Skocz do zawartości

(KONKURS) Jakość ma znaczenie by Patine & Multirenowacja


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłoszenie pierwsze:

 

Kiedy dostałem moje Yanko oxblood, uwagę mojej córki zwróciło... pudełko na prawidła. Uczyniła zeń swoją kapsułę czasu, co jednoznacznie dowodzi, że związek z produktami Saphir ma charakter takiego "na lata" :-). Proszę docenić nakład pracy ręcznej ;-) Akurat robiliśmy z dzieckiem porządki po roku szkolnym i to pudło to jedna z niewielu rzeczy, których nie pozwoliła wyrzucić. Na zdjęciu zanonimizowano dane osobowe.

 

2labzsw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie zachęcam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie i przypominam, że na zgłoszenia macie jeszcze tylko 16 godzin ;). Mam nadzieję, że "czekający w blokach startowych" nie przegapią prezentacji swoich prac do godziny 23:59:59 ;).

 

Na zachętę i może inspirację dla kogoś moje prace (oczywiście poza konkursem :)):

 

post-382-0-83149500-1435471673_thumb.jpg

 

post-382-0-01678200-1435471662_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy butów:

Monki - Solki (klamra w języku Fińskim)

Trzewiki - Craigievar

Balmoral- Castle / Malbork

Wiedenki- Etiuda / Maestro

Driving Moc - Monza

Lotniki- Luft

Tassel Loafer - Sicilia

Brązowe oksfordy- Nestro

Desert shoes- Sahara

Oksfordy z medalionem- Notting Hill

 

 

 

 

 

post-188-0-79018900-1435506653_thumb.png

post-188-0-85423700-1435506673_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja co do nazw. Skoro nazwy są dla nowych modeli butów, to proponuję odnieść się do znanych miast, bądź miejscowości gdzie zaczęły być produkowane przez inne firmy. Wybór czysto subiektywny. 

 

1.Marche

2.Basingstoke

3.Rushden

4.Madrid

5.Inca

6.Northampton

7.Kettering

8.Paris

9.Almansa

10.Neuss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się stworzyć ciekawy koncept przy użyciu prostej formy. Pomysł jest nieco hermetyczny, ale podobnie jak produkty Patine, skierowany do nietuzinkowego odbiorcy o bystrym, otwartym umyśle. Mam nadzieję, że grafika broni się jako całość, a pomysł nie został przeintelektualizowany.

 

Jakość nigdy nie jest dziełem przypadku, jest zawsze wynikiem inteligentnego wysiłku.

Głównym elementem plakatu jest reprodukcja No. 5 Pollocka.

Dla zwykłego przechodnia jest dziełem niezrozumiałym, odruchowo zestawianym z dziecięcymi bazgrołami, stanowi prawie zaprzeczenie sztuki.

W oczach osoby wrażliwej, o pewnym przygotowaniu, myślącej nieszablonowo No. 5 zyskuje wymiar prawdziwego dzieła sztuki, które zostało stworzone świadomie przez inteligentnego twórcę.

 

Myślę, że podobnie jest z produktami oferowanymi przez Yanko - dopiero właściwy odbiorca dostrzega w nich jakość, nieszablonowość, inteligentny wysiłek.

 

Moje propozycje:

CaHbbTi.jpg

 

 

6UftpDr.jpg

 

x5UGxv7.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Oto dwie moje propozycje:

 

A. Pierwsza nawiązuje do polskiego rodowodu marki:

 

1. Polonia

2. Dąbrowski

3. Zawisza Czarny

4. Sarmata

5. Piast

6. Hetman

7. Marszałek

8. Rotmistrz

9. Waćpan

10. Mociumpan

 

B. Druga nawiązuje do postaci wielkich romantyków, kochanków i miłośników kobiet:

 

1. Gatsby

2. Casanova

3. Don Giovanni / Don Juan

4. Romeo

5. Lothario

6. Clyde

7. Darcy

8. Valmont

9. Gigolo

10. Playboy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och nie, na śmierć zapomniałem! A miał być film inspirowany "Psychozą"... No dobra, może w niecałe dwie godziny zdołam spłodzić arcydzieło kinematografii, ale na wypadek, gdyby jednak nie, to poniżej zgłoszenia w kategorii drugiej. Oczywiście jako nieuleczalny, maniakalny wręcz kinoman nie mogę nie nawiązać do X muzy, a skoro tak, to rzecz jasna muszą pojawić się tu nazwiska stylowych aktorów. Nie wiem, czy wszystkie typy butów pasują do nazwisk, pewnie będzie sporo kontrowersji, ale w miarę możliwości postaram się swoje wybory uzasadnić. A więc - ad rem.

 

1. Brązowe derby - Bogart. Bo Bogart to Sam Spade, a skoro detektyw, to stylowe, ale przecież dzienne i robocze obuwie.

2. Czarne oksfordy - Olivier. Jak Laurence Olivier, czyli brytyjski aktor-dżentelmen z akcentem XVIII-wiecznego lorda ;) Zresztą sam serem uhonorowany.

3. Tassel loafers - Mastroianni. Bo "majtaje" przy butach kojarzą mi się jak nic z Włochami, a skoro Włochy, to oczywiście musi być nieśmiertelny Marcello.

4. Spectatory - Astaire. To się tłumaczy samo przez się :)

5. Penny loafers - Grant. Cary Grant - przystojniak, elegant jakich mało, ale też amant, nieco fircykowaty. Tak jaki loafersy "groszówki" - nie na 100% każualowe, ale jednak nie do końca formalne.

6. Driving mocs - Delon. Alain Delon, czyli błysk w oku, rozkochane kobiety i relaks na plaży w Cannes.

7. Boat shoes - McQueen. Ikona stylu, która lubiła popływać.

8. Double monks - Servillo (edit: tu był wcześniej Gambardella, nie wiem, jakim cudem pomyliłem aktora z jego bohaterem). Bardziej współcześnie, niby od czapy, ale każdy, kto widział "Wielkie piękno" (niezależnie od tego, co myśli o samym filmie), chyba zgodzi się, że Jepowi Gambardelli - granemu właśnie przez Toniego Servillo - należy się miejsce wśród elegantów. A monki to hit Pitti, a więc hit z Włoch.

9. Full brogues - Brando. Bo elegancko, ale jednak trochę jak czołg. Jak sarkastyczny, nieprzyjemny, ale przecież przystojny Marlon.

10. Trzewiki - Wayne. Po prostu dlatego, że trzewikom, przez wysoką cholewę, najbliżej do butów kowbojskich ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.