Skocz do zawartości

Camiceria Olga Milano


p_b

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, piękny materiał na tym zdjęciu, tym lepiej wiedzieć, że za niższą cenę. Bo 110 to dla mnie już trochę dużo, ale gdy przypłynie jakaś kasa, to nad 75 się poważnie zastanowię. Jakbyś jeszcze mógł powiedzieć, jak ten materiał za 55 - warto w ogóle? Może jakieś porównanie do popularnych producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał za 55 EUR nie jest zły, miałem koszulę na sobie już kilka razy, kilka razy była w praniu i nic się z nią nie dzieje. Generalnie różnica pomiędzy 55, a 75 jest moim zdaniem mniej wyczuwalna niż pomiędzy 75, a 110.

Zapomniałem jeszcze dopisać, że kupując dziesięć koszul 'na miejscu' dostałem zniżkę ok. 10%. Nie wiem czy jest taka opcja kupując przez internet.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Materiał za 55 EUR nie jest zły, miałem koszulę na sobie już kilka razy, kilka razy była w praniu i nic się z nią nie dzieje. Generalnie różnica pomiędzy 55, a 75 jest moim zdaniem mniej wyczuwalna niż pomiędzy 75, a 110.

Zapomniałem jeszcze dopisać, że kupując dziesięć koszul 'na miejscu' dostałem zniżkę ok. 10%. Nie wiem czy jest taka opcja kupując przez internet.

Przez internet nie ma, przynajmniej jak zamawiałem. Pierwsze zdjęcie - ładnie dopasowana, mimo wszystko. Ja niestety podałem niewłaściwe wymiary i otrzymałem ciut za dużą, ale to moja wina. Wybrałem materiał - jeden z tych za 75 euro i za bardzo mi nie odpowiada. Nie umiem wytłumaczyć dlaczego. W praktyce częściej zakładam koszulę zamówioną u S. Żukowskiego niż z Olgi. Natomiast latem najczęściej wybieram koszulę uszytą przez Bellisario Camicie (Giza 45) - wybór materiałów spory, ale i ceny wysokie. Natomiast dopasowanie wręcz idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dotarły do mnie wczoraj (szybko - wysłane 25 marca) koszule z forumowego zamówienia (odbiory w trakcie). Kilka uwag, którymi mogę się podzielić na tym etapie:

 

1) oxford za 55 euro wydaje się bardzo fajny - matowy, zdecydowanie milszy w dotyku niż w koszuli OCBD MLS

2) szycie moim zdaniem staranne, na pewno nie jest gorzej niż w porównywalnym cenowo RTW (choć dzielonego karczka nie ma ;-) )

3) w internetowym formularzu nie ma miejsca na podanie szerokości rękawa w bicepsie - osobom o dobrze rozwiniętych mięśniach polecam wpisanie tego wymiaru w uwagach, bo ja odbieram rękawy jako dość wąskie (na szczęście u mnie nie są zbyt wąskie)

4) monogram domyślnie umieszczany jest dość wysoko z lewej strony (chyba trochę powyżej pępka), więc warto na to zwrócić uwagę, ponieważ nie jest to wyraźnie nadmienione w toku procesu zamawiania (jest tylko informacja, że "front left")

5) kontakt w języku angielskim bardzo dobry, realizacja szybka (miało być do 15 dni roboczych, a było szybciej, jakieś dwa tygodnie kalendarzowe)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja już odebrałem swoją koszulę (swoją drogą wielkie dzięki Kyle za organizację zamówienia! wklepywanie tylu wymiarów dla tylu osób to jednak jest trochę roboty), też podzielę się pierwszymi wrażeniami:

 

1) tkanina (jedna z tych za 75 euro) robi dobre pierwsze wrażenie, bardzo przyjemna w dotyku

2) w mojej szycie również jest bardzo staranne, nie ma się do czego przyczepić

3) cienkie, plastikowe fiszbiny (dla mnie to nie jest wada, nie lubię metalowych, ale komuś może to przeszkadzać) 

4) guziki z masy perłowej (opcja za dopłatą 8 euro) są całkiem ładne. Nie są płaskie, powiedziałbym że średnio wysokie. Osobiście wolałbym jeszcze wyższe.

