Skocz do zawartości

(KONKURS) Jakość ma znaczenie by Patine & Multirenowacja


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@lubo69 - zgoda, że trudny, ale poparty jakimś konkretnym "story", przekazem. Dla gości zza granicy może to być ciekawostka przyrodnicza, bo zobaczą prawdziwych ludzi, pasjonatów, stojących za poszczególnymi modelami. Nic się tak dobrze nie sprzedaje jak emocje i żywi ludzie pokazani wraz z produktem. Włosi mają swoje ikony stylu, a w Polsce być może jest czas, aby zacząć je promować. Mamy się już kim pochwalić. Zobaczcie ile zdjęć Jana Adamskiego trafiło do zagranicznych serwisów z relacjami z Piti #88. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie numer dwa. 

 

  Moja propozycja nazw dla 10 modeli. Tak to widzę:

 

1. model "Hargin"

2. model "Whitesnake"

3. model "Styleman"

4. model "Maciato"

5. model "Parmigiano"

6. model "Arsen"

7. model "Koval"

8. model "Velahrn"

9. model "Bażant"

10. model "Dark" - jak by inaczej ;)

     

 

Zakłopotanie miesza się we mnie z dumą.

Dzięki za umieszczenie w takim gronie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja nawiązuje do władców Polski
oto przykładowe pozycje:

Mieszko I- Monk Strap
Mieszko II - Double Monks
Chrobry - Derby
Łokietek - Spectator shoes
Kazimierz Wielki - Brogue
Jagiełło - Loafer
Zygmunt Stary - Cordovan
Batory - Boot
Sobieski - Lotniki
Poniatowski - Oxford
Pozdrawiam
PantaRhei 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja pozwolę sobie nieśmiało dorzucić cegiełkę do opcji 1.

Grafika a`la projekt przedwojennej reklamy/plakatu. Z racji zainteresowań odruchowo szukałem pomysłu wokół militariów.

 

O tym, że jakość ma znaczenie mało kto wie tak dobrze, jak wojskowi. 

W czasie pokoju wymaga się od nich i ich umundurowania perfekcyjnej prezencji, w czasie wojny to oni wymagają od swego oporządzenia - zwłaszcza obuwia - perfekcyjnej jakości i wytrzymałości.

A nic nie zagwarantuje spełnienia obu powyższych warunków lepiej niż środki Saphir i pierwszorzędne oficerki Patine  :D  

 

p.s.

przepraszam za marną jakość, ale do skanera nie mam dostępu a to jest maks możliwości mojego telefonu...

post-6871-0-86000700-1434752292_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donośnie konkurencji nr 2. Nazwy miast stosuje Bytom, królów mamy na banknotach... Nazwy stricte kojarzące się z Polską (biorąc pod uwagę, że obuwie ma mieć zasięg globalny) jest raczej średnim pomysłem. 

 

Zatem co mi wpadło do głowy? Buty wysokiej jakości kojarzą mi się z... końmi (wyścigi, gentlemani na przejażdżkach). Dlatego moja propozycja, to nazwy ras koni. Różnią się miedzy sobą temperamentem, siłą, budową... Więc w zależności od rodzaju buta możemy świetnie dobrać odpowiednika :)

 

Kilka ciekawszych wg. mnie propozycji:

Appaloosa, Einsiedler, Lusitano, Morgan, Salerno, Zweibrucker, Jaf, Sanfratellano, Shiraz.

To akurat konie gorącokrwiste, pozostają jeszcze zimnokrwiste. Zatem wybór jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Poszedłbym w królów (i nie tylko)

mieliśmy ich trochę, tym bardziej wielu obcokrajowców kojarzy nazwiska, potem ciężko zrobić rebranding

....oczywiście wszystko można pisać w oryginalnych językach

walezy (francuski)

batory (jeśli na rynek węgierski)

waza (szwedzki)

sobieski (włoski-amerykański)

leszczyński (franscuski)

sas (niemiecki)

poniatowski (franscuski-włoski-niemiecki)

piłsudski (polski-japoński)

romanowski (rosyjski)

puławski (polski-amerykański)

curie (francuski)

itd...

można też pójść w daty co dla klienta zagranicznego nie będzie stanowiło problemu (jako numer) a dla polskiego ;)

966

1000

1331

1410

1525

1569

1605

1621

1683

1791

1918

itd....

... a zdjęcia yanków dodam później, chociaż nie wiem czy coś przebije wasze arti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolega obrał mnie dzisiaj za cel :)

tak jak napisałem nazwiska mają się kojarzyć z rynkami na których będą lokowane, nic więcej

o polskich (sic!) królach można wiele napisać....

jeżeli kolega jest historykiem to może rozwinie temat Wazów i ich ogromnego wpływu na upadek Polski...

