Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem szczęścliwym posiadaczem wełnianego granatowego garnituru z angielskimi cięciami lekko taliowanego. Potrzebuję pomysłów z czym i jak to łączyć. Będę wdzięczny za wszelaką inspirację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęścliwym posiadaczem wełnianego granatowego garnituru z angielskimi cięciami lekko taliowanego. Potrzebuję pomysłów z czym i jak to łączyć. Będę wdzięczny za wszelaką inspirację!

Jeśli trzymać się tytułu Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi, to na tak postawione pytanie pozostaje tylko odpowiedzieć: z ładnymi: koszulą, krawatem, butami i paskiem. Możesz też poeksperymentować z innymi spodniami i marynarkami. Żeby nie być mało użytecznym pooglądaj blogi http://macaronitomato.blogspot.com/ (znajdziesz choćby wpis poświęcony granatowej marynarce)lub http://mr-vintage.blogspot.com/search?q=marynarka tam znajdziesz i inspiracje i linki do kolejny stron. Poza tym użyj wyobraźni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reszta jest ok tzn. nie nosisz garnituru dziennego poliestrowego luźnego z 1 połowy XXI w. (w skrócie dres), lecz koszulę/polówkę i dopasowane dżinsy/chinosy to jak najbardziej ok, a wiek tutaj jest jednynie Twym plusem, bo dajesz dobry przykład i wyrażasz swym ubiorem dojrzałość emocjonalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wolczanka.com.pl/product-pol-1649-Koszula-Lambert-wyszczuplona-w-granatowe-paski-z-kontrastowymi-wykonczeniami.html

Co myślicie o takich koszulach w "hipnotyczny" wzór. Komu będzie pasować taka koszula? ;)

Na pewno nie osobie szczupłej, bo paski optycznie wydłużają. Poza tym, chyba każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wolczanka.com.pl/product-pol-1649-Koszula-Lambert-wyszczuplona-w-granatowe-paski-z-kontrastowymi-wykonczeniami.html

Co myślicie o takich koszulach w "hipnotyczny" wzór. Komu będzie pasować taka koszula? ;)

Na pewno nie osobie szczupłej, bo paski optycznie wydłużają. Poza tym, chyba każdemu.

Dzięki za odpowiedź, chociaż myślę, że miałeś na myśli, że paski wyszczuplają, a nie wydłużają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, dość impulsywnie zakupiłem takie oto mokasyny...

Dołączona grafika

Spodobały mi się i tyle. Impulsywnie i zasadniczo nie bardzo mam co do nich ubrać.

Buty są do pracy. Zestaw na dziś (nie wiem jednak, czy prawidłowy) wygląda następująco.

Brązowe mokasyny, szare spodnie (krój garniturowy, ale są z bardziej lejącego się materiału) oraz koszula w pepitkę biało-niebieską. Mam jeszcze dwie podobne koszule, ale pepitka jest biało-szara (więc też ok) i biało-bordowa, która chyba odpada. Pytanie brzmi - jaki kolor spodni byłby dobry do tych brązowych mokasynów i niebieskiej (lub szarej koszuli). Mnie bardzo podoba się ostatnio ciemny granat, ale wolę się upewnić, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba potrzeby chwalić się tym zakupem w kilku wątkach. No chyba, że jest wtedy można jeszcze tutaj je wstawić: viewtopic.php?f=7&t=689 i podyskutowac o impulsach, szopoholiźmie. Poza tym to pytanie jest trochę na wątek CMDS (viewtopic.php?f=1&t=4) Genralnie zdjecia by sie przydały tego zestawu - ułatwiłbyś innym dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba potrzeby chwalić się tym zakupem w kilku wątkach. No chyba, że jest wtedy można jeszcze tutaj je wstawić: viewtopic.php?f=7&t=689 i podyskutowac o impulsach, szopoholiźmie. Poza tym to pytanie jest trochę na wątek CMDS (viewtopic.php?f=1&t=4) Genralnie zdjecia by sie przydały tego zestawu - ułatwiłbyś innym dyskusję.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Po pierwsze nie chwale się, tylko pytam o dobór stroju, więc to co napisałem ani do zakupoholizmu, ani do co masz dziś na sobie moim zdaniem nie pasuje.

