Jump to content
Guest sancho

Forumowa poradnia stylistyczna

Recommended Posts

Wg mnie przyzwoicie; ramion z tego kąta nie potrafię ocenić, jednak powinny być co najmniej akceptowalne (nie widać problemów).

• Like 1

@mosze @kierman.pl
Dziękuję za Wasze uwagi.
Ramiona na pewno nie są idealne.
Wolałbym by szerokość w barkach była ciut mniejsza. Może z 1 cm.
Pytanie czy tak jest akceptowalnie.

Wrzucam fotki z innego konta.
68f472698f73830ecb51d1033a9e8bf1.jpge0d27580d85bd606a121a53f62410e84.jpg07aaa4a71c422db5dc5e750b16d5d597.jpg05e390af948851ed38dfc2cde0a649e5.jpg34c1bcc1436c39da103d0d4282c1a3c1.jpg

Z tyłu masz fałdę (o ile nie jest to np. podwinięta koszula), ale ew. korekta nie powinna być problemem.

Ramiona są poprawne - nie ma załamań ani falowania; szerokość jest ok. Czy mogłyby być lepsze (w sensie bardziej wyrafinowanej linii) - nie wiem, bo to zależy i od marynarki, i od Twoich ramion. Najlepiej porównać z innymi - najlepiej wg Ciebie leżącymi - i podjąć decyzję. W końcu to Tobie musi się podobać, to Ty masz się w marynarce czuć dobrze.

• Like 1

Szanowni, proszę o pomoc. Na zdjęciach SS Lazio, rozmiar S 46/36. Ewidentnie za długie spodnie, coś niedobrego dzieje się też na plecach. Mam ten sam garnitur także w rozmiarze większym(M), ale wydaje mi się zdecydowanie zbyt obszerny. Przepraszam za jakość zdjęć. Buty, koszula, krawat. Wiem, do wymiany. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

11.jpg

20181117_103240.jpg

20181117_103327.jpg

IMG_20181117_091940.jpg

23 godziny temu, proust napisał:

Szanowni, proszę o pomoc. Na zdjęciach SS Lazio, rozmiar S 46/36. Ewidentnie za długie spodnie, coś niedobrego dzieje się też na plecach. Mam ten sam garnitur także w rozmiarze większym(M), ale wydaje mi się zdecydowanie zbyt obszerny. Przepraszam za jakość zdjęć. Buty, koszula, krawat. Wiem, do wymiany. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Idealnie leżeć nie będzie, dopóki nie pokażesz się w nim na przeróbkach krawieckich. Plecy wymagają korekty, spodnie sam dobrze oceniłeś, moim zdaniem rękawy marynarki też są do skrócenia, a cała marynarka do taliowania. Do opanowania przez dobrą krawcową. 

Z przodu marynarka leży fajnie, ale z tyłu nie bardzo. Tak jakby była za szeroka w barkach a zbyt ciasna w talii.
Rozmiar mniejszy sprawdzałeś? Jakby coś to marynarki SuSu mają zapas na poszerzenie w talii o ok 3-4 cm. Talie da rade więc zmodyfikować a z barkami trudniej / drożej.

Wygląda na zbyt szeroki w ramionach. Poza tym dość dziwnie się rozchodzi. Oba efekty można zapewne skorygować, chociaż nie wiem, czy się opłaca. Mierzyłes na marynarkę?

Szkoda, jedyny płaszcz RTW, gdzie nie przeszkadza mi aż tak niskie położenie pachy. A swoja drogą, to czy ogólnie możliwe jest podniesienie dołu otworu pachy w płaszczu lub marynarce, np. wszywając w korpus poniżej pachy wstawki z nadmiaru materiału zebranego z rękawa? Wszystkie płaszcze i marynarki RTW mają tak niskie pachy, że mógłbym tam spokojnie nogę wsadzić.Takie ubranie fajnie wygląda na manekinie.

Cześć wszystkim, chciałabym poradzić się w sprawie krawatu dla chłopaka na prezent :) Chłopak (24 lata) od kilku miesięcy pracuje w banku, codziennie chodzi w garniturze i krawacie. Z tym, że krawat ma tylko jeden, gładki czarny. Chciałabym mu sprawić drugi, ale szczerze mówiąc, na męskiej elegencji nie znam się i dopiero teraz zaczynam interesować się tym tematem.  Jaki krawat jest najbardziej klasyczny i każdy w biznesie powinien chociaż jeden taki mieć? Kropki, jodła, paski? Dodam, że nie chciałabym wydawać fortuny, w granicach 100 zł chciałabym się zmieścić. Z okazji Black Friday można coś upolować jeszcze taniej. Myślałam o Wólczance lub Republic of Ties. Nie wiem czemu, kropki wydają mi się bardzo eleganckie, ale może jestem w błędzie. Chciałabym podarować mu taki MUST HAVE na początek jego kariery zawodowej. Robiąc wstępne poszukiwania, wpadły mi w oko takie: 

https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki-granatowy/188

https://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-kropki/43

https://www.wolczanka.pl/granatowy-krawat-lambert-243

https://www.wolczanka.pl/granatowy-krawat-lambert-237

Pozdrawiam serdecznie :) 

Panowie z czym byście połączyli takie buty poza garniturem. Przyznam szczerze że mam mętlik. Spodnie typu chino i dżinsy pasują do tych butów ale co z górą tylko wpuszczana w spodnie koszula pasuje czy też wypuszczona flanelowa koszula była by dobra? 

large_Yanko-653H-Cambridge-Cuero-York-001.jpg?lm=1545321545

Gruby sweter, golf, bosmanka, właściwie wszystko poza garniturem z wełny czesankowej i typowo letnimi materiałami.

Flanelowa koszula jak najbardziej, ale w spodniach. Na spodniach deformuje sylwetkę ;)

• Like 1

8 minut temu, Ladislav napisał:

Cześć wszystkim,

chciałbym zapytać, czy według was, coś można byłoby zrobić z tym falowaniem w dolnej części pleców.

Dzięki

Jeśli spodnie się nie opuściły, wygląda na sporo za krótką.