Jump to content
Guest sancho

Forumowa poradnia stylistyczna

Recommended Posts

Ciekawy casus i dobre rozwiązanie, ale nadal nieco połowiczne bo telefon, kluczyki, portfel dalej będą nieco wypychać spodnie i uwierać przy śiadaniu/opieraniu się.
Spodniokieszeniowcy 2:0
Czyżby jedynym wygodnym rozwiązaniem był ożenek? Dla tych, którzy jak ja mają to za sobą to nic, ale żenić się po to by dobrze wyglądać i czuć się swobodnie w dopasowanych spodniach i koszuli to gruba przesada nawet dla czytelnika forum

4 minuty temu, pablocito napisał:

Czyżby jedynym wygodnym rozwiązaniem był ożenek? 

Najlepsze rozwiązanie.Wystarczy się ożenić z piękną dziewczyną a wtedy nikt nie będzie patrzył na Twoje wypchane kieszenie tylko na Twoją uroczą  żonę

• Like 4
  • Upvote 1

Tylko piterek chowany do gaci, z rekomendacją forumowego globtrottera, jeszcze nigdy nic mu nie zginęło.

Boski temat to był (po reklamacji w Bergu najlepszy na forum) - niestety albo usunięty, albo nie mogę znaleźć.

Z piękną żoną to bardzo kosztowne rozwiązanie, a my na Forum doradzamy rozwiązania ekonomiczne, czego dowodem jest na przykład wątek „Buty trochę taniej”.

Dużo taniej wyjdzie wynająć człowieka-cienia, który będzie za nami wszędzie chodził krok w krok, transportując nasze dobra w czarnej reklamówce z napisem Boss. Nam nikt nie zarzuci braku stylu, a w razie nalotu policji sartorialnej człowiek-cień się do nas nie przyzna, wycofa na z góry upatrzone pozycje, by gdy kurz opadnie wiernie powrócić i w milczeniu przenosić.

• Like 8

[mention=1783]mayor[/mention], a nawet jak popatrzą na wypchane z przodu spodnie, to będą wiedzieli "co ona w nim widzi". Jak to Kochanowski ujął pięknie którejś fraszce, że pewien gospodarz "miał bindasz tak dostały, żeby był nie wlazł w żadne famurały".

[mention=1345]R50[/mention], piterek i saszetka cinkciarza, na krótkim paseczku to faktycznie sprawdzone rozwiązania

Spodniokieszeniowcy nadal 2:0, właściwie 3:0

Ale popatrzcie:

aktówka, torba, teczka, torba weekendowa - super.

Portfel niesiony w ręku - ok.

A coś pośredniego - obciach.

Czy to jest jakoś uwarunkowane kulturowo?

Nie zastanawialiście się nad tym? Nie odczuliscie nigdy tej luki i braku takiego akcesorium? Zaznaczam, że nie jestem marketerem badającym potrzeby rynku i nie wkleję zaraz linku do cudownego produktu, ale chętnie bym sam sobie coś podobnego zamówił, albo zrobił gdyby nie przywodziło na myśl wspomnianego globtrotera albo podpewexowego cinkciarza.

20 minut temu, pablocito napisał:

Nie zastanawialiście się nad tym? Nie odczuliscie nigdy tej luki i braku takiego akcesorium? 

Naturalnie. Jednak zazwyczaj, gdy sięgnę po nie z nadzieją, że będzie wyglądało to tak:

1purse.jpg.912c6c78acc01d23f491d1f0a3ab1fe8.jpg

Mam wrażenie, że jest inaczej:

2purse.jpg.765afc3976c63f950423072d636cfa96.jpg

• Like 3
  • Upvote 3

Ja doradzę spodnie z wyższym stanem, po dwie zakładki i obszerniejsze kieszenie. Potężna różnica w pojemności (bez wypychania) w porównaniu z dopasowanymi flat-frontami ;)

• Like 1
  • Upvote 2

Ja też miałem podobny dylemat, a potem kupiłem małą torbę na ramię (rozmiarów mniej-więcej tabletu albo Kindle'a) i przestałem się nad tym zastanawiać.

Samsonite Paradiver S - SProdukt_3995789.jpg

874576_lg_paradiver_light_crossover_bag_farmer_kek.jpg

Edited by tadamdam
Dodano zdjęcie innej torby
  • Like 1

@zimmermann, lepiej by to wyglądało gdyby odkleic zielone nalepki z ceną .

[mention=16676]tadamdam[/mention], rozumiem: coś większego niż, torebka, taka mała teczka. Ta jest typowo sportowa, ale mogłaby być skórzana i to już byłby jakiś trop.

4:1

To nie do końca to o co chodzi, jak rozumiem, ale nosiłbym:

O to to to. Tak na prawdę to nie wiadomo o co chodzi. Chodzi o natchnienie i pomysł. Ten jest nardzo ciekawy. A nosiłbyś tylko jako plecak, czy jako torbę na ramię też? Bo tu stajemy przed sednem problemu, czyli źródłem obciachowości takich rozwiązań. Czy nie tkwi ona właśnie w rodzaju sposobu noszenia?

