. Z założenia, jeśli B jest ponad A, to jest lepsze, ale w ramach tej samej półki różnica jest niewielka - są to buty porównywalne.

 

Osobiście sądzę, że w przypadku firm hiszpańskich (niezależnie od tego, gdzie faktycznie buty są robione) sprawa jest nieco utrudniona, bowiem firmy te podchodzą bardziej liberalnie do kwestii jakościowych. Np. o Carminie czytałem w kilku miejscach (sam nie posiadam), że owszem, robią piękne buty, ale jest sporo usterek w zasadzie nie spotykanych w konkurencyjnych butach angielskich (tych nie oznaczonych jako "seconds").

Zgadzam się co do Carminy - piękne buty, ale kiedy oglądałem je w firmowym sklepie, część posiadała drobne wady które u lepszych angielskich firm klasyfikowałyby je jako seconds (np. niewielkie plamki na skórze w okolicach łączenia z podeszwą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.