Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Ewentualnie kolega zrobił przeprost do zdjęcia, co może powodować wszystkie te efekty :)

Trochę możliwe. To była przymiarka wieczorem po podróży z ciężkimi bagażami.

35 minut temu, Awopiotr napisał:

Mam kilka spostrzeżeń, które powodują, że nie kupiłbym tej marynarki.

1. Wg mnie to jest trudny kolor dla jasnej cery. 

2. Opięta talia i te  rozchodzące się szlice. 

3. Czy masz zalążek brzuszka czy to marynarka daje taki efekt. Jeżeli to drugie to bym zrezygnował z zakupu. 

4. Zdjęcie pleców daje wrażenie, że jesteś niezwykle barczysty. Jeżeli jest inaczej to oznacza, że poduszki są trochę za duże i zaburzają proporcje. 

5. Wszycie rękawa nie jest dla Twojej sylwetki. 

Trudno się nie zgodzić. 2,3 - spróbuję jeszcze przymiarki, zobaczę czy wciąganie brzucha coś zmieni. 4 - umiarkowanie, marynarka jest taliowana w sposób, który tak to uwydatnia.

5 - czy mógłbym prosić o wyjaśnienie?

I nadal się zastanawiam, jak taką szarą marynarkę skoordynować (jakie spodnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kapsel napisał:

5 - czy mógłbym prosić o wyjaśnienie?

Na zdjęciu z boku widać ukośne fałdy na rękawie. Nie jestem fachowcem w tych sprawach, ale takie fałdy świadczą o niedopasowaniu marynarki do Twojej budowy. Chodzi chyba o krzywiznę obojczyka, która powoduje przesunięcie kuli ramienia (szczytu ramienia?) bardziej do przodu. Myślę, że ktoś z Kolegów, bardziej obeznany z krawiectwem, wyjaśni to lepiej niż ja😀

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy pewnej budowie ten efekt w rękawie praktycznie zawsze występuje przy marynarkach RTW, sam się z tym borykam.

Jeżeli schudniesz to brzuszek zniknie i szlice się zejdą, ale to gdy...

Czy marynarka jest szara, czy nieco beżowa? Niezależnie, granatowe spodnie powinny dać radę. Nie jest to klasyka zestawu koordynowanego, ale wygląda dobrze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doborem koloru do karnacji aż tak bym się nie przejmował, to nie jest executive power suit ,tylko odd jacket .,Chyba że kolega zamierza kandydować na jakiś lukratywny urząd, albo zabiega o względy panny z bogatego republikańskiego domu.,Marynarka jest za ciasna w biodrach dlatego szlice się otwierają i u dołu pleców traci flow gdyż opiera się na biodrach.To nie jest zbyt skomplikowana ani kosztowna poprawka.,Talia jest do zaakceptowania jak poszerzy eis marynarkę w tyłku to w talii powinna się lepiej ułożyć ,.Spiralne fałdy na rękawach tak jak koledzy wcześniej zauważyli to znak ,że rękawy są wszyte pod złym kątem.,Znaczy nie tyle wina wszycia rękawów ile Twojej postury tzw "backward arms".,M można to poprawić przez obrócenie  rękawa ,ale nie jest to tania poprawka i koszt tego zabiegu to może być dealbreaker  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Ostatecznie marynarki nie wziąłem. Proponowane przeróbki wydały mi się pracochłonne i kapitałochłonne i mogące popsuć spasowanie dla kraty na łączeniach. Zestawiając problemy z ceną ok. 2k za rtw to może dobra decyzja, chociaż ciężko mi jest o pasującą marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zakupiłem od jednego z szanownych Forumowiczów taką oto marynarkę (link poniżej). Noszę się teraz z zamiarem przeszycia guzików, gdyż te z logiem Vistuli są nieakceptowalne. Moje pytanie, jaki kolor/materiał będzie najlepiej pasował? Marynarka będzie noszona z chinosami w klasycznych kolorach, koszulami typu OCBD naprzemiennie z jednokolorowymi t-shirtami. Styl mocno nieformalny jednakże zależy mi na elegancji, choć w żadnym wypadku ekstrawagancji.

https://vistula.pl/marynarka-rl-sagres-vistula

 

Pozdrawiam

JR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panowie mam dylemat i proszę w miarę możliwości o poradę. Zamówiłem Lazio z SuSu rozmiar 46 i 48, niby rozmiar różnicy a większa jakby po starszym bracie a mniejsza na styk. Kolega z forum doradzał mi przesunięcie guzika i jest taka możliwość około 0,5 cm. Czy odsyłać całość i szukać gdzie indziej, tylko pytanie gdzie?

Pierwsze dwa zdjęcia to 46, pozostałe to 48

 

SuSu46 przód.jpg

SuSu46 tył.jpg

SuSu48 przód.jpg

SuSu48 tył.jpg

SuSu48 bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regular i Long w garniturach OTR  różnią się nie tylko długością rękawów.,Korpus marynarki L jest dłuższy, punkt zapięcia/talia jest przesunięta na południe, pacha inaczej wykrojona ,kieszenie są niżej plus kilka innych detali .Marynarka leży przyzwoicie i nie wydaje mi się żeby L pasowała lepiej. Przedłużenie rękawów  (jeżeli nie ma przeciętych dziurek) to taki sam nakład pracy i koszt jak skrócenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o SuSu, gdzie te guziki są funkcyjne. I dalej podtrzymuję, że łatwiej znaleźć krawca, który wydłuży nam rękaw o 1cm, niż dobrze skróci go górą. Ceny tych dwóch przeróbek raczej też są na innym poziomie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CharlieQuiet,

ale dlaczego tak myślisz?

Uważam, że właśnie rozmiar 94 będzie rozwiązaniem twoich dylematów - jest minimalnie szerszy w klacie i talii (nie będziesz musiał przesuwać guzika), ma trochę dłuższe rękawy (dużo łatwiej i taniej je skrócić od dołu o ok. 2cm) i o 4cm dłuższą marynarkę - ze zdjęć wynika, że ta (46) jest na styk/troszkę kusa, więc to może nawet lepiej wyglądać. 

Ja bym na Twoim miejscu zamówił jeszcze 94 i na spokojnie porównał z 46, który już masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje rady. Zaciekawił mnie garnitur w Bytomiu - szerokie klapy (moja miarka wskazała 13/14 cm), i postanowiłem go przymierzyć. Pomijając to że jest zbyt krótki (bez kołnierza wyszło 72, z kołnierzem 75 cm), zdaje mi się że nawet jest ok. Narzeczona twierdzi, że wyglądam w nim źle, bo:

• poszerza mnie,

• postarza,

• powoduje, że zdaje się 10-15 cm niższy.

Jakie jest Wasze zdanie nt. tego. Co musiało by się zmienić prócz długości, abym wyglądał dobrze.

Szukam czegoś na wesele i chciałbym 2-rzędówkę, choć rozważam także nad 1-rzędówką z frakowymi klapami. Myślę ewentualnie nad mtm lub usługą Bytomia "Szyty na zamówienie", jeśli tylko przeróbki krawieckie ogarną widoczne niedoskonałości.

Sprawdzę Suit Supply.

20190327_155427.jpg

20190327_155422.jpg

20190327_155818.jpg

20190327_155824.jpg

20190327_155812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, BartoszU napisał:

Potrzebuje rady. Zaciekawił mnie garnitur w Bytomiu - szerokie klapy (moja miarka wskazała 13/14 cm), i postanowiłem go przymierzyć. Pomijając to że jest zbyt krótki (bez kołnierza wyszło 72, z kołnierzem 75 cm), zdaje mi się że nawet jest ok. Narzeczona twierdzi, że wyglądam w nim źle, bo:

• poszerza mnie,

• postarza,

• powoduje, że zdaje się 10-15 cm niższy.

Jakie jest Wasze zdanie nt. tego. Co musiało by się zmienić prócz długości, abym wyglądał dobrze.

Szukam czegoś na wesele i chciałbym 2-rzędówkę, choć rozważam także nad 1-rzędówką z frakowymi klapami. Myślę ewentualnie nad mtm lub usługą Bytomia "Szyty na zamówienie", jeśli tylko przeróbki krawieckie ogarną widoczne niedoskonałości.

Sprawdzę Suit Supply.

 

 

 

 

 

Gratuluje narzeczonej ,ma dziewczyna "dobre oko" i wyczucie stylu.,To że marynarka jest sporo za krótka to jest oczywiste i jasne jak słońce Klapy są szerokie, możliwe że nawet zbyt szerokie do Twojej sylwetki, ale to jeszcze nie jest tragedia. Wygląd tej marynarki rujnuje sposób w jaki te klapy są wykrojone.,Klapy są  ohydne peak szczyt  powinien być skierowany ostro pod  kątem  w górę a nie na boki , proporcje (ratio) klapa-kołnierz powinny wyglądać inaczej- kołnierz jest za wąski do tej szerokości klap.Podczas gdy dobrze skrojone klapy w stylu peaked sprawiają, że garnitur wygląda bardzo dostojnie i elegancko,dodatkowo potrafi rozciągnąć optycznie sylwetkę zarówno niższych dżentelmenów jak i lepiej odżywionych panów. To takie dziwnie ukształtowane klapy, potrafią zrujnować sposób, w jaki garnitur obramowuje Twoje ciało i twarz. To jest reakcja łańcuchowa -postarza pogrubia i skraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o komentarze nt. dopasowania dwóch garniturów? Chodzi o to, czy któryś z nich po rozsądnych przeróbkach by się nadał; jeśli tak, to jakie te przeróbki powinny być? Zastosowanie to własny ślub + późniejsze użycie na różne elegancje okazje (rzadko). W obu rozmiar marynarki to 44 a spodni 46 (44 zbyt cisną w pasie).

Numer 1:

ss1.jpg

ss2.jpg

ss3.jpg

z tego co sam widzę: za krótkie rękawy (czy to się daje naprawiać?), dużo za długie spodnie (to chyba nie problem?), trochę X wokół guzika.

 

Numer 2:

pc1.jpg

pc2.jpg

pc3.jpg

z tego co sam widzę: nieco za długie spodnie, trochę X wokół guzika, trochę marszczenia. Czy ramiona wyglądają ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy w obu marynarkach masz zdecydowanie zbyt krótkie, potrzebujesz prawdopodobnie dłuższego niż zwykle rozmiaru. Te tutaj mało Ci odpowiadają i wygląda to komicznie. Raczej nic z tym nie zrobisz bo materiał nie weźmie się z nikąd, a brakuje kilku centymetrów. To jakiś standardowy rozmiar czy po przeróbkach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga ma te rekawy lepsze, to sie zgodze, ale nadal mam wrazenie ze sa nieco za krotkie. Moze to tylko zludzenie optyczne i ta koszula jest za dluga, plus kontrast i umiejscowienie aparatu nie pomaga, ale nawet po dopasowaniu jej, gdy bedziesz mial np. zegarek na nadgarstku to bedzie on wystawał za bardzo poza obie dlugosci. Takie mam przynajmniej wrazenie.

Zdjecie z boku by tutaj duzo pomoglo. Jest szansa na takie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.