Jump to content
p_b

Camiceria Olga Milano

Recommended Posts

Są dodatkowe pytania na PW dotyczą denimu od Olgi, odpowiadam w wątku.

Materiał jest w miarę miękki i oddychający, nie jest to len o luźnym splocie,

ale nie miałem problemu z  lepieniem się w upały, gramatura jest z tych średnich na upał imo za ciepła.

Pod względem sztywności to jest sztywniejszy od Etona ale miększy od Berga.

Prasuje się bardzo łatwo.

I teraz łyżka dziegciu żeby nie było za różowo.

Koszula trzecia i czwarta od lewej to Olga, niby ten sam materiał katalogowy.

Sprawdzałem w historii zamówień, o pomyłkę trudno bo to jedyny twill denim.

Trzecia zamówiona półtora roku temu, czwarta wiosną tego roku.

Materiał trzeciej się nie sprał, on taki był od nowości.

Jaki będzie obecnie, trudno przewidzieć.

Od lewej Eton, Berg, Olga i Olga.

Tylko Eton był fabrycznie przecierany.

Koszule.thumb.jpg.f3a85049d5f1fa85b2df83ab471d0a40.jpg

@Velahrn Możesz dać link do tych gotowych koszul, bo ja tego nie mogę znaleźć.

Ja mierzyłem wg instrukcji i po pierwszej koszuli i konsultacji z Cirro zmniejszyłem o centymetr.

• Like 1
  • Upvote 2

W dniu 8.09.2019 o 01:38, Velahrn napisał:

Panowie, jak było u was z wymiarem między barkami, opisywanym jako "SHOULDERS" na ich stronie? Chce zmówić koszulę w CO biorąc wymiary z już istniejącego produktu...

Zmierzyłem sobie ten wymiar na kilku koszulach MTM, przykładając centymetr do szwu i idąc po łuku, i wchodzi mi ~42 cm. Tymczasem ich "standardowa" odległość między barkach dla kołnierzyka 38 wynosi 46 cm (patrząc na tabele gotowych koszul)! Zastanawiam się, czy coś źle robię, co po prostu jestem węższy w barkach iż standardowy człowiek :).

Ja mam podobnie. Standardowo w koszulach mam 44cm a w ich standardzie przy moim rozmiarze to 48cm.

Z tego względu podbijam pytanie.

• Like 1

Pewnie bardziej przydatna dla @Velahrn będzie odpowiedz kogoś z 38 w szyi, ale dla mnie przy 42 szyi w wymiarze "shoulders" jest 49cm zmierzone na koszuli slim fit z Albione. Na gotowej koszuli CO ten wymiar wypadł około 49.5 cm.

• Like 1

W dniu 7.09.2019 o 19:38, Velahrn napisał:

Panowie, jak było u was z wymiarem między barkami, opisywanym jako "SHOULDERS" na ich stronie? Chce zmówić koszulę w CO biorąc wymiary z już istniejącego produktu...

Zmierzyłem sobie ten wymiar na kilku koszulach MTM, przykładając centymetr do szwu i idąc po łuku, i wchodzi mi ~42 cm. Tymczasem ich "standardowa" odległość między barkach dla kołnierzyka 38 wynosi 46 cm (patrząc na tabele gotowych koszul)! Zastanawiam się, czy coś źle robię, co po prostu jestem węższy w barkach iż standardowy człowiek :).

Shoulders to jest wymiar przestrzenny, sam sobie tego nie zmierzysz.Podobnie jak nawet najlepszy chirurg nie zrobi sam sobie zabiegu appendyktomii. Musisz kogoś poprosić o pomoc albo przynajmniej założyć koszule na manekina.Co do podanych wymiarów 38 kołnierz / 42 ramiona versus "standardowy człowiek",.Trudno zdefiniować pojęcie "standardowy człowiek".Mierzyłem klientów którzy zarabiają na chleb siedząc po 14 godzin za biurkami w Goldman Sachs/City Bank a są zbudowani tak ,że Dwayne "The Rock" Johnson wygląda przy nich jak przedszkolak

57 minut temu, alabuz napisał:

Ja mam podobnie. Standardowo w koszulach mam 44cm a w ich standardzie przy moim rozmiarze to 48cm.