Generalnie jestem teraz w pracy i zrobienie fot jest raczej nie możliwe. Nie mniej główne pytanie brzmi czy do tych butów (są na fotce) będą pasowały granatowe spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba potrzeby chwalić się tym zakupem w kilku wątkach. No chyba, że jest wtedy można jeszcze tutaj je wstawić: viewtopic.php?f=7&t=689 i podyskutowac o impulsach, szopoholiźmie. Poza tym to pytanie jest trochę na wątek CMDS (viewtopic.php?f=1&t=4) Genralnie zdjecia by sie przydały tego zestawu - ułatwiłbyś innym dyskusję.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Po pierwsze nie chwale się, tylko pytam o dobór stroju, więc to co napisałem ani do zakupoholizmu, ani do co masz dziś na sobie moim zdaniem nie pasuje.

Generalnie jestem teraz w pracy i zrobienie fot jest raczej nie możliwe. Nie mniej główne pytanie brzmi czy do tych butów (są na fotce) będą pasowały granatowe spodnie.

Przy takich butach wieksze znaczenie w doborze spodni moze miec ich długosc, szerokosc i faktura materialu z jakiego sa wykonane, niz ich kolor.

Jesli spodnie sa długawe, to moim zdaniem moze to wygladac gamoniowato (duzo bardziej niz przy klasycznych oxfordach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie, jakie więc powinny być dobrze dobrane spodnie. Czy chodzi o takie z wąskimi nogawkami i przykrótkie ;) Jeśli chodzi o długość to mam tak, że nie lubię długich, ale przykrótkich również.

W zeszłym roku miałem w salonie klienta w podobnych mokasynach, bez skarpet. Spodnie na długość maksymalnie do połowy kostki i wąskie (takie we włoskim stylu). Co do długości to dla mnie wyglądało to komicznie. Wydaje mi się, że stylowo było OK, bo widziałem jeszcze przynajmniej 2 mężczyzn tak ubranych, ale mi taka "krótkość" nie pasuje.

Bryksy - dziękuję za linka co do kolorystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie, jakie więc powinny być dobrze dobrane spodnie. Czy chodzi o takie z wąskimi nogawkami i przykrótkie ;) Jeśli chodzi o długość to mam tak, że nie lubię długich, ale przykrótkich również.

W zeszłym roku miałem w salonie klienta w podobnych mokasynach, bez skarpet. Spodnie na długość maksymalnie do połowy kostki i wąskie (takie we włoskim stylu). Co do długości to dla mnie wyglądało to komicznie. Wydaje mi się, że stylowo było OK, bo widziałem jeszcze przynajmniej 2 mężczyzn tak ubranych, ale mi taka "krótkość" nie pasuje.

Bryksy - dziękuję za linka co do kolorystyki.

Widzisz, kwestia przykrótkosci i przydługosci jest wzgledna, wiec bez zdjecia ciezko bedzie nam ustalic jak to u Ciebie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba potrzeby chwalić się tym zakupem w kilku wątkach. No chyba, że jest wtedy można jeszcze tutaj je wstawić: http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=7&t=689 i podyskutowac o impulsach, szopoholiźmie. Poza tym to pytanie jest trochę na wątek CMDS (http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=4) Genralnie zdjecia by sie przydały tego zestawu - ułatwiłbyś innym dyskusję.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Po pierwsze nie chwale się, tylko pytam o dobór stroju, więc to co napisałem ani do zakupoholizmu, ani do co masz dziś na sobie moim zdaniem nie pasuje.

Generalnie jestem teraz w pracy i zrobienie fot jest raczej nie możliwe. Nie mniej główne pytanie brzmi czy do tych butów (są na fotce) będą pasowały granatowe spodnie.

1. Wstawiłeś te buty również w "nowych nabytkach" viewtopic.php?f=1&t=572&start=150

2. Zaczynasz ten wątek od tego że je kupiłeś bo miałeś ochotę (ochoty nie potępiam) :) ale czymże to jest jak nie chwaleniem się :?: Zgadzam się, buty są ładne i jest czym się pochwalić ale od tego jest dział nowe nabytki.

3. Co do szopoholizmu to chodziło mi o impuls któremu nie mogłeś się oprzeć.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba potrzeby chwalić się tym zakupem w kilku wątkach. No chyba, że jest wtedy można jeszcze tutaj je wstawić: viewtopic.php?f=7&t=689 i podyskutowac o impulsach, szopoholiźmie. Poza tym to pytanie jest trochę na wątek CMDS (viewtopic.php?f=1&t=4) Genralnie zdjecia by sie przydały tego zestawu - ułatwiłbyś innym dyskusję.

Odnoszę wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem. Po pierwsze nie chwale się, tylko pytam o dobór stroju, więc to co napisałem ani do zakupoholizmu, ani do co masz dziś na sobie moim zdaniem nie pasuje.

