Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem swoją koszulę, biały twill z podstawowych tkanin. Po rozpakowaniu i rozłożeniu koszuli przeraziłem się jak szeroka jest w ramionach i pod pachą i jak gwałtownie zwęża się ku dołowi. Po przymierzeniu stwierdzam, że to najlepiej dopasowana koszula jaką do tej pory mam. Nie ma porównania do rtw od ct, tm lewin czy m&s satorial. To pierwsze wrażenia, ale jest jak druga skóra. Nie sądziłem, że można tak dopasować koszulę, jednocześnie nie ograniczając ruchu.  Po wypraniu i wyprasowaniu na pewno wkleję zdjęcia. Co do samego materiału, mam trochę mieszane uczucia. Pomimo, że zamawiając koszulę znałem gramaturę materiału, to nie sądziłem, że twill może być tak cienki. Na tyle cienki, że lekko prześwitują sutki. Teraz organoleptycznie przekonałem się, że koszula to część bielizny :) Z drugiej strony koszula jest niesamowicie lekka i ma nieco szorstki acz przyjemnie chłodny chwyt. Dobra na okres wiosenno-letni. 

Dziękuję @swordfishtrombone i kolegom, którzy podjeli się dystrybucji koszul. Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć zakup grupowy na początku kwietnia. 

Edytowane przez Michał W.
styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilka zdjęć mojej koszuli. Niestety oprócz przewymiarowania (podawałem wymiary "ciała" co jak widać nie daje najlepszych rezultatów) to koszula źle układa się pod szyją (a to już raczej błąd w szyciu). Koszula marszczy się w tym miejscu, mam wrażenie że guzik jest źle przyszyty ale nie wiem czy tylko ... przeszyje i zobaczę czy problem się rozwiąże.

 

 

[Edit] zdjęcia zostały usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Przepraszam, że tak niedyskretnie zapytam - w jakim stopniu to Twój brzuch, a w jakim nadmiar koszuli? Po zdjęciu ze spodniami wnioskuję, że jesteś szczupłej budowy, a to by znaczyło, że nadmiar materiału jest naprawdę gigantyczny...

No niestety z przodu to mój brzuch ;) Nadmiar widać z tyłu i to mam nadzieję załatwić zaszewkami niestety za szeroko jest też w ramionach (widać że szwy schodzą już za nisko) i za szeroko w klatce a tych dwóch rzeczy już zaszewkami nie poprawię. Niemniej jestem z niej zadowolony ze względu na materiał (dokładnie takie paski jak chciałem) a pod marynarką w sumie i tak nie widać że jest za duża ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodzu napisał:

@FONos, o jakim marszczeniu pod szyją mówisz?

 

4 godziny temu, swordfishtrombone napisał:

Między guzikiem kołnierzyka a pierwszym guzikiem od góry robi się fałda, widać.

Dokładnie tak :). Częściowo pewnie wynika to z tego że kołnierzyk zrobili za duży (miał mieć 40 a ma 41,5), może też jest guzik źle wszyty, ale dokładnie jak @Wodzu napisał materiał się przekręca i opada, być może jest źle wszyty kołnierzyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał W. napisał:

@FONos podawałeś wymiary ciała czyli 40cm obwódu szyi i chciałbyś dostać kołnierzyk, gdzie nie masz mm luzu?:shock: Imo 1,5cm to idealny rozmiar, biorąc pod uwagę skurcz tkaniny. 

Wg formularza Olgi gdy podajesz wymiary dla "On the Body" kołnierzyk należy podać "Measure around the lower part of your neck, at the height where your collar stays when is buttoned. Measure exactly on your skin and add 2 cm (the result should be similar to the collar size that you normally purchase)" i dokładnie tak podałem zatem zakładam że w tym wypadku już nie powinni nić dodawać do podanego przeze mnie wymiaru bo on już jest podany o 2 cm większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszej analizie stwierdzam, że jednak nie pomylili mojego monogramu. W prawdzie druga litera  mało przypomina "S" ale nie jest to "P" jak wydawało się na pierwszy rzut oka. Monogramy faktycznie nie powalają, cała reszta w mojej koszuli jest ok.

 

IMAG0146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogramy "block letters" są malutkie i raczej takie nijakie. Zdecydowanie "italics"! Niestety nie mogę pokazać zdjęcia bo moje koszule odesłałem do poprawy :-(

Kołnierzyk po zapięciu mocno odstawał. Co dziwne podałem Oldze moje realne wymiary, bez dodawania tych 2 cm o których wspominał @FONos. A i tak można było włożyć dwa palce. Nigdy nie mialem koszuli, której kołnierzyk zbiegłby się po praniu 2 cm! Z odpowiedzi Olgi wynika że obwód zmierzony on the body to odleglość pomiędzy punktami wszycia kołnierzyka w stójkę. W teorii brzmi to sensownie ale w praktyce,po zapięciu kolnierzyk był o dwa numery za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Awopiotr napisał:

Niestety nie mogę pokazać zdjęcia bo moje koszule odesłałem do poprawy :-(

Jak wygląda procedura odesłania do poprawy bo w sumie to może też bym odesłał? Dziś dokładnie przyjrzałem się temu marszczeniu i wg mnie kołnierzyk jest po prostu źle wszyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Niepokojąca jest ta liczba nieprzyjemnie zaskoczonych. Aż się zastanawiam, czy ze względu na zniżkę nie potraktowano nas "po macoszemu"...

Owszem, 3-4 dni temu postanowiłem następną koszulę kupić u Olgi, a po ostatnich wpisach nabieram dużych wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany jestem bardzo zadowolony. Nie mierzyłem koszuli pod względem odwzorowania podanych wymiarów ale na ciele leży tak jak powinna. Także materiał, oxford za 55 EURO, jest bardzo fajny. Jestem zdecydowany ponowić zamówienie.

Ja się pytam kto jest ze mną?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest niemal idealnie jak na pierwszy raz. Na pewno będę dalej zamawiał w Oldze.

Szkoda tylko, że nie mają tkanin o większej gramaturze. Twill, który wziąłem, jest chyba jednym z grubszych (175 i 180 g/mb), a mimo wszystko koszule są dość mało mięsiste i wyraźnie się mną (a twill chyba nie powinien tak bardzo?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FONos napisał:

Jak wygląda procedura odesłania do poprawy bo w sumie to może też bym odesłał? Dziś dokładnie przyjrzałem się temu marszczeniu i wg mnie kołnierzyk jest po prostu źle wszyty.

Wysłałem zdjęcia do Olgi i oddzwonił Ciro. Przedstawił schemat wg jakiego szyją koszule i zaproponował poprawki. Odesłałem więc i zobaczę co z tego wyjdzie.

Aaa! I bez obaw @Bacio, podałem mój adres do odesłania poprawionych koszul:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.