Jump to content

Forumowa poradnia stylistyczna

Guest sancho

Recommended Posts

• Replies 8.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Podpowiem jeszcze kilka elementów, które koniecznie trzeba ujednolicić kolorystycznie: - aglety/skuwki w sznurówkach, - wszystkie zamki błyskawiczne, - klamry od paska do spodni i do zegarka, - klamry

Posted Images

Zrób dwa zdjęcia, jedne z przodu drugie z tyłu. Zdjęcie pleców dobrze oddaje czy marynarka dobrze leży w barkach.

Z tej pozycji wygląda to dobrze. Długość marynarki jako smart casualowej wydaje się odpowiednia, ale też należałoby zrobić zdjęcie na wprost, a nie z góry. Z tej pozycji to długość rękawów do skrócenia co najmniej 2, może 3 cm. 

41 minut temu, Jakub.B napisał:

Czy można w marynarce skrócić jeden rękaw bardziej niż drugi? Czy lepiej się nie bawić w tego typu przeróbki?

Oczywiście, o ile wzór nie spowoduje, że będzie to widać (krata).

Naprawdę bardzo chcesz zostawić jedną z nich? Pierwsza jest do oddania bez wahania, a druga..... Wąskie klapy, kanciaste ramiona, rękawy do skrócenia (zawsze skracam bardziej prawy) i kolor mało twarzowy, o ile nie jesteś smagłym południowcem😀

Panowie, pomimo ponad dwóch lat stażu na forum czuję się trochę jak ten sprzedawca w McDonald's ciągle z plakietką "uczę się". Kupiłem na ostatniej wyprzedaży dwie koszule SuSu z kołnierzem cutaway i jedną tradycyjną. Nigdy nie miałem danysich ciągot, ale te cutawaye wydają mi się lepiej wycięte niż tradycyjny kołnierzyk. Wiem, że to wszystko ma jakieś uzasadnienia typu wąska twarz to szeroki kołnierz, ale bałem się zbytniego odsłonięcia pętli krawata, a to chyba nie ma tu miejsca ?

IMG_20190117_195901208_HDR.thumb.jpg.9aedf44c4c6b4f1429a95af79d20ce32.jpg

IMG_20190117_195232594_HDR.thumb.jpg.6998333155247fb6c3e2b11485c61013.jpg

I dla porównania zwykły.

IMG_20190117_200753189_HDR.thumb.jpg.96e4ab1a305b89e3f57c1e9f97e3c82f.jpg

• Like 1
52 minuty temu, michau napisał:

Mi się podobają i koszule, i ich kołnierzyki oraz krawaty.
Przyczepilbym się do łączenia faktur i wzorów,ale nie takie było pytanie emoji6.png

Wal śmiało. Zapytam z góry czy chodzi o obrazek nr 2 ? ;) 1 i 3 uważam za bardzo bezpieczne. 2 to tak czy inaczej koszula jeansowa, więc z reguły będzie bez krawata.

Wal śmiało. Zapytam z góry czy chodzi o obrazek nr 2 ? 1 i 3 uważam za bardzo bezpieczne. 2 to tak czy inaczej koszula jeansowa, więc z reguły będzie bez krawata.
1 i 2
Krawaty, choć fajne, i poszetki gryzą mi się kolorem lub wzorem z marynarką.

Za jakiś czas idę na koncert do filharmonii. Tyle, że jest to koncert ala popowy. Jak wiadomo do filharmonii warto się dobrze ubrać. Ale czy zamiast czarnego garnituru dobrze będzie wyglądać granatowy? Do tego biała koszula, granatowa(?) mucha/granatowy krawat w skośne czerwone pasy, biała poszetka i kwiat w butonierkę (też jaki kolor wybrać?). Myślałem o brązowych brogsach ale to chyba będzie już zbyt duże odchylenie od normy. Domyślam się, że większość ludzi nawet nie pomyśli o garniturze jednak mimo to warto wyglądać dobrze.