Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Również przychylam się, żeby podać konkretną wartość w bicepsie. Pisałem już o tym wcześniej - u mnie nie jest może na styk, ale jest dość wąsko.

 

W kwestii koszuli napisał już Zajac powyżej - dodam, że mam lekko ponad 190 cm wzrostu i koszula jest na długość bardzo dobra.

 

Jak już pisałem wcześniej - warto pamiętać, że w przypadku monogramu domyślnie umieszczany jest dość wysoko, w widocznym miejscu. Jeżeli ktoś chce przy dolnej krawędzi - nie ma problemu, ale trzeba wyraźnie o tym napisać.

 

W sprawie kołnierzyka najlepiej zapytać bezpośrednio. Ja pytałem o pin-collar i nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Fajnie, letnio, się prezentuje. Daj znać czy trzyma rozmiar po praniu.

Przepraszam, że tak długo ale spieszę już z informacją. Koszula prana w 30 st. nie zmieniła swoich wymiarów. Dodatkowym plusem tego materiału jest jak się okazało łatwe i przyjemne prasowanie- byłem naprawdę miło zaskoczony.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Moja koszula (materiał za 75 euro, prezentowana w tym wątku) po kilku praniach wygląda świetnie, żadnych oznak zużycia. Chyba minimalnie się skurczyła, ale nie wykluczam że to po prostu ja trochę "urosłem". Nie mierzyłem koszuli przed i po praniu, ale na pewno nie są to na pewno różnice przekraczające centymetr, a raczej byłbym skłonny powiedzieć że mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koszulę z białego twillu two-ply (kosztuje 75 euro) i podobnie jak u @Zajac Poziomka, koszula po kilku praniach wygląda jak nowa. Pierwsze prasowanie było dość uciążliwe, sporo czasu wymagało jej rozprasowanie, jednak późniejsze prasowania były już zdecydowanie mniej czasochłonne. Z koszuli jestem zadowolony z jeszcze jednego powodu, być może mocno subiektywnego - koszulę miałem cały dzień na sobie podczas wesela i kołnierzyk nie podrażnił mi skóry na szyi (a miałem tak w Wółczankach, Lambertach i innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ktoś kiedyś pisał na forum ( chyba @p_b ) materiały za 75 euro to Thomas Mason, a za 110 Thomas Mason Gold, więc jeżeli chodzi o ich jakość możesz być spokojny. Guziki perłowe są dosyć przeciętne, ładniejsze od plastikowych ale widywałem już lepsze (choćby nasz rodzimy E. Berg, o T&A nie wspominając) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej pytanko do Was,
jaki materiał z koszul/jaki kołnierzyk polecacie na wesele.(celuje w 75 eur) Mam problem z wątku (Forumowa poradnia..), że mankiet koszuli Lambert "rozsadza" mi rękawy marynarki. (problem w skrócie poniżej)
Czy ktoś zamawiał koszule z mankietem francuskim i czy pojawia się tu podobny problem?
No i kluczowe pytanie jak długi jest okres realizacji? Jezeli dziś złożę zamówienie jest szanse otrzymania koszuli do następnego piątku, widziałem, ze ktoś wspominał o 2 tygodniach?

6 minut temu, Tadam napisał:

20160729_152115-1.jpg

(...)
Ok, zmieniłem koszule i widać ze to jednak w niej był problem a nie marynarce.

Wolałbym jednak zdecydowanie założyć koszule z mankietem francuskim. 1. Czy w takim razie da się coś zrobić z tamtą,?jaką operacje na rękawach trzeka wykonac? Zwężenie mankietów?

