Jump to content
Guest sancho

Forumowa poradnia stylistyczna

Recommended Posts

19 hours ago, flozbi said:

Spodnie są ze 2 cm za krótkie.

Dzięki za uwagę - muszę lepiej dopasować długość szelek i powinno być dobrze

Spodnie są ze 2 cm za krótkie.
Wesele jest we Włoszech więc długość stosowna. 'when in Rome...'

Kupiłem marynarkę z Bytomia w dobrej cenie (400 zł). pół na pół wełna z lnem. Wziąłem rozmiar 188/108 i 188/104 (najbardziej z RTW pasuje mi 106 :) ). Powiedzcie jak według Was leży, czy warto zostawiać tę 108 i ją poprawiać, czy nieopłacalna zabawa?

Pierwsze 3 zdjęcia to rozmiar 104, kolejne - 108.

IMG_20190627_205256.jpg

IMG_20190627_205251.jpg

IMG_20190627_205238.jpg

IMG_20190627_205342.jpg

IMG_20190627_205339.jpg

IMG_20190627_205334.jpg

1 minutę temu, JakubAnderwald napisał:

A jakieś konkretne cechy które to powodują? Nauczę się lepiej rozpoznawać na przyszłość :)

Spójrz tylko na rękawy/ramiona.

• Like 1
  • Upvote 1

Widzę, poza nadmiarem materiału tam się robi jakiś taki "dziubek" na końcu ramienia, jakby poduszka uciekała w górę. Co może być przyczyną? Dziwna konstrukcja marynarki w tym miejscu?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Na moje oko jest po prostu za szeroko. Nie wiem czy właśnie o tym mówisz, ale poduszka wyraźnie wystaje poza Twoją linię ramion.

Widać wyraźnie, że Bytom dochowuje wierności "tradycji krawiectwa" i nadal pcha tej watoliny pół kilo na każde ramię.

Poza tym, jak 90% społeczeństwa, masz prawe ramię niżej niż lewe, czego Bytom (ani żaden inny producent RTW) nie bierze pod uwagę.

4 minuty temu, lubo69 napisał:

Poza tym, jak 90% społeczeństwa, masz prawe ramię niżej niż lewe

Pierwsze widzę/słyszę. Czy jest to syndrom wleczenia zwierzyny do jaskini ?

@JakubAnderwald, jak dla mnie to pomijając ramiona ta marynarka jest 1-2 rozmiary za szeroka w klatce i talii. Nie opiera się na niczym i wygląda jak luźny, bezkształtny materiał.

• Like 1
  • Upvote 1

Pierwsze widzę/słyszę. Czy jest to syndrom wleczenia zwierzyny do jaskini ?

Zapytaj dowolnego krawca męskiego, choć nie wiem, czy uzyskasz wyjaśnienia o charakterze antropologicznym.
  • Upvote 1

Nie wiem czy 90%, ale u mnie w ogóle kula ramienia jest trochę zrotowana do przodu, przez co też i niżej, i prawa ręka wydaje się dłuższą i muszę mieć dłuższy rękaw. Odkryłem dopiero u macaroni tomato :)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Oo widzę, że kolega też zdecydował się na marynarkę Piacenza w promocji w Bytomiu ;). Ja niestety musiałem swoją odesłać, bo rozmiar który standardowo jest na mnie ok - 176/96 okazał się za ciasny w talii... Niestety ktoś aktualnie podebrał mi 176/100 i zastanawiam się czy jest sens brać 176/104, w końcu na lato lepiej mieć luźniejszą marynarkę, która ma trochę powietrza między naszym ciałem a materiałem.

co do samej marynarki to widzę, że doświadczyłeś tego samego problemu co ja - szerokie, wypchane ramiona. Wg mnie Bytom się poprawia, fajne tkaniny, ladne marynarki ale jednak caly czas problem z tymi zbrojonymi ramionami. Nawet zacząłem o tym czytać i widziałem, nawet tu na forum, że istnieje możliwoścć częściowego wyprucia tych poduszek u krawca. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Czy nie ma sensu się w to bawić bo popsuje się konstrukcję marynarki?

dorzucam swoje zdjęcie do podglądu jak na mnie wyglądał 176/96. Co sądzicie? Osobiście uważam, że chyba ze wszystkich RTW Bytom leży na mnie wmiarę najlepiej :P

obrazek PNG.png

• Like 1

Można jak najbardziej usunąć poduszki, a nawet wszyć inaczej rękaw. Efekt jest jednak trudny do przewidzenia - czasami wychodzi świetnie, a czasami marynarka ląduje na dnie szafy. Oczywiście można się dalej bawić, poprawiać itp. Kwestia czasu, środków i umiejętności krawca.

1 minutę temu, xkoziol napisał:

Cały zestaw bomba!

mierzyłem marynarkę w sklepie a wczoraj było 37*C we Wrocławiu, więc proszę o wyrozumiałość xD Pytam o proporcje marynarki :)

7 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Gwiazdka w talii mówi "oddaj mnie".

Tak też zrobiłem, pytanie czy decydować się na 176/104 przy braku 100?

Moim zdaniem 176/104 będzie sporo za duże. A poza tym, w takie upały lepiej nie zakładać dżinsów bo jajka ugotujesz. Z powodu upałów odsłaniasz łydki a na dupę zakładasz zbroje, mało logiczne.

Dla mnie często przeskok ze 104 na 108 to za duża różnica i wolałbym 106, więc zmiany o 8 rozmiarów bym nie robił - wyjdzie Ci worek, który nawet po poprawkach będzie miał dziwne proporcje.

Dla mnie często przeskok ze 104 na 108 to za duża różnica i wolałbym 106, więc zmiany o 8 rozmiarów bym nie robił - wyjdzie Ci worek, który nawet po poprawkach będzie miał dziwne proporcje.
Jakub, na zdjęciach które wrzuciłeś już marynarka 104 jest zbyt szeroka w ramionach. Jeśli wolisz 106 to pewnie na innej konstrukcji / z innej firmy.

To prawda, co konstrukcja to inny rozmiar. Bytom niestety pomimo wprowadzenia lepszych wzorów tkanin i szerszych klap dalej robi kwadratowe ramiona Terminatora.