BTW to tylko buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomiW01 - eeee.... absolutnie :) Bardzo Cię cenię :)

 

"Historykiem" jestem wyłącznie z prywatnych zainteresowań, a podstawowa wiedza z dziejów naszego kraju, kazałaby skreślić z tej listy jeszcze co najmniej H.Walezego. O Wazach też niewiele dobrego można napisać, ale pojawienie się w tym gronie "kata dla Polaków" budzi moje silne obiekcje. Na rynku rosyjskim dużo lepiej sprzedawały by się dziś buty imienia Dzierżyńskiego, Stalina czy Berii - takie mamy czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazowie może i są kontrowersyjni, ale na pewno nie mają tak jednoznacznie negatywnej karty w naszej historii jak Romanowowie, nota bene królowie polscy prawem kaduka a nie z wyboru czy drogą legalnej sukcesji.

Moim zdaniem to nazwisko nie zasługuje na taką rolę. No i powinno być Romanow jednak ;) . 

Za to Walezego szkoda mi - z przyczyn estetycznych, bo brzmi bardzo dźwięcznie i tu bardzo bym przyklasnął, ale to też nie "ten" kaliber władcy.

 

Może Andegawen? na kierunek węgierski i bałkański?

 

 

O.v.K.

mgr historii  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zaproponować kolekcję nawiązującą do jednego z najważniejszych (obok butów) elementów męskiej elegancji, czyli "zwisu męskiego eleganckiego" ;) Nazwy modeli butów wywodzą się z rodzajów węzłów, a także historii powstania krawata oraz muchy.

1. Eldredge

2. Grantchester

3. Linwood

4. Windsor

5. Plattsburgh

6. Lavalliere

7. Ediety

8. Prince Albert

9. Cavendish

10. Pratt

Nazwy brzmią elegancko, nawiązują do dobrego ubioru i bycia gentlemanem. Początkowo starając się wymyślić nazwy pomyślałem o znanych Polakach. Wprawdzie porzuciłem ten pomysł, lecz zasugeruję jedną (może trochę żartobliwą) nazwę:

Wałęsy - dla najwygodniejszych butów na świecie, w których można się wałęsać bez końca.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja. 

 

Nazwy produktów klasycznej elegancji powinny wiązać się z tradycją, gdyż jest ona głęboko zakorzeniona w przeszłości. Trudno o bardziej uniwersalne nawiązanie niż odniesienie do kolebki naszej kultury, czasów rzymskich i półwyspu apenińskiego. Proponowane nazwy będą identyfikowalne przez europejczyków, nie są pretensjonalne, dają przestrzeń dla marketingowców, do zbudowania "story" oraz opatrzenia produktów ciekawym tłem graficznym. 

 

Królowie i cesarze rzymscy nieustannie fascynują całe pokolenia. Są to barwne postaci, a przy swojej selekcji starałem się wykluczyć tych bardziej kontrowersyjnych, choć niektórych imiona były przewrotnie kuszące (np. buty NERON). 

post-3154-0-52877400-1434868140_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie taka znowu zabawa skoro buty w wersji pilotażowej są już do kupienia :)

Jeżeli chcemy promować polskie korzenie produktu to jednak nazwy chyba powinny w jakiś sposób z naszym krajem korespondować. 

Pierwotny pomysł był żeby iśc w polskie miasta, ale w łacinie (uniwersalne i naturalne dla polskiej kultury + wymawialne dla zagranicy):

 

1. Varsovia etc.

 

ale ponieważ mamy już ponoć Bytom, który używa tych nazw to może regiony Polski oraz dawnej Rzeczpospolitej?

 

1. Masovia - kraina korporacji czyli seria oxfordów

2. Polonia Minor - Monki (jakoś Małopolska mi się skojarzyła tutaj)

3. Pomerania (Pomorze) - stawiam na Derby, gdy oglądam tenis w Sopocie i gdy spaceruje pod rękę na molu lub odwiedzam kluby w Gdańsku.

4. Podlachia (Podlasie) -  Mokasyny

5. Ruthenia (mamy ją podzieloną na białą "Alba", Czarną "Nigra" oraz czerwoną "Rubra") - Broguesy, bo tereny tradycyjnie rolnicze?

6. Silesia (Inferior i Superior) - co-rrespondent shoes, bo to Śląsk Górny i Dolny.

7. Masuria - buty żeglarskie - nie trzeba tłumaczyć, kraina żeglarzy na urlopie.

8. Galicia - Chukka boots, Bieszczady to chyba najsłabiej zaludniony teren w Polsce, taka pustynia.

9. Cuiavia - sztyblety, prawie jak do tańca kujawiaka.

10.  Polonia Maior - penny loafers ( no, ta moneta w Poznaniu i tak dalej :) )

Bonus :)

 

Łacina jest bardzo przyswajalna przez zagranicę, szczególnie języki retoromańskie oraz germańskie a w kulturze polskiej była bardzo istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze klasyczna elegancja kojarzyła się z tradycją, historią, kunsztem rzemieślniczym i ponadczasowością.

