Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie mam dylemat jakie czarne buty kupić do dżinsów, ponieważ chelsea boots od Yanko musiałem sprzedać ze względu na ucisk na podbicie. Mierzyłem inne chelsea boots i niestety problem ten sam. Dla mnie były to najodpowieniejsze buty do połączenia z dżinsami +szary, granatowy płaszcz / czarna pikowana kurtka.  W tej chwili zastanawiam się nad Loake Hyde   https://www.lepremier.pl/loake-1880-hyde-black,3,1253,1349 oraz Shoepassion no.630  http://www.shoepassion.pl/trzewiki-meskie/no-630.html 

Co możecie polecić do w/w zestawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mosze napisał:

Pięta wygląda normalnie - to jeden z wielu możliwych wariantów "budowy". Jeśli jednak myśli Pani o zakupie męskich butów w wersji przystosowanej dla kobiet, to jednak polecałbym buty dla kobiet - kobiece nogi naprawdę lepiej w nich wyglądają.

Mosze, te oxfordki to jest damskie obuwie, 38 rozmiar damskich Clarks. Mi chodziło o te pomarszczenia na pięcie. W żadnych innych butach swoich nie mam czegoś takiego. Skóra jest gładka, bez załamań. A zadałam pytanie tutaj bo więcej osób tu zagląda i chodzi mi właśnie o skórę na pięcie więc to nie ma znaczenia czy damskie czy męskie tylko o wątpliwość co do jakosci tego modelu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś dziwnego dzieje się na pięcie butów prezentowanych na zdjęciu, nie znaczy, że takie marszczenia będą występować na butach, które zamówisz. Podobają Ci się, zamów, obejrzyj na żywo, najwyżej zwrócisz.

Ktoś ostatnio wrzucał link do wywiadu z country managerem Zalando, w którym ten wspomniał, że w krajach rozwijających się (w przeciwieństwie do krajów rozwiniętych) ludzie decydują o zakupie w chwili kliknięcia, a nie kiedy dostaną towar i mogą go obejrzeć.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 12:30, Kostek napisał:

To, że coś dziwnego dzieje się na pięcie butów prezentowanych na zdjęciu, nie znaczy, że takie marszczenia będą występować na butach, które zamówisz. Podobają Ci się, zamów, obejrzyj na żywo, najwyżej zwrócisz.

Ktoś ostatnio wrzucał link do wywiadu z country managerem Zalando, w którym ten wspomniał, że w krajach rozwijających się (w przeciwieństwie do krajów rozwiniętych) ludzie decydują o zakupie w chwili kliknięcia, a nie kiedy dostaną towar i mogą go obejrzeć.

Kupiłam :);) Przyszły. Wyglądają dobrze. Pochodzę dzień dwa i zobaczę jak z rozmiarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, Aron napisał:

Grenson nie ma swojego wątku, więc pytam tutaj.

Chodzi o te buty https://www.grenson.com/uk/fred-mens-brogue-boot-dark-brown-hand-painted-calf-leather-commando-sole.html

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia (kolekcja G:Two, produkowane w Indiach)? Jak z rozmiarówką?

Kilka lat temu mierzyłem Grensony w F i były bardzo obszerne, obszerniejsze niz Loake 026. Zakładam, ze w G mógłbym się utopić. 

Zaznaczam jednak, ze mam 915stkowe F. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poszukuję jakiejś alternatywy najlepiej jak najbardziej zbliżonej do oryginału, czyli do butów Saint Laurent Ranger Leather Boot z kolekcji FW15. Jeśli ktoś zna jakąś dobrej jakości alternatywę bardzo bym prosił o informację. Ewentualnie czy jest ktoś kto mógłby zrobić taką parę butów na zamówienie i w jakiej cenie by to oscylowało? Oryginał niestety trudno znaleźć, a jak już to używany i za sporą cenę. Z góry dzięki za pomoc. Tutaj kilka zdjęć modelu:

