Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

To niestety nie jest "rys drapieżności".

Domyślam się, że torba niesie ze sobą ogromny, pozytywny ładunek emocjonalny, ale obiektywnie patrząc wygląda po prostu fatalnie.

Warto ją zatem poddać gruntownemu czyszczeniu, wymianie pasków i innych mocno zużytych elementów, poddać ją konserwacji i dać jej drugie życie.

A pasek - zostaw go na aktywności typu paintball itp.

Pasek kojarzy mi się z młodymi latami, kiedy to 'chłopaczki' z mojego osiedla wybierając się na sąsiednie, nosili taki pasek bez wciągania w szlufki - był łatwiej dostępny i służył jako biała broń, kiedy nie dało się już uciec:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być o wiele gorsze...? Np. Poliesteryzm. Przykładem są osobnicy gatunku tzw. "Poliestrowi Gracze"

"Zespół cech charakteru składający się na fascynację kiepskiej jakości odzieżą, oraz brakiem stylu: wykonane z najwyższej jakości plastikowych włókien garnitury, często z połyskiem, za długie rękawy marynarki, podwójne załamania spodni na brudnych butach. Mokasyny w kolorze białym wykonane z materiałów skóropodobnych, oraz mokasyny zawijane na tzw. rumcajsa, często łączone z podartymi końcówkami dżinsów marki Cross oraz Big Star. Koszule z wieloma aplikacjami, oraz haftowanym smokiem na plecach + grube łańcuchy ze srebra na szyi oraz nadgarstku> W warunkach zimowo jesiennych, kórtka skórzana z napisem "Condor Athletic", oraz kożuchy łączone z wielu pozornie niepasujących do siebie kawałków. Na głowie usztywniające śluzowe dodatki, chętnie wygolone boki głowy, czego efektem jest wygląd plemienny nawiązujący do pierwotnych mieszkańców ameryki północnej, dodatkowo wzmocniony poprzez zmianę koloru skóry za pomocą lamp solariowych (...) W ręku często hamburger ze stacji PKP, lub podwójny kebab na gruby z czerwoną kapustą, wyjadany widelcem z polipropylenu."

Przepraszam za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune ujął wszystko w swoim poście.

Obie rzeczy są mocno zniszczone - moim zdaniem nawet pod casual nie podejdą. Przy czym wydaje mi się, że można je jeszcze uratować przez nałożenie kremu z barwnikiem lub nawet przefarbowanie (zobacz ten wspomniany post V-mana oraz stronę Saphira).

PS. Ewentualnie wypnij klamrę paska i zamów pod nią nowy.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być o wiele gorsze...? Np. Poliesteryzm. Przykładem są osobnicy gatunku tzw. "Poliestrowi Gracze"

"Zespół cech charakteru składający się na fascynację kiepskiej jakości odzieżą, oraz brakiem stylu: wykonane z najwyższej jakości plastikowych włókien garnitury, często z połyskiem, za długie rękawy marynarki, podwójne załamania spodni na brudnych butach. Mokasyny w kolorze białym wykonane z materiałów skóropodobnych, oraz mokasyny zawijane na tzw. rumcajsa, często łączone z podartymi końcówkami dżinsów marki Cross oraz Big Star. Koszule z wieloma aplikacjami, oraz haftowanym smokiem na plecach + grube łańcuchy ze srebra na szyi oraz nadgarstku> W warunkach zimowo jesiennych, kórtka skórzana z napisem "Condor Athletic", oraz kożuchy łączone z wielu pozornie niepasujących do siebie kawałków. Na głowie usztywniające śluzowe dodatki, chętnie wygolone boki głowy, czego efektem jest wygląd plemienny nawiązujący do pierwotnych mieszkańców ameryki północnej, dodatkowo wzmocniony poprzez zmianę koloru skóry za pomocą lamp solariowych (...) W ręku często hamburger ze stacji PKP, lub podwójny kebab na gruby z czerwoną kapustą, wyjadany widelcem z polipropylenu."

Przepraszam za offtop.

Hehehe, mistrzostwo :).

Co do tematu to jak Immune już pisał - klamra na Ciebie stanowczo za duża, rzuca się w oczy i wysuwa na pierwszy plan ten nieszczęsny pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość jarek_

No dobra, mam zdjęcia 2 marynarek, które mi się podobały. Zdjęcia z kom, robione w sklepach.

Pierwsza - mam wrażenie, że ma za krótkie rękawy albo tak na styk. Do tego chyba nie zakrywa tyłka, ale zdaje się leżeć dobrze w ramionach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Druga, trochę dłuższy, ale i mniej taliowana i w ramionch szersza:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przepraszam, że zaśmiecam wam temat i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam zdjęcia 2 marynarek, które mi się podobały. Zdjęcia z kom, robione w sklepach.

