Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Guma to guma, jest nieprzemakalna. Zwykła zelówka grubości 2-3mm powinna w zupełności wystarczyć na Twoje potrzeby. Z racji, że buty które chcesz zakupić będą miały podwójną podeszwę, amortyzacja dla stopy będzie na tyle duża, że ścieralność zelówki powinna się w zasadzie ograniczyć do normalnego zużycia związanego ze zjawiskiem tarcia. Z racji małego nacisku stopy na powierzchnię gumy, moim zdaniem będzie się ona ścierała zdecydowanie szybciej od strony palców. W ogóle kiedyś czytałem, że o ile na ogół chodząc w normalnych butach większość ludzi dociska raczej przednią część podeszwy do podłoża (śródstopie + palce), o tyle w przypadku cięższych butów na grubszej cholewce te same osoby mają tendencję do chodzenia "na piętach". U mnie ta konkluzja się sprawdza, choć jest to odruch bezwarunkowy. Wielu producentów trzewików stosuje większe wypełnienia i wzmocnienia na gumie w tylnej części podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy Loake Burford i Loake Litchfield, to te same buty różniące się jedynie kolorem i typem podeszwy? Nigdzie nie mogę znaleźć live zdjęć Litchfield, a Burfordów jest pełno i chcę wiedzieć czy ich budowa, kopyto, nosek itp. są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy Loake Burford i Loake Litchfield, to te same buty różniące się jedynie kolorem i typem podeszwy? Nigdzie nie mogę znaleźć live zdjęć Litchfield, a Burfordów jest pełno i chcę wiedzieć czy ich budowa, kopyto, nosek itp. są identyczne.

Praktycznie wszystkie trzewiki Loake są robione na tym samym, firmowym kopycie - 024 (dwa wyjątki od tej reguły). Model Burford i Litchfield to dokładnie te same buty pochodzące z tej samej linii produkcyjnej różniące się jedynie podeszwą. Jeżeli mogę coś zasugerować to proponowałbym model Burgh:

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... tedFitID=0

Te buty są tańsze, ale jednocześnie o wiele trwalsze ze względu na sposób szycia podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co sie stalo z tym drugim?

Wiedziałem, że jak o tym od razu nie napiszę to ktoś się przypieprzy. 8-) But jest mocno związany z dodatkową zakładką piszczelową, dlatego jest wrażenie jak gdyby cholewka była za bardzo ściągnięta. Poza tym jest to europejski rozmiar 39, więc producent zakłada odpowiednio mniejszy obwód łydki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ideały, tylko jeszcze jakby były brązowe.

Są brązowe, nawet takie zamawiałem i mierzyłem.

Na śniegi i sól nie lepiej gładką skórę? Nie będzie problemów z czyszczeniem złogów soli w zakamarkach?

Moim zdaniem taka skóra sprawdza się lepiej bo szybciej odprowadza wilgoć i nie osadza się na niej śnieg. Problemu z czyszczeniem zacieków solnych nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam te: http://www.ctshirts.co.uk/Brown-grasmer ... |||||||||| Wiem, że nie są to buty z najwyższej półki (AFAIK Loake'i, to prawda, Immune?), ale są zakręcone w moim kierunku i w fajny sposób nietypowe. Mogłyby być jeszcze ze 40 funtów tańsze, zwłaszcza po tym kursie, dlatego jeszcze nie wiem, czy je kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam te: http://www.ctshirts.co.uk/Brown-grasmer ... |||||||||| Wiem, że nie są to buty z najwyższej półki (AFAIK Loake'i, to prawda, Immune?), ale są zakręcone w moim kierunku i w fajny sposób nietypowe. Mogłyby być jeszcze ze 40 funtów tańsze, zwłaszcza po tym kursie, dlatego jeszcze nie wiem, czy je kupię.

Tych wstawek z wełny nie da się w żaden sposób zaimpregnować. Do pielęgnacji więc pozostałyby ci tylko preparaty hydrofobowe, tzw. psikadła. Szmatkowe wstawki są koszmarem wszystkich butów turystycznych, myślę że w jesienno-zimowych trzewikach nie byłoby dużo lepiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wstawek z wełny nie da się w żaden sposób zaimpregnować. Do pielęgnacji więc pozostałyby ci tylko preparaty hydrofobowe, tzw. psikadła. Szmatkowe wstawki są koszmarem wszystkich butów turystycznych, myślę że w jesienno-zimowych trzewikach nie byłoby dużo lepiej,

Słuszna uwaga, ale na miasto nawet na kopny śnieg warstwa hydrofobowa powinna wystarczyć. Kiedy wrócę do domu, tweed wyschnie pewnie szybciej i łatwiej niż skóra. tylko czy Unia mnie nie aresztuje za bycie hydrofobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ideały, tylko jeszcze jakby były brązowe.

Są brązowe, nawet takie zamawiałem i mierzyłem.
I jak wrażenia?
To są bardzo przyzwoite buty, ale kopyto jest dłuższe niż to wynika ze zdjęcia - moim zdaniem zbyt długie, bo przy dość smukłej linii buty wydają się nieproporcjonalne. Skóra jest oczywiście bardzo dobrej jakości. W salonie PS na Niecałej powinni mieć bardzo podobne trzewiki już pod koniec października. Jak chcesz to mogę sprawdzić czy mają je w Niemczech w Twoim rozmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.