Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie koszula przyszła jaśniejsza, niż się spodziewałem na podstawie zdjęcia, może dlatego, że jest z cienkiej satyny a zdjęcie przedstawiało belę (czy jak to się nazywa) na której było wiele warstw materiału. Miała być jasnoniebieska, wyszła taka, że raczej złamany biały (widać ją na zdjęciu zresztą, kołnierzyk i mankiety są białe, miały być kontrastowe, w praktyce ledwo to widać), jasnoniebieska jest może tylko na karczku, tam są dwie warstwy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać dwa słowa odnośnie zaszewek. Generalnie, sporo zależy od typu sylwetki, ale jeśli zależy nam na dopasowaniu w talii, to raczej będą dobrym pomysłem. Obwód talii to dwa wymiary, front i plecy, które mogą się różnić wielkością. Jeśli w zamówieniu podajemy tylko obwód, to może się zdarzyć np. tak, że koszula będzie się opinała na brzuchu, a wisiała luźno na plecach (przy sylwetce z brzuchem/biodrami wypchniętymi do przodu). W takim wypadku zaszewki pomogą wymodelować sylwetkę. Tożsamy efekt przy użyciu tylko szwów bocznych, jest trudniejszy do uzyskania, trzeba bowiem uwzględnić krzywiznę sylwetki i proporcje frontu i pleców. Nie wiem, czy uda się to odpowiednio wyważyć w zamówieniu online lub wytłumaczyć to w komentarzu doń tak, by w Oldze wiedzieli jak szyć.
Można prosto przyjąć, że zaszewka to dodatkowe centymetry zdejmowane tylko z pleców, są więc istotne dla osób, które więcej materiału "konsumują" na przodzie/bokach koszuli - piwny brzuszek, duże boczki, wypchnięty brzuch/żebra/biodra. Mogą one sobie pozwolić wtedy na lepsze dopasowanie przy tych samych wymiarach w obwodzie, a nawet nieco większych. Mając 102 w talii i brzuch, będziemy dużo lepiej wyglądać w koszuli która ma 112 w obwodzie z zaszewkami niż w 110 bez zaszewek z równym frontem i tyłem. 
Oczywiście to tylko opis ogólny i w zależności od sylwetki, na wygląd koszuli mogą mieć wpływ różne wymiary i specyfika budowy danej osoby, więc nie doradzałbym zaszewek zawsze i dla każdego, ale wydaje mi się, że przy zamawianiu online, mogą być one dobrym rozwiązaniem.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie, więc mogę ocenić obsługę klienta. A ta naprawdę zasługuje na wyróżnienie - odpowiedzi udzielane szybko, szczegółowo, nawet zdjęcia niektórych rozwiązań w ich koszulach nie były problemem. W dodatku widać chęć jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klienta - m.in. pomoc w wyborze kołnierzyka, gotowość do wprowadzenia elementów na żądanie (u mnie to guziki u rozporków).

Jeśli tylko same koszule będą tak dobre jak obsługa, to zostanę klientem na dłużej.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie rozmiar szyi w zamówieniu bo chyba zwątpiłem. Generalnie ja mam zmierzony obwód szyi 39cm i kupuje koszule w rozmiarze 40 i jest ok (mam jedną 41 tzn. kupiona jako 40 ale tak trzyma rozmiarówkę, że faktycznie ma 41 niestety) i jest za luźna. Tymczasem Ola wg opisu karze do zmierzonego obwodu dodać 2 cm. Czy to nie za dużo? Bo nie wiem czy podać tak jak normalnie kupuję 40 czy faktycznie zmierzony obwód 39 czy dodać im te 2cm i podać 41?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.