Chyba Pan przesadził. :evil: Nikt nie podejmie za Pana decyzji. Co więcej żaden z nas nie pracuje jako personal shopping assistant. Na swoim blogu Macaroni zamieścił wpis "Jak powinien leżeć garnitur". Nie ma tam co prawda o rękawach ale jest dużo cennych informacji. Dla ułatwienia link: http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... nitur.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Poza tym masz jeszcze w miare jasna karnacje, dlatego szarosci nie wygladaja na Tobie najlepiej. Biel ... albo cos ciemniejszego.

Szczerze mówiąc dziwne porady kolorystyczne. Jeżeli chodzi chodzi o kolory to nie ma takiego koloru, który by nie pasował, jedynie pomarańcz jako jedyny kolor z natury ciepły nie będzie pasować osobom o zimnym typie urody. Natomiast odnośnie reszty to kluczem jest odcień koloru, jego intensywność, tutaj jest fajny link: http://www.wizancjum.pl/index.php?optio ... &Itemid=56 . Natomiast czysta, niezłamana biel pasuje właśnie do osób o zdecydowanej urodzie, kontrastowej, a nie delikatnej ;) Oczywiście nie wyklucza to faktu, że jedne kolory będą pasować lepiej, a drugie gorzej, ale to dopiero się tak naprawdę okazuje, gdy się w nie ubierzemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do czarnych spodni, białej/szarej koszuli i czarnej/fioletowej(?) marynarki pasują oksfordy? Jeśli tak to jakie (kolor ,wykonanie). Chodzi o to żeby nie wyglądać groteskowo. Jakie nasze firmy do tego zakupu polecacie?

Osobiście założyłbym buty z otwartą przyszwą i dziurkowaną/zdobioną cholewką. Zestaw jest bowiem bardziej sportowy, aniżeli formalny. Oczywiście buty w kolorze czarnym. Z doborem tego typu butów u polskich producentów będzie również łatwiej niż przy poszukiwaniu oxfordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osobiście założyłbym buty z otwartą przyszwą i dziurkowaną/zdobioną cholewką. Zestaw jest bowiem bardziej sportowy, aniżeli formalny. Oczywiście buty w kolorze czarnym. Z doborem tego typu butów u polskich producentów będzie również łatwiej niż przy poszukiwaniu oxfordów."

A czy nie pasują do tego stroju ( fakt jest to bardziej strój na co dzień niż formalny) takie klasyczne oksfordy? Np czarno-białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tematu "Krótkie pytania, krótkie odpowiedzi" nie widzę sensu w zagłębianie się w indywidualne gusta. Pytałeś czy można założyć, odpowiadam - tak. Dwukolorowych correspondent shoes z tym zestawem bym nie łączył jeżeli chcesz uniknąć groteski.

Pytania typu "Jak uważacie" lub "Jakie jest Wasze zdanie" będą usuwane z wątku. Jeżeli chcecie rzeczowo i szczegółowo podyskutować na dany temat, wówczas warto już założyć osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden garnitur - ciemnografitowy. Tak, wiem - ciemny garnitur jest mało uniwersalny, niekorzystnie wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji (np. ja), źle wygląda w dzień... Niestety, kupiłem go gdy nie interesowałem się klasyczną męską elegancją a nowy garnitur pozostaje w fazie dalekich planów.

Jak wszyscy wiemy, do ciemnego garnituru ciężko dobrać kolorystycznie inne elementy garderoby. Stąd moje pytanie: jakie kolory koszul Waszym zdaniem będą pasować do takiego garnituru (inne niż biały)? O ile w ogóle są takie kolory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden garnitur - ciemnografitowy. Tak, wiem - ciemny garnitur jest mało uniwersalny, niekorzystnie wyglądają w nim osoby o jasnej karnacji (np. ja), źle wygląda w dzień... Niestety, kupiłem go gdy nie interesowałem się klasyczną męską elegancją a nowy garnitur pozostaje w fazie dalekich planów.

Jak wszyscy wiemy, do ciemnego garnituru ciężko dobrać kolorystycznie inne elementy garderoby. Stąd moje pytanie: jakie kolory koszul Waszym zdaniem będą pasować do takiego garnituru (inne niż biały)? O ile w ogóle są takie kolory...

Do ciemnografitowego pasuje właściwie każdy kolor, ja bym poprzestał na niebieskim i błękicie. Jeśli materiał garnituru gładki, to pewnie najciekawiej wyjdą koszule we wzory - kratki, paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.