Na próbę złożyłem 2 tygodnie zamówienie. Widzę, że pewnie na próbę będzie oznaczać na ścierki do butów.

Czy dobrym pomysłem będzie zmierzenie koszuli mtm (którą mam) i podanie tych wymiarów  ?

Chciałbym na próbę zamówić 1 koszulę.

@eduardo ja tak zrobiłem za pierwszym razem. praktycznie wszystkie wymiary koszuli od CO zgadzały się z tą MTM poza talią, gdzie był 1 cm więcej w obwodzie, co z kolei było do zaakceptowania.

Ja mam takie wymiary:

Neck 42; Shoulders 47; Sleeve 72; Wrist 17; Chest 110; Waist 98; Hips 106; Length 80; Height 191; Weight 90;

6 godzin temu, mayor napisał:

nawet najlepszy chirurg nie zrobi sam sobie zabiegu appendyktomii

Leonid Rogozow w 1961?

• Like 2

Leonid Rogozow w 1961?

No proszę, z bloku sowieckiego, a dał radę;-)
  • Like 3

W dniu 9.09.2019 o 17:59, JakubAnderwald napisał:

Ja mam takie wymiary:

Neck 42; Shoulders 47; Sleeve 72; Wrist 17; Chest 110; Waist 98; Hips 106; Length 80; Height 191; Weight 90;

Cześć!

Dzięki za odpowiedź. Tylko, że są to Twoje wymiary "z ciała", ja zaś wybrałem opcję "podaj wymiary najlepiej leżącej koszuli" alias "on the shirt", a więc do moich wymiarów jest już dodany pożądany zakres luzu. I ja mam:

Unit Cm; Measurement On the Shirt; Neck 38; Shoulders 42; Sleeve 64.5; Wrist 22; Chest 52; Waist 44; Hips 50; Length 78; Height 180; Weight 68;

Widać więc,że jesteś dużo większym ode mnie facetem i patrząc na całość, wszystko wygląda to proporcjonalnie (ja np. mam wymiar w klatce piersiowej 95 cm i 42 cm w barkach, do Twoich 110 i 47).

Teraz przeglądając uważnie instrukcję pomiaru widzę, że pomiar shoulders na kliencie i shoulders na koszuli zupełne się różnią. Jeden jest zupełnie po łuku i znacznie wyżej, natomiast drugi - mierzenie po szwie odległości na karczku między rękawami. Może więc o to chodzi i tłumaczy tę "dziwactwo" w tabeli?

https://www.camiceriaolga.it/files/automisurazione_en.pdf

W dniu 9.09.2019 o 14:18, mayor napisał:

Shoulders to jest wymiar przestrzenny, sam sobie tego nie zmierzysz.Podobnie jak nawet najlepszy chirurg nie zrobi sam sobie zabiegu appendyktomii. Musisz kogoś poprosić o pomoc albo przynajmniej założyć koszule na manekina.Co do podanych wymiarów 38 kołnierz / 42 ramiona versus "standardowy człowiek",.Trudno zdefiniować pojęcie "standardowy człowiek".Mierzyłem klientów którzy zarabiają na chleb siedząc po 14 godzin za biurkami w Goldman Sachs/City Bank a są zbudowani tak ,że Dwayne "The Rock" Johnson wygląda przy nich jak przedszkolak

Hej, wierzę, że samodzielnie zebranie swoich wymiarów jest niezwykle trudne, ale CO prosi o zmierzenie koszuli leżącej na płasko

Ten pomiar nadgarstka "z koszuli" to jest dziwna sprawa. U innych podaje się odległość między środkiem dziurki a guzikiem, a tutaj proszą o całkowitą długość mankietu. Przecież każda koszula może mieć inną odległość dziurki/guzika od krawędzi mankietu... 

Chyba bezpieczniej jest podać w komentarzu do tego pomiaru obwód nadgarstka i oczekiwany wymiar między dziurką a guzikiem.