2. Ew. Proszę o polecenie na szybko jakiejś koszuli z wezszymi mankietami, ale jednak na spinke. (...)

20160805_110452.jpg

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, zdarzyło się może komuś zamówić koszulę z mankietem koktajlowym w Olga Camiceria? Jak wrażenia? Przymierzam się do zamówienia jakiejś koszuli MTM i chyba padnie na tą pracownię - jakieś złote porady co do pierwszego zamówienia, na co szczególnie uważać? Prawdopodobnie będę operował na wymiarach posiadanych koszul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

I ja też dołączyłem do grona klientów Olgi i jestem bardzo zadowolony z dopasowania (podałem im wymiar bicepsu). Po raz pierwszy w życiu (to moja pierwsza koszula MTM) mam optymalnie dopasowany mankiet francuski (w RTW jest zawsze znacznie za duży, nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, a różnica w estetyce kolosalna). Materiał mogłem wybrać lepiej: wziąłem bardzo jasnoniebieską popelinę za 75 EUR. To, że popelina, to akurat OK, wybór świadomy i przemyślany, ale nie wziąłem pod uwagę, że popelina jest tak bardzo cienka, że kolor wygląda na jeszcze jaśniejszy, praktycznie biały. Chciałem koszulę z kontrastowym kołnierzykiem i mankietami, a tu z tego kontrastu prawie nic nie wyszło (widać go praktycznie tylko przy karczku, gdzie są dwie warstwy materiału). Ale może dobrze się stało :).

Jestem bardzo zadowolony z obsługi (szybki kontakt w perfekcyjnym angielskim), wysyłki (bardzo droga, ale błyskawiczna) i czasu oczekiwania na zamówienie. Generalnie do powtórzenia, spróbuję też droższych i tańszych tkanin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby się trafił ktoś mówiący płynnie po włosku. Jak znam Włochów (a znam słabo), to by ułatwiło negocjacje (w Oldze akurat mówią świetnie po angielsku, i to niejedna osoba, ale na pewno lubią, jak ktoś się stara "po ichniemu").

A było już zamówienie grupowe w Oldze? Zastanawiam się, czy to ma dla producenta koszul MTM sens ekonomiczny (poza efektem marketingowym): jeśli grupa powiedzmy 20 osób zamówi i każdy wybierze sobie inną tkaninę, każdy ma inne wymiary, to koszt dla producenta niby taki sam jak przy wykonaniu 20 indywidualnych zamówień; jedynie na wysyłce można przyoszczędzić. Ale co ja tam wiem o biznesie, ja prawnik jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, swordfishtrombone napisał:

A było już zamówienie grupowe w Oldze? 

Było, ale bez żadnych dodatkowych zniżek. Po prostu podzieliliśmy się kosztami przesyłki na 5 (chyba) osób :). No i mogliśmy zamówić po jednej koszuli (normalnie w CO trzeba zamówić minimum dwie koszule).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semi-weganin to tzw. flexitarianin :).

Zamówienie jest semi-grupowe, tudzież jednostronnie grupowe, gdy z punktu widzenia jednej ze stron transakcji nie różni się od serii zamówień indywidualnych. Z punktu widzenia Olgi nie było w tym zamówieniu nic szczególnego, nie obniżyła ceny ani nie zrobiła specjalnego produktu (jak np. Polkap dla BwB, to było zamówienie grupowe pełną gębą - specjalny produkt, niższa cena, grupa kupujących).

[wygłupiam się]

To ja napiszę do Olgi z zapytaniem, ile koszul trzeba by zamówić, żeby można było negocjować obniżkę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiedź od Olgi!

(...)

thank you very much for your feedback
 
To tell the truth we find very hard to make discounts. Normally the only sort of discount that we make is a free shirt when some client order 10 shirts altogether for the same person (if we cut many shirts for the same person we have some scale economies).
 
However as I am pleased to grow in Poland we could offer you a 10% discount for orders bigger than 20 shirts (sorry but i can not afford -15%, because our margins a very tight) and please fo a limited time (say until end of March 2016)

(...)

Czyli jeśli zamówimy przynajmniej 21 koszul, dostaniemy 10% zniżki. Próbujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.