5) mankiet "classic" średnio mi się podoba, jest dosyć mocno kanciasty trochę żałuję że nie wybrałem opcji "rounded", za to kołnierzyk "cutaway" jest bardzo fajny

6) dopasowanie - podałem wymiary zebrane z moich koszul MTM i wyszło dobrze, koszula jest dopasowana dużo lepiej niż jakiekolwiek RTW

7) w mojej koszuli szerokość rękawów jest OK

 

Ogólne wrażenia z szybkiej przymiarki są dobre. Nie jest to koszulowy święty Graal, ale 80 euro za świetnie dopasowaną i starannie uszytą koszulę wydaje się bardzo dobrą ceną. Pytanie tylko jak będzie wyglądać po kilku-kilkunastu praniach, np. czy koszula się nie skurczy i jak będzie się starzeć bawełna. Napiszę za kilka tygodni/miesięcy :)

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wybrałem len. Jestem bardzo zadowolony z wybranego materiału jak i starannego szycia. Jedyny minus to za długie fiszbiny; może mają jeden model do każdego kołnierza. Fiszbiny są z plastiku więc łatwo będzie je skrócić; są dosyć szerokie i zamienniki raczej nie będą pasowały. Podsumowując koszula bardzo mi się podoba i latem będzie prawdopodobnie moją ulubioną.

 

post-382-0-16242500-1459451774_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją koszulę otrzymałem wczoraj - biały twill 2-ply, tkanina za 75€.

 

W zasadzie wszystko zostało już napisane, ode mnie jeszcze parę spostrzeżeń w skrócie:

 

- rękawy w bicepsie są faktycznie węższe, niż w innych koszulach, które posiadam, jednak w moim przypadku są odpowiednie,

- wysoko wszyty rękaw, choć to może być kwestia węższych rękawów w tym miejscu,

- ładny kołnierz cutaway z wystarczająco długimi wyłogami,

- mankiety dobrze dopasowane do nadgarstków, zegarek z cienką kopertą ma odpowiednią ilość miejsca, żeby się schować (dla pewności w zamówieniu podałem obwód nadgarstków, dopasowanie w tym miejscu zostawiłem producentowi)

- koszula jest starannie uszyta, choć w kilku miejscach znalazłem wystające nitki; materiał jest przyjemny w dotyku i ładnie się układa.

 

Poniżej kilka zdjęć szczegółów:

 

post-5646-0-49078300-1459526511_thumb.jp

 

PS. Dzięki Kyle za organizację zamówienia!

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, o której zapomniałem wspomnieć, a za którą mają u mnie plusa. Jakis czas temu skapnęła mi na karczek koszuli kropla wosku, została plama, której nie dało się do końca wyprać. Oddałem koszulę do Camicerii z zapytaniem ile kosztowałaby wymiana karczku - wymienili za darmo.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, o której zapomniałem wspomnieć, a za którą mają u mnie plusa. Jakis czas temu skapnęła mi na karczek koszuli kropla wosku, została plama, której nie dało się do końca wyprać. Oddałem koszulę do Camicerii z zapytaniem ile kosztowałaby wymiana karczku - wymienili za darmo.

 

U mnie też podobnie zaplusowali. Po złożeniu zamówienia dopytałem jak mogę dopłacić do zamiany guzików na perłowe. Napisali, że wymienią za darmo...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się ponownie kupić kilka kuponów tkaniny koszulowej w symbolicznej kwocie i chciałbym je wysłac do C.Olga, w związku z tym mam pytanie do osób,które  juz tam szyły koszule.

a. na co zwrócić szczególną uwagę!

b.jak wygląda kwestia długośći koszul,mam z tym prawie zawsze problem(189cm)

c.czy istnieje możliwość wykonania kołnierza z bardziej miekkim wkładem

d.czy któś z Panów wysyłał im swoja idelaną koszule na,, wzór''

 

post-29-0-79927500-1460550202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zwrocil szczegolna uwage na szerokosc rekawa w bicepsie. Najlepiej podac konkretna wartosc jaka sie chce. Ja przy maly wymiarze pachy nie podalem bicepsu i jak koszula dotarla to ledwo moglem przelozyc rece.. Zrobili mi nowa za darmo i wyslali sprawnie. Oferowalem im przeslanie koszuli i wymiane rekawow ale nalegali. Ogolnie mam dobre wrazenia, choc kolnierzyk nie do konca mi sie podoba. Wybieralem na podstawie zdjecia. Nie wiem czy sa w stanie zrobic kolnierz na bazie podanych wymiarow, nie pytalem.

post-5525-0-63549400-1460550819_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ponownie kupić kilka kuponów tkaniny koszulowej w symbolicznej kwocie i chciałbym je wysłac do C.Olga, w związku z tym mam pytanie do osób,które  juz tam szyły koszule.

a. na co zwrócić szczególną uwagę!

b.jak wygląda kwestia długośći koszul,mam z tym prawie zawsze problem(189cm)

c.czy istnieje możliwość wykonania kołnierza z bardziej miekkim wkładem

d.czy któś z Panów wysyłał im swoja idelaną koszule na,, wzór''

a. koszule nie mają guzika  nad mankietem. Nie wiem czy szyją rękawy z guzikiem - jeżeli Ci na tym zależy, musisz się ich podpytać czy to możliwe.

b. długość koszuli to jeden z parametrów, które podajesz w zamówieniu, więc nie powinno być z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.