Generalnie jestem teraz w pracy i zrobienie fot jest raczej nie możliwe. Nie mniej główne pytanie brzmi czy do tych butów (są na fotce) będą pasowały granatowe spodnie.

1. Wstawiłeś te buty również w "nowych nabytkach" http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.p ... &start=150

2. Zaczynasz ten wątek od tego że je kupiłeś bo miałeś ochotę (ochoty nie potępiam) :) ale czymże to jest jak nie chwaleniem się :?: Zgadzam się, buty są ładne i jest czym się pochwalić ale od tego jest dział nowe nabytki.

3. Co do szopoholizmu to chodziło mi o impuls któremu nie mogłeś się oprzeć.

Pozdrawiam serdecznie

Wstawiłem do nowych nabytków, bo takowym są; tamten temat o tym właśnie jest, a nie o doborze garderoby do butów. Dlatego też założyłem temat, w którym jesteśmy teraz.

Zacząłem wątek od sformułowania, że kupiłem impulsywnie, a nie że miałem ochotę. Rozumiem, że wstawiając zdjęcia w dwóch tematach wywnioskowałeś, że się chwalę. Nie. Tamten temat nie był w moim mniemaniu odpowiednim miejscem na zadanie tego pytania. Stąd ten wątek.

Pozdrawiam i kończę OT prosząc o konstruktywne i na temat wypowiedzi na zadane pytanie ;)

Janie, jakie więc powinny być dobrze dobrane spodnie. Czy chodzi o takie z wąskimi nogawkami i przykrótkie ;) Jeśli chodzi o długość to mam tak, że nie lubię długich, ale przykrótkich również.

W zeszłym roku miałem w salonie klienta w podobnych mokasynach, bez skarpet. Spodnie na długość maksymalnie do połowy kostki i wąskie (takie we włoskim stylu). Co do długości to dla mnie wyglądało to komicznie. Wydaje mi się, że stylowo było OK, bo widziałem jeszcze przynajmniej 2 mężczyzn tak ubranych, ale mi taka "krótkość" nie pasuje.

Bryksy - dziękuję za linka co do kolorystyki.

Widzisz, kwestia przykrótkosci i przydługosci jest wzgledna, wiec bez zdjecia ciezko bedzie nam ustalic jak to u Ciebie wyglada.

Janie, ale jak mam wrzucić zdjęcie spodni, które chcę kupić? Może pokażcie mi na obrazkach fotach, jakie spodnie nosi się do takich butów. Tak będzie prościej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne.

Nie chodzi o to, zeby spodnie były ultra włoskie (waskie i przykrótkie), ale o to, zeby nie były przydługie i za szerokie. W tym typie buta, spodnie czesto wygladaja na krótsze, bo but jest nizszy i widac kawalek golej stopy. Takie obuwie ma charakter nieformalny, wiec nie ubiera sie do nich typowo formalnych garniturowych spodni (chyba, ze chcesz obnizyc jego formalnosc/masz swoj styl i wiesz co robisz stosujac taki zabieg/jestes dandysem vide pan na zdjeciu ;) )

Przedłuż te na zdjeciu o 2 cm i bedzie ok.

post-270-13658919964334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam czarną marynarkę. Czy w zestawieniu z tymi spodniami będzie ona dobrze wyglądać? Moim zdaniem mimo kontrastu powinno być to udane połączenie aczkolwiek chciałbym poznać zdanie innych. Z góry przepraszam za brak zdjęć marynarki lecz o tej porze trudno zrobić dobre zdjęcie.

http://91.203.222.218/img/PRIVAT/s17/P3121553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa oczywiscie buty do "formalnych" lecz do sportowych garniturow. Powiedzialbym - do wloskich, letnich garniturow ... majac na mysli (przede wszystkim) welne z ktorych sa zrobione. I lepiej (ladniej wg mnie to wyglada) nosic je bez skarpet.

Poza tym nadaja sie do dzinsow we wszystkich kolorach z wyjatkiem czarnego i stalowo-szarego, chinos, bardzo cienkich bawelnianych spodni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3xtak. Jedynie należy zwrócic uwagę na potencjalne niedopasowanie faktur - np. gruby dżins i elegancka marynarka z cienkiej wełny.

PS. Czarny z definicji z niczym gryźc się nie może. Zgadzam się, że nie każdemu w dziennym świetle do twarzy. Z jednej stromy znam przykłady, że można wyglądac dobrze w czerni (kilku kolegów w pracy; marynarka/t-shirty), z drugiej sam jakiś czas temu porzuciłem czernie - poza butami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.