Jump to content
Guest sancho

Forumowa poradnia stylistyczna

Recommended Posts

W dniu 3.08.2019 o 13:17, mayor napisał:

Jedyne uczciwe wyjście w takiej sytuacji to uszycie nowej marynarki, ale jeżeli nikt tego nie proponuje to słabo świadczy o firmie. Omijałbym takie miejsca z daleka 

W dniu 3.08.2019 o 14:03, Zajac Poziomka napisał:

Jeden centymetr nic tu nie zmieni, tak jak napisał @mayor należałoby po prostu uszyć nową marynarkę. Źle to świadczy o sprzedawcy, że próbuje Ci wcisnąć ewidentnie źle wymierzoną marynarkę i wmawia że wszystko jest OK.

Hm, odniosłem wrażenie, że Macaroni Tomato jest na forum uznaną i polecaną marką. Właśnie dlatego ich wybrałem. Zastanawiam się więc na ile jest to wypadek przy pracy i jak powinno to zostać załatwione. Czy spotkaliście się z przypadkiem ponownego uszycia marynarki zrobionej na miarę lub MTM? Nie wiem czy takie żądanie jest w ogóle realne w praktyce. 

• Like 1

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich forumowiczów o drobną podpowiedź, z uwagi na dość poważny problem natury obuwniczej. Poszukuję eleganckich butów (oxfordy, brogsy, monki) w niestandardowym rozmiarze 38. Nie mam doświadczenia w markach produkujących obuwie eleganckie a na lokalnym podwórku (sieciówki) znaleźć but, który nie będzie zbyt duży stanowi istny horror i wyzwanie. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszelkie życzliwe dusze.

23 minuty temu, mblotek napisał:

Poszukuję eleganckich butów (oxfordy, brogsy, monki) w niestandardowym rozmiarze 38.

Tutaj ustaw filtr na rozmiar UK 5, zgodnie z poradnikiem to powinien być odpowiednik 38.

Hm, odniosłem wrażenie, że Macaroni Tomato jest na forum uznaną i polecaną marką. Właśnie dlatego ich wybrałem. Zastanawiam się więc na ile jest to wypadek przy pracy i jak powinno to zostać załatwione. Czy spotkaliście się z przypadkiem ponownego uszycia marynarki zrobionej na miarę lub MTM? Nie wiem czy takie żądanie jest w ogóle realne w praktyce. 

Mnie kiedyś Miler robił od nowa garnitur MTM bo leżał fatalnie. Bardzo realne i w sumie jedyne rozsądne wyjście. W przeciwnym przypadku ty zostajesz bez kilku tysięcy złotych i bez garnituru który mógłbyś założyć czując się komfortowo i mając pewność że wyglądasz dobrze.
  • Like 2
  • Upvote 3

Witajcie Panowie, to znowu ja :D

Otóż kupowałem ostatnio w Vistuli muchę wiązaną, a że była promocaja 2+1 to dobrałem sobie dwie poszetki. Jedną wziąłem z myślą, że w przyszłości chcę kupić piękny klubowy krawat od poszetka.com:

pol_pl_KRAWAT-BEZ-PODSZEWKI-Z-SZANTUNGU-5062_2.jpg.bd6131b1fdbb6f3012cf03ed7109a30a.jpg

A sama poszetka jest właśnie w kolorze czerwieni, żólci i granatu. Jednak kiedy przyszła trochę mój entuzjazm opadł, gdyż kolory są znacznie bardziej żywe, niż kolory krawata. I teraz pytanie - czy połączenie tego krawata i poszetki będzie miało sens, czy będzie to wyglądać tandetnie? 😕 Spodziewam się również głosów, że poszetka do najpiękniejszych nie należy...

2ADB655B-2968-4B71-9289-78F8E5A440AD.thumb.jpeg.42e3e3ffa852bd51ab8aee697ca6f210.jpeg

Krawat jest casualowy z matowego, gęstego, materiału, dodatki powinny grać nie tylko kolorami ale także fakturami i gramaturą - tutaj tego brakuje.

• Like 1

Cześć wszystkim!
czy mogę prosić o sugestie co do tego jak leży ten garnitur? Wiem, że jest gdzieniegdzie za luźny i zastanawiam się czy go sobie nie zostawić i ew zwężyć w paru miejscach ale w których miejscach i czy ogólnie będzie to możliwe.

Z góry dzięki :)

2.jpg

IMG-20190805-WA0007.jpg

IMG-20190805-WA0014.jpg

2019-08-05 18.03.25.jpg

IMG-20190805-WA0016.jpg

3 godziny temu, kubaba5 napisał:

Spodziewam się również głosów, że poszetka do najpiękniejszych nie należy...

Poszetka jest bardzo ładna. Jednak przy intensywnych kolorach unikałbym drugiego mocnego akcentu. Czyli - jeśli krawat - to stonowana. 