Godzinę temu, Aras napisał:

Chyba bezpieczniej jest podać w komentarzu do tego pomiaru obwód nadgarstka i oczekiwany wymiar między dziurką a guzikiem.

Przy pierwszym zakupie podałem obwód nadgarstka i było zbyt ciasno. Przy następnych zamówieniach musiałem znacznie poszerzyć.

Gdzieś tkwi jakiś haczyk poza 25€ za dostawę nie-grupową? 55€ za koszulę MTM wydaje mi się rewelacyjnie dobrą ceną, do koszul RTW zawsze muszę dokładać paredziesiąt zł na krawca (wg producentów, przy mojej szyi powinienem mieć 15-20cm więcej w klatce...).

6 minut temu, frik napisał:

Gdzieś tkwi jakiś haczyk poza 25€ za dostawę nie-grupową? 55€ za koszulę MTM wydaje mi się rewelacyjnie dobrą ceną, do koszul RTW zawsze muszę dokładać paredziesiąt zł na krawca (wg producentów, przy mojej szyi powinienem mieć 15-20cm więcej w klatce...).

Zależy czego się spodziewasz. Za 55 euro dostaniesz przyzwoicie uszytą koszulę z średniej jakości materiałów. Ja ze swojej koszuli uszytej przez CA jestem bardzo zadowolony, niemniej jednak koszule uszyte w systemie MTM w Bergu czy innych miejscach w Warszawie były o wiele lepsze (przede wszystkim materiał), ale cena również wyższa o jakieś 60%. Minus jest taki, że musisz dobrze zebrać z siebie miarę, co wcale nie jest takie łatwe przy pierwszym zamówieniu.

• Upvote 1

42 minuty temu, Pawcio napisał:

niemniej jednak koszule uszyte w systemie MTM w Bergu czy innych miejscach w Warszawie były o wiele lepsze (przede wszystkim materiał), ale cena również wyższa o jakieś 60%.

Z tego co sam szukałem to MTM w Warszawie to koszt ok. 600zł, istotnie więcej niż 75€. Są miejsca w Warszawie, gdzie można zamówić koszulę MTM za ok. 400zł?

1 godzinę temu, frik napisał:

Z tego co sam szukałem to MTM w Warszawie to koszt ok. 600zł, istotnie więcej niż 75€. Są miejsca w Warszawie, gdzie można zamówić koszulę MTM za ok. 400zł?

Berg ma czasem promocje w Galerii Mokotów -20% i obejmowała kiedyś MTM. Poza tym raczej szkoda zachodu, chyba, że trafi się jakaś promocja.

Koszula była już na plecach więc mogę kilka zdań napisać. 

Zamówienie realizowane na podstawie wymiarów jednej z koszul MTM, które mam + przesłałem wymiary, które były zdjęte w przypadku właśnie tej koszuli. Nie piszę o szczegółach, bo nie ma to znaczenia tak naprawdę w tej chwili. W kilku mailach wymienionych z CO ustaliłem szczegóły zmian. W załączeniu zdjęcia. Ze względu na budowę ciała chciałem koszulę slim. Przy wyprostowanej posturze leży naprawdę dobrze. Przy lekkim pochyleniu rąk do przodu koszula napina się na plecach. Ponad to przyda się więcej miejsca w rękawie pod pachą. 

Po przesłaniu zdjęć do CO propozycje są takie:

- powiększyć otwór pachy

- przesunąć ostatni guzik 2 cm wyżej, i równomiernie wszystkie - bo bez krawata koszula źle się układa przy odpiętym guziku

- klatki piersiowej nie chcą poszerzać.

Co myślicie?

20191014_155200.jpg

20191014_155234.jpg

20191014_155236.jpg

20191014_155245.jpg

20191014_155250.jpg

20191014_155302.jpg

20191014_155312.jpg

20191014_160236.jpg

to nie przesuniecie guzika a podkroj ,raczej ci tego w mtm nikt nie zrobi, karczek tez jest z kosmosu do twojej sylwetki, nie wroze niestety sukcesu..