 

Znak graficzny Patine.pl kojarzy mi się bardzo ze skrzypcami - zawijas w literce wygląda jak skrzypcowy ef:

 

post-6347-0-51018300-1434878971_thumb.jp

 

To już natychmiast skierowało mnie na instrumentalistyczne tory :) Skrzypce to przepiękny instrument - każda jedna para ma swoją duszę, swoje brzmienie i swoją historię. Z historią skrzypiec nierozerwalnie związany jest kunszt włoskiego lutnictwa - postaci m.in. Amatiego, czy Stradivariego. To oni rozwineli i dopracowali skrzypce do postaci, w jakiej znamy je dziś. Co więcej - każdy z tych sławnych lutników tworzył instrumenty nieco w innym stylu, które mają swoje odzwierciedlenie również we współczesnym lutnictwie. Lutnicy tworzą instrumenty w oparciu o kształt/bazę Guarneriego, czy Stradivariego, a instrumenty tak stworzone różnią się między sobą. 

 

Każde buty są inne, w stylu i w formie, ale każde są piękne i każde są obrazem kunsztu rzemieślniczego, podobnie jak skrzypce. Stąd mój pomysł, by buty nazwać nazwiskami sławnych włoskich lutników. Jeżeli do czegoś będą potrzebne oznaczenia numeryczne, można posłużyć się datami ich narodzin.

 

Oto moje propozycje:

 

1. Micheli 1520
2. Salo 1542
3. Maggini 1580
4. Amati 1596
5. Ruggieri 1630
6. Grancino 1637
7. Stradivari 1644 
8. Gagliano 1675
9. Bergonzi 1683
10. Guarneri 1698
 
Koncepcję ilustruję również zdjęciem, które zrobiłem na potrzeby tego konkursu :)
 
post-6347-0-22698000-1434878971_thumb.jp
 
 
Pozdrawiam!
Mateusz
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dodam od siebie. 

Vertigo - oxford (balmoral)

Axiomat - full brogue

Libero - semi brogue

Sempere - quarter brogue

Semplice - wholecut

Moderato - blucher (derby)

Dandy - monkstrap

Estive - tassel loafers

Denarini - penny loafers

Sulmare - boat shoes

A jeśli chodzi o polskie skojarzenia to hmm... może: Stashek, Yuzek, Henyek, Valdek, Myetek, Urek, Leshek, Lookash, Yarek, Charek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

pomyślałem, że podłączę się do zabawy i przedstawię moją propozycję.

Rozmyślając nad nazwami do nowych modeli Patine, szukałem takiego rozwiązania, które będzie się kojarzyć z dobrym smakiem, elegancją i stylem, nie tylko tu - na forum, ale także dla szerszego grona. Moja propozycja:

5th avenue
Montaigne
Ginza Line
Monte Napoleone
Strøget
Oxford
Veneto
Nowy Swiat
Serrano
Bond


Powyższy zbiór przedstawia nowe nazwy modeli butów Patine, które pochodzą od ulic z całego świata, ocenianych jako te jedne z najbardziej prestiżowych i eleganckich miejsc na świecie. Pełne historii i tradycji, stały się dla wielu ludzi synonimami luksusu, dobrego smaku i stylu. Zdobione spektakularnymi witrynami i architekturą kamienic potrafią wprowadzić niejednego w niepowtarzalny klimat tamtych miejsc.

W skrócie:
Miejsca, które warto zobaczyć. Buty, które warto mieć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaproponować nazewnictwo nawiązujące do znanych polskich malarzy, w końcu buty to male dzieła sztuki....

1. Matejko

2. Malczewski

3. Witkiewicz

4. Fangor

5. Nikifor

6. Pankiewicz

7. Kossak

8. Beksiński

9. Wyczółkowski

10. Gierymski

 

 

Kolejna opcja to wersja international:

1. L. da Vinci

2. Monet

3. Munch

4. Vermeer

5. Salvador Dali

6. V. van Gogh

7. Picasso

8. Botticelli

9. Bruegel

10. Caravaggio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei buty kojarzą się z łodziami i statkami.

 

W swoim pomyślę chciałbym nawiązać do historii naszej Marynarki Wojennej:

 

1. Błyskawica (lotniki)

2. Burza (pełne brogsy)

3. Grom (półbrogsy)

4. Wicher (bluchersy)

5. Gryf (chukka)

6. Orzeł (oksfordy)

7. Sęp (loafersy)

8. Wilk (monki podwójne)

9. Ryś (monki pojedyncze)

10. Żbik (trzewiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei buty kojarzą się z łodziami i statkami.

 

W swoim pomyślę chciałbym nawiązać do historii naszej Marynarki Wojennej:

 

1. Błyskawica (lotniki)

2. Burza (pełne brogsy)

3. Grom (półbrogsy)

4. Wicher (bluchersy)

5. Gryf (chukka)

6. Orzeł (oksfordy)

7. Sęp (loafersy)

8. Wilk (monki podwójne)

9. Ryś (monki pojedyncze)

10. Żbik (trzewiki)

w tę stronę poszli już z fundacji Gerlach i sporo ich projektów zegarków ma takie nazwy. Nie wiem czy oczywiście ma to znaczenie w tym wypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.