• Upvote 1

3 godziny temu, kefirm napisał:

Cześć wszystkim!
czy mogę prosić o sugestie co do tego jak leży ten garnitur? Wiem, że jest gdzieniegdzie za luźny i zastanawiam się czy go sobie nie zostawić i ew zwężyć w paru miejscach ale w których miejscach i czy ogólnie będzie to możliwe.

Z góry dzięki :)

Wyprasuj garnitur bo wygląda jak psu z gardła wyjęty, załóż buty i wróć tutaj.

• Like 5

Daruj sobie prasowanie i zwróć. Garnitur jest za duży. Chyba, że masz sprawdzonego krawca, to się baw, lecz wątpię czy warto. 

• Like 1
  • Upvote 2

20 godzin temu, pi_senny napisał:

Daruj sobie prasowanie i zwróć. Garnitur jest za duży. Chyba, że masz sprawdzonego krawca, to się baw, lecz wątpię czy warto. 

Ja bym sugerował wymianę na przynajmniej rozmiar mniejszy bez względu na to czy kolega ma sprawdzonego krawca czy nie. Co innego korekta a co innego przerabianie w 60-70% garnituru.

Bawić można się gdy kupimy perełkę za ułamek ceny i jesteśmy skłonni podjąć ryzyko i dopłacić 200-300zł za przeróbki a nie w tym przypadku :).

Witam. Zwracam się z prośbą do szanownego grona o doradzenie w kwestii formalnego garnituru. Mam standardową dość szczupłą sylwetkę. 

Przeglądnąłem ofertę SuSu i wyłoniłem z niej kilku graczy. 
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-garnitur/P5538.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true

Dwa garnitury Lazio. Czym one się różnią poza marką materiału? czy jeden z nich jest bardziej odpowiedni? Mam marynarkę Havana i jej zaletą jest to, że nie ma wypełnienia w ramionach które bardzo mnie irytuje w innych marynarkach ponieważ źle się w nim czuje. Czy mam się bać tego wypełnienia w Lazio?

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy-garnitur/P5753.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy--garnitur/P5783.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=blue&pdp=true

Dwie havany właśnie dlatego że nie mają wypełnień. Jednak materiał jest chyba mniej formalny od tych wklejonych wyżej.

I wisienka na torcie czyli Washington 
https://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-granatowy-garnitur/P5750.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefn2=pattern&srule=SalePriceAsc&prefv1=blue&prefv2=Plain&pdp=true

Uwielbiam zamknięte klapy ale czy aby są one właściwe dla garnituru formalnego? I co z jego krojem extra slim? czy jest dużo ciaśniejszy od Havany? 

Mam nieco mętlik w głowie i proszę o radę który z tych garniturów będzie najlepszym do zadań formalnych (gość weselny, chrzciny, egzaminy)?

Dzień dobry wszystkim, potrzebuję porady odnośnie wyboru rozmiaru garnituru. Niestety moje wymiary znacznie odbiegają od dzisiejszego standardu wielkości mężczyzny 😛 i z moim 164 cm wzrostu i 65kg ciężko natrafić mi na coś sensownego.

Zamówiłem z SuSu model Napoli w rozmiarze 23 (tak też sugerował ich Fit Finder), ale efekt widać na zdjęciach poniżej. Jestem przyzwyczajony do skracania nogawek we wszystkim co kupuję, a z marynarkami, które mam też kombinuję zawsze z rękawami, więc tu już z góry zakładałem skracanie, pewnie górą, więc to nie byłby problem. Cała marynarka wydaje mi się jednak, tak czy inaczej, za duża.

I tutaj mam parę pytań:
1.) jeśli ktoś prezentuje podobne wymiary, to czy mógłby się wypowiedzieć w jakie marki/rozmiary czy ew. późniejsze przeróbki celować?

2.) z tego co pisali tu koledzy Napoli jest szerokie, a z wymiarówki SuSu wynika, że np.Lazio w tym samym rozmiarze jest mniejszy po 1,5 cm w klatce i talii, oraz 2 cm w ramionach. Czy waszym zdaniem to ok czy za mało, żeby zrobiło różnicę?

3.) zastanawiałem się też, czy może spróbować zamówić jakiś rozmiar 44,  Napoli lub Lazio - wtedy marynarka byłaby jeszcze węższa, natomiast zostaje problem długości całej marynarki (+2 cm) i długości rękawów (+1,4 cm). I tak planowałem skracanie od góry, natomiast czy dodatek długości będzie już wyglądał źle?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi 😉.

a.png

b.png

Ta marynarka na długość nie wygląda źle, a ściślej mówiąc, na górnym zdjęciu wygląda ok, a na dolnym na nieco za długą. Jeśli się nad nią zastanawiasz, to sugeruję zrobienie większej liczby zdjęć z perspektywy oraz konsultacje w dobrym punkcie poprawek krawieckich (w kwestii ogólnego dopasowania).

Przy okazji - spodnie wyglądają na dość obcisłe. Czasami można nieco poluzować (wykorzystać zapas materiału na szwach, który jednak jest niewielki).

