Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem ją zaprasować na 2,5 guzika, ale nie wiem teraz czy to jest wykonalne. Generalnie garnitur uszyty całkiem starannie. Angelo Nardelli z Yooxa. Jak na włoską robotę marynarka ma dość mocno wypełnione te ramiona. Akurat większe wypełnienie mi nie przeszkadza, tylko czy tutaj nie są za szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcinJarosz napisał:

Chciałem ją zaprasować na 2,5 guzika, ale nie wiem teraz czy to jest wykonalne. .

Kiedyś nawet miałem ochotę bawić się w takie eksperymenty, ale doszedłem do wniosku, że zaprasowanie może popsuć wygląd klap na dobre (a przy braku szczęścia nawet uszkodzić konstrukcję marynarki).  Z marynarkami na 3 guziki chyba niełatwo przeprowadzić podobną interwencję, bo jednak konstrukcja jest inna niż w takiej na 2,5 guzika i klapa będzie "ciągnięta" przez kołnierz z powrotem na swoje miejsce.

Marynarka mi się podoba. Wydaje mi się, że przy słusznym wzroście (zdaje się, że jesteś wysoki) i dobrych proporcjach efekt wcale nie jest bardzo vintage, przynajmniej ja w swoim garniturze na 3 guziki czuję się dobrze :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinJarosz napisał:

Chciałem ją zaprasować na 2,5 guzika, ale nie wiem teraz czy to jest wykonalne.

 Sposób w jaki klapa się roluje, nie jest po prostu kwestią tego, w jaki sposób jest zaprasowana, Jest to determinowane przez wewnętrzną konstrukcje marynarki wykrój płótna i sztywnika, a co najważniejsze, krój kołnierza.. Jeśli po prostu spróbujesz przeprasować klapę do nowej pozycji, będzie ona ciągle walczyć z oryginalnym rollem i nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Dodatkowo marynarki "3 roