Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@alabuz,

odpowiem tak - mam od dawna zarówno granatową jak i brązową marynarkę z bawełny; granatowa jest moim pierwszym wyborem na wieczorne  wyjścia czy mniej zobowiązujące okazje, a brązową miałem na sobie raz... (choć nadal bardzo mi się podoba, to jakoś nigdy się nie składa :roll:)

Żeby nie było - ta brązowa, którą podlinkowałeś też mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dwóch Kolegów wybiera granat jeszcze o niczym nie świadczy. Mam kilka marynarek granatowych i kilka brązowych. Najczęściej wybieram brązowe (w różnych odcieniach). Granatowa wcale nie jest taka uniwersalna. Wszystko zależy od odcienia, okazji, gremium, koloru spodni i koszuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 21:17, Koval napisał:

@alabuz,

odpowiem tak - mam od dawna zarówno granatową jak i brązową marynarkę z bawełny; granatowa jest moim pierwszym wyborem na wieczorne  wyjścia czy mniej zobowiązujące okazje, a brązową miałem na sobie raz... (choć nadal bardzo mi się podoba, to jakoś nigdy się nie składa :roll:)

Żeby nie było - ta brązowa, którą podlinkowałeś też mi się podoba.

Ja z kolei od pewnego czasu bardzo rzadko noszę granatowe marynarki i głównie wiszą one w szafie. Na co dzień do pracy zakładam szary/granatowy garnitur i w weekendy wolę założyć coś w innych, bardziej casualowych kolorach np. właśnie brąz, czy bordo. Nie uważam żeby do casualu były one mniej uniwersalne niż granatowe a nawet wydają mi się lepiej pasować. Natomiast bawełniane marynarki, w dowolnym kolorze, uważam za nieporozumienie. Kiepsko oddychają, nieestetycznie się gną, nie układają się tak dobrze na ciele jak wełna... właściwie trudno mi wymienić chociaż jedną zaletę takiej marynarki. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne preferencje sartorialne. Bawełna faktycznie nie sprawdza się w upały, ale w chłodniejsze dni jest ok. Często ma sprany, każualowy, nieformalny wygląd, który pasuje do luźniejszych zestawów. Ja często noszę granatowy garnitur.

Swoją drogą, Włosi o dziwo bardzo lubią bawełniane marynarki, nawet wtedy, gdy jest dość ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Którą z poniższych par okularów byście wybrali? Szkła brązowe gdyż czarne już posiadam. W grę wchodzi tylko ta firma - kto ma ten wie dlaczego :)

https://www.smithoptics.com/us/Root/Men's/Sunglasses/ChromaPop/Roam/p/20126450L53L5

https://www.smithoptics.com/us/Root/Women's/Sunglasses/Lifestyle/Rounder/p/RNCPBRMT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Marynarka SuSu, rozmiar 52. Jak leży? Przód chyba dość dobrze (mam wątpliwość co do długości- 77cm; inne marki, które posiadam są jakieś 2cm krótsze), ale tył na zdjęciach fatalnie. Nie wiem czy to 'zasługa' mojej budowy czy może braku podszewki, przez co marynarka zaczepia się o koszulę/spodnie. Rękaw wiadomo, że za długi. Przydałoby się z 10kg zgubić ale jakoś brak chęci :( 

DSC06156.JPG

DSC06158.JPG

DSC06159.JPG

DSC06162.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamW marynarka na pewno nie jest za krótka. Natomiast wydaje się być trochę za ciasna w talii (potencjalnie łatwe do skorygowania). Rękawy są za długie, jak słusznie zauważyłeś, ale mnie bardziej by martwiły te marszczenia na widoczne od wysokości bicepsów do łokci - czy w tym regionie nie są one za bardzo opięte? A może to len, co by wiele tłumaczyło? :) Poza tym nie podoba mi się okolica prawego ramienia, występuje tam brzydkie załamanie. Poprawka tego może być trudna i tutaj trzeba by skonsultować się z krawcem.

PS. A tło bardzo fajne :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkanina to mix welny i lnu. Natomiast w rekawach jest sliska podszewka. Rekawy nie sa zbyt ciasne- przynajmniej nie mam takiego wrazenia zakladajac marynarke. 

Odnosnie prawego ramienia- chodzi Ci o miejsce wszycia rekawa? Faktycznie nie wyglada to najlepiej i musze to skonsultowac jak to poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dziś do mnie dwie marynarki SuSu Havana w rozmiarach 46 i 48. Porobiłem zdjęcia (rozmazałem twarz, jakoś tak mam, że unikam swojego wizerunku w internecie, więc wybaczcie) i prosiłbym o opinie, którą (czy w ogóle jakąś) zostawić. Według mnie 48, lepiej się w niej czuję, nie jest aż tak opięta jak 46, no i jest minimalnie dłuższa.

Będę jednak wdzięczny za Wasze opinie i sugestie. Poniżej zdjęcia.

Rozmiar 46

46-back.jpg 46-front.jpg
46-left.jpg 46-right.jpg

Rozmiar 48

48-back.jpg 48-front.jpg
48-left.jpg 48-right.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmarzlo Obie leżą całkiem dobrze, ale osobiście wybrałbym tą pierwszą, w rozmiarze 46. Widać w niej wcięcie w talii, lepiej podkreśla Twoją klatkę piersiową, rękawy mają odpowiedniejszą długość. 48 jest bardziej workowata. Może i faktycznie długość marynarki jest lepsza w tym rozmiarze, ale sama różnica nie jest szczególnie duża i my by było szkoda zachodu. Jeżeli jednak ten rozmiar Ci bardziej odpowiada, to może podkreśl nieco wcięcie w talii u krawca i ją sobie zostaw?

Edit: chociaż jak patrzę z przodu, to te kilka cm robi różnicę, lepiej dzieli Twoją sylwetkę na pół. Wraz z tym taliowaniem  46 wygląda na skurczoną w porównaniu do 48

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.