EM9HlVg.jpg

XDzFpYM.jpg

CsfBePB.jpg

hltnQSP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście podobne modele. Brakuje mi w nich jednak podobnego szycia. Dalej się zastanawiam nad zamówieniem takiego obuwia. Jeśli ktoś się orientuje jaki mógłby być koszt takiego zabiegu i ewentualnie u kogo można coś takiego zrobić (najlepiej w Małopolsce)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając dla siebie trzewików, postanowiłem skorzystać z promocji na Black Friday i zamówiłem 3 pary dla porównania. Od prawej: Carlos Santos 108 Grain Havane (roz.40), Yanko 653 Testa de moro (roz. 40,5) , Berwick 322 Tan (roz. 40). Najlepsze wrażenie, jeśli chodzi o skórę i jej kolor zrobiły na mnie CS (również na + najbardziej "zimowe" podeszwy), niestety mają jak dla mnie zbyt wydłużone kopyto. Mimo teoretycznie mniejszego rozmiaru są wyraźnie dłuższe od Yanko. Berwicki odpadają, ze względu na skórę (jakość, kolor). Ogólnie da się odczuć, że jest to półka niżej. Finalnie zostawię więc chyba Yanki 😀.

 

20171128_210539.jpg

 

20171128_210449.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lsy napisał:

Dzięki, rzeczywiście podobne modele. Brakuje mi w nich jednak podobnego szycia. Dalej się zastanawiam nad zamówieniem takiego obuwia. Jeśli ktoś się orientuje jaki mógłby być koszt takiego zabiegu i ewentualnie u kogo można coś takiego zrobić (najlepiej w Małopolsce)?

Jakiego szycia? Pokazany przez Ciebie model jest tak standardowy, że aż głowa mała. Spróbuj poszukać w obuwiu militarnym, dla służb mundurowych, trekkingowym - pełno jest czarnych skórzanych butów za kostkę z podeszwą typu commando sole. Tak btw, te buty z wklejonych przez kolegów linków są dużo ładniejsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które ładniejsze to już raczej subiektywna ocena, z resztą się zgodzę. Podobne buty rzeczywiście łatwo znaleźć, jednak buty militarne są dosyć masywne i raczej ciężej będzie znaleźć coś dobrego jakościowo, ale bliżej im do tego stylu. Buty, których zdjęcie wysłałem różnią się jednak tym, że mają dosyć smukłą sylwetkę jak w butach podanych przez Panów wyżej. Zależy mi na niemal identycznych. Jakoś się tak uparłem na identyczne, takie standardowe do bólu buty, które by łączyły smukła sylwetkę i militarny styl jak ze zdjęcia. Z tego względu chyba jedyne wyjście to buty na zamówienie. Polecacie kogoś kto mógłby takie obuwie wykonać? Jaka jest mniej więcej cena za taką usługę?

Przeglądając internet trafiłem jeszcze na tę stronę: https://patine.pl/mto-boots-zaprojektuj-swoje-yanko.html 

Słyszałem pozytywne opinie o Yanko i zastanawiam się czy poprzez tę stronę mógłbym zamówić również buty na wzór tych, które podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isy, zobacz może na stronie Rufflander, buty William Lennon pod nazwą Tug of War https://www.rufflander.co.uk/shop/heritage-footwear/78-tug-of-war-boots/

Nie pamietam już czy mozna u nich zamówić gotowe buty, czy działają głównie robiąc buty na zamówienie. W każdym razie wpisując w Google frazę "William Lennon" znajdziesz sporo kombinacji - skóra, podeszwa, wykończenie, etc.

Na buty od nich (http://loomstate.blogspot.com/2011/11/william-lennon-factory-stoney-middleton.html), w przypadku zamówienia a la carte, trzeba kilka tygodni poczekać, no i wiedzieć, że ślą po jednym bucie, w oddzielnych przesyłkach, choć równocześnie... Trochę inne, w bardziej w klimacie roboczych, niż militarnych, są Aero - tzw. Jarrow Marchers, tu czarne, w wersji na podeszwie Dainite http://www.aeroleatherclothing.com/product-detail.php?id=2232

Te z kolei występują w trzech kolorach (czarny, brązowy i "cordovan"), na skórze, bądź na wspomnianym Dainite. Atutem jest szybkość zakupu - zamawiając jednego dnia, masz przesyłkę nazajutrz, często w mniej niż 24 godziny.

PS Przepraszam, to mój pierwszy post tutaj, no i nie zgłebiłem jeszcze zasad formatowania - zdjęcia poniżej to: u góry WL Tug of War, poniżej Aero Jarrow Marcher.

Z podobnych rzeczy, które mi tak na bieżąco przychodzą do głowy, to jeszcze Triumph z f-my Junkard (http://www.junkardcompany.com/catalogue-item/triumph-boots/), z bardzo dużym wyborem opcji już w konfiguratorze na stronie. Dodatkowo, tzw. trench boots z Oak Street Bootmakers (https://oakstreetbootmakers.com/footwear), chociaż to już robi się kosztowna zabawa...

78-Tug-of-War-Boots.jpg

Aero_.jpg

Edytowane przez Heemskerk
Korekta literówek, uzupełnienie tekstu
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lsy napisał:

Które ładniejsze to już raczej subiektywna ocena, z resztą się zgodzę. Podobne buty rzeczywiście łatwo znaleźć, jednak buty militarne są dosyć masywne i raczej ciężej będzie znaleźć coś dobrego jakościowo, ale bliżej im do tego stylu. Buty, których zdjęcie wysłałem różnią się jednak tym, że mają dosyć smukłą sylwetkę jak w butach podanych przez Panów wyżej. Zależy mi na niemal identycznych. Jakoś się tak uparłem na identyczne, takie standardowe do bólu buty, które by łączyły smukła sylwetkę i militarny styl jak ze zdjęcia. Z tego względu chyba jedyne wyjście to buty na zamówienie. Polecacie kogoś kto mógłby takie obuwie wykonać? Jaka jest mniej więcej cena za taką usługę?

Przeglądając internet trafiłem jeszcze na tę stronę: https://patine.pl/mto-boots-zaprojektuj-swoje-yanko.html 

Słyszałem pozytywne opinie o Yanko i zastanawiam się czy poprzez tę stronę mógłbym zamówić również buty na wzór tych, które podałem?

Może Wolverine 1000 Mile? Świetne buty, szyte GYW w Stanach, skóra Horween CXL. Dodatkowo u góry mają haczyki, a nie oczka, co znacznie przyspiesza wiązanie.

wolverine-steven-alan-2015-1.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lsy napisał:

Które ładniejsze to już raczej subiektywna ocena, z resztą się zgodzę. Podobne buty rzeczywiście łatwo znaleźć, jednak buty militarne są dosyć masywne i raczej ciężej będzie znaleźć coś dobrego jakościowo, ale bliżej im do tego stylu. Buty, których zdjęcie wysłałem różnią się jednak tym, że mają dosyć smukłą sylwetkę jak w butach podanych przez Panów wyżej. Zależy mi na niemal identycznych. Jakoś się tak uparłem na identyczne, takie standardowe do bólu buty, które by łączyły smukła sylwetkę i militarny styl jak ze zdjęcia. Z tego względu chyba jedyne wyjście to buty na zamówienie. Polecacie kogoś kto mógłby takie obuwie wykonać? Jaka jest mniej więcej cena za taką usługę?

Przeglądając internet trafiłem jeszcze na tę stronę: https://patine.pl/mto-boots-zaprojektuj-swoje-yanko.html 

Słyszałem pozytywne opinie o Yanko i zastanawiam się czy poprzez tę stronę mógłbym zamówić również buty na wzór tych, które podałem?

Jeśli chodzi o buty na zamówienie i gwarancję jakości (odpowiednie materiały, skóra i wykonanie) to pewnie musiałbyś się liczyć z kwotą od ok. 2500 - 3000 zł. Na forum możesz odnaleźć wpisy dot. realizacji butów na zamówienie.

Co do Yanko to nie pamiętam realizacji mto trzewików bez "cap toe", ale może to wykonalne. Spytaj się u źródła. Yanko da Ci na pewno smukłość kopyta i w miarę przystępną cenę. Mam czarne, ale z ażurowaniem trzewiki na 960 i ich smukłość sprawia, że spokojnie je zakładam do garnituru w zimie. Niemniej przy Yanko będzie "Ranger", ale chodnikowy :). Po prostu skóra jest cienka i generalnie imo nie jest ich atutem... Wskazane np. Trickers natomiast są tak dobrze wykonane, że do emerytury i to z ładną patyną...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 13:54, Aron napisał:

Grenson nie ma swojego wątku, więc pytam tutaj.

Chodzi o te buty https://www.grenson.com/uk/fred-mens-brogue-boot-dark-brown-hand-painted-calf-leather-commando-sole.html

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia (kolekcja G:Two, produkowane w Indiach)? Jak z rozmiarówką?

Stronę wcześniej jest mój opis Grensonów z tej serii :) Miałem już je parę razy na nodze i z każdym dniem stają się bardziej komfortowe. Początkowo tak twarde, że ciężko się po schodach schodziło ale z każdą godziną jest coraz lepiej. Z pewnością nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.