Torebka na pasku - za bardzo przywodzi na myśl damską.

Saszetka na krótkim pasku - cinkciarz.

Plecak (i to z materiału używanego nie dość, że przez armię to jeszcze szwajcarską i z elementami ze skóry) - męska rzecz, można nosić

Dziękuję[mention=247]Lubo69[/mention].

4:2

P. S. Na stronie nie podają wymiarów.

Jak duża musiałaby być, żebyś ją nosił bez uszczerbku na stylistycznym honorze?

W moim odczuciu jedynym "historyczno-klasycznie" uzasadnionym kierunkiem jest kierunek militarny, czyli wszystko co rozmiarami pasuje do mapnika / raportówki itd.

• Like 1

Notorycznie noszę telefon, gotówkę, bilon i klucze w przednich kieszeniach spodni (w tylnych nigdy). Jeśli spodnie są luźniejsze i dobrze skrojone, to jak zauważył @Servetch, zawartość (nawet smartfon!) nie będzie się oznaczać. Pomagają też w tym wewnętrzne sub-kieszonki (pocket within pocket) W przypadku jeansów oczywiście będzie się zawartość oznaczała, ale to z kolei element stylu, więc OK.

Wspomniane przez @mayor rozwiązanie z kieszonką ukrytą w gurcie z przodu jest fajne - podobne rozwiązanie, tylko na dużą mniejszy "bagaż" (bilon, karty kredytowe) mam w niektórych spodniach RTW Zanelli. Tutaj przykładowe spodnie z taką kieszonką - można ją wypatrzyć na górnej krawędzi pasa, przy dokładnym oglądzie w powiększeniu. 

https://www.yoox.com/pl/13356678JR/item#dept=men&sts=sr_men80&cod10=13356678JR&sizeId=6&sizeName=54

Czasem noszę też rzeczy w torbie na ramieniu (np. picie, chusteczki, gdy wychodzę z dzieckiem). Nie widzę w tym nic niemęskiego (czy np. tak klasyczna rzecz jak "listonoszka" jest niemęska?) trzeba natomiast dobrać styl torby do reszty stylizacji - jakby właśnie gość ze zdjęcia pokazanego przez @pi_senny założył torbę z posta @tadamdam, to byłoby OK.

Myślę, że podstawową obawą jeśli chodzi o plecak jest chęć uniknięcia tego:
e8a77b7fb5f8ab6f0553842c07e1819e.jpg
Od niedawna noszę Kankena No 2 ze skórzanymi wykończeniami, jako plecak, na ramię i do ręki. Oczywiście nie do garnituru. Wygląd ma klasyczny, a parciane paski eliminują sportowo-trekkingowe skojarzenia.
W niedalekiej przyszłości zapewne problem rozwiąże się sam: telefon, Apple Pay, e-obywatel, niezbędne klucze i już.

• Like 2
  • Upvote 1

Panowie, bardzo dziękuję za opinie i porady. Były konstruktywne i pomocne. Mam dzięki Wam rozeznanie w terenie. Pozdrawiam i miłego dnia

9 godzin temu, lubo69 napisał:

Od niedawna noszę Kankena No 2 ze skórzanymi wykończeniami, jako plecak, na ramię i do ręki. Oczywiście nie do garnituru. Wygląd ma klasyczny, a parciane paski eliminują sportowo-trekkingowe skojarzenia.
W niedalekiej przyszłości zapewne problem rozwiąże się sam: telefon, Apple Pay, e-obywatel, niezbędne klucze i już.

Plecak jest dobrym rozwiązaniem, ale w środkach masowego tranzytu trochę przeszkadza.Dodatkowo jest ryzyko ,że można zostać potraktowanym jak turysta - zamiast 2 dolary za hot doga $6, dlatego chodząc z plecakiem lepiej ustalić cenę przed zamówieniem.Pederastka jest OK szczególnie w czerwcu kiedy jest Pride Month tylko nieco za mała, nerka i kołczan prawilności tylko dla chudych, gdyż dobrze odżywionych pogrubia.Ja nosze taki tote bag ,który dostałem w NBC do garnituru niezbyt pasuje ,ale do letnich marynarek/spodni jest OK.Jest miejsce na parasolkę,kontener z wodą,okulary i ewentualnie drobne zakupy, kieszonka na portfel,klucze fajki i zapalniczkę, można nosić za uszy albo na ramieniu.Tylko muszę pamiętać ,że w niektórych miejscach lepiej nie eksponować loga MSNBC (odwrócić torbę).Na szczęście w NY nie ma zbyt wiele takich miejsc Staten Island,West Williamsburg, Boro Park,Brighton Beach Rego i Ozone Park, a i tak nie ma w tych okolicach nic ciekawego

P6050012 (2).JPG

P6050010 (2).JPG

• Like 2

Ja wtedy biorę telefon do prawej przedniej kieszeni spodni, klucze do lewej przedniej i tyle. Dokumentów nie biorę, płacę telefonem, klucze mam też ograniczone do minimum (jeden klucz plus czip do bramy bloku).

• Upvote 1