Marynarkę można skrócić na dole, zrobi to każda ogarnięta krawcowa. Trzeba oczywiście zwrócić uwagę na położenie guzików i kieszeni - aby po skróceniu nie okazało się, że marynarka straciła proporcje. Tę na zdjęciach, tak na oko, 2 cm można bez problemu skrócić, o ile ta na zdjęciu tego wymaga, co jak napisałem wymaga analizy. W każdym razie 2 cm robi już wyraźną różnicę. Skrócenie o 4-5 cm jakiejś dłuższej marynarki to już jest poważna ingerencja i, generalnie, obawiałbym się o proporcje.

Oczywiście krawcowa musi zmienić krzywiznę otwarcia (nie można marynarki po prostu "ciachnąć"), dlatego napisałem, że powinna być ogarnięta. Ja robiłem takie poprawki kilka razy, efekt był znakomity. W przypadku kieszeni nakładanych można je (o ile marynarka jest nowa i nie zostaną ślady na materiale) przenieść wyżej.

• Upvote 1

Dzień dobry wszystkim, potrzebuję porady odnośnie wyboru rozmiaru garnituru. Niestety moje wymiary znacznie odbiegają od dzisiejszego standardu wielkości mężczyzny  i z moim 164 cm wzrostu i 65kg ciężko natrafić mi na coś sensownego.

Długość też wydaje mi się dobra, jeżeli weźmiesz dłuższą, proporcje będą złe, a skracanie - tak jak napisał@mosze. Talia z tyłu będzie wyglądać inaczej po rozcięciu szliców, ale coś nie tak w ramionach i klatce. Nieco za dużo. Ten Lazio może być niezłym pomysłem na próbę, z tym że spodnie w nim są dość wąskie.

Panowie,

Czy garnitur SuitSupply Lazio o takiej tkaninie będzie się nadawał na formalne okazje (np. ślub)? Ta tkanina ma delikatną fakturę - czy ona jest akceptowalna? A może powinienem szukać wyłącznie ciasno  plecionej wełny w stylu Miler Phoenix?

Nie ukrywam, że ten garnitur bardzo mi pasuje krojem i wykonaniem, ale martwię się, czy nie popełnię faux pax zakładając go na ślub. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits/garnitur-lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=classic_suits&prefn1=closureID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv5=Plain&prefv1=singlebreasted&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true&prefn5=pattern

W dniu 17.08.2019 o 10:46, Tomasz27 napisał:

Panowie,

Czy garnitur SuitSupply Lazio o takiej tkaninie będzie się nadawał na formalne okazje (np. ślub)? Ta tkanina ma delikatną fakturę - czy ona jest akceptowalna? A może powinienem szukać wyłącznie ciasno  plecionej wełny w stylu Miler Phoenix?

Nie ukrywam, że ten garnitur bardzo mi pasuje krojem i wykonaniem, ale martwię się, czy nie popełnię faux pax zakładając go na ślub. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

https://eu.suitsupply.com/pl/classic_suits/garnitur-lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=classic_suits&prefn1=closureID&prefn2=colorID&prefv3=Lazio&prefv4=wool&prefv5=Plain&prefv1=singlebreasted&prefv2=blue&prefn3=fit&prefn4=materialID&pdp=true&prefn5=pattern

Będzie dobrze, bierz 

• Like 1

Posiada ktoś z was marynarkę z moleskinu? Wiem, że nieco dziwny pomysł, ale względnie zadowolony ze spodni od Benevento - zwłaszcza z komfortu termicznego - postanowiłem wykorzystać okazję i właśnie leci do mnie marynarka ze zdjęcia, oczywiście traktując bardziej w kategoriach płaszcza, na jakiś spacer itd. O ile z dopasowaniem góry nie widzę problemu, bo od flaneli po golf, ale jakie spodnie byście proponowali? Wspomniany wcześniej oliwkowy albo jakiś jasnoszary/granatowy moleskin? Czy to już zbyt wiele? Sztruks tym bardziej, a chino chyba za lekkie. Póki co, poza nie do końca typowym szarym denimem, nie mam za bardzo pomysłu.

49210537mf_14_f.jpg

Granatowy denim, Cavalry Twill w jakimś kontrastującym kolorze, szara flanela. Ale konretne odcienie trzeba będzie zgrywać już z obiema rzeczami w ręku. Byłoby nieco łatwiej, gdyby marynarka była ciemniejsza lub bardziej ruda ("tabaco").

Panowie, z ciekawości zamówiłem ponizszy garnitur, 100% bawełna (w domysle SuSu sezon jesienno/zimowy). Materiał dość miesisty, w wyglądzie na żywo przypomina garnitur z tweedu.

https://eu.suitsupply.com/pl/suits/garnitur-havana%2C-granatowy/P5987.html?cgid=Suits&pdp=true

Zastanawiam się nad zastosowaniem. Jakie macie doświadczenia z bawełnianymi garniturami? Warto - niewarto? Z czym ewentualnie parować marynarkę, mając na względzie raczej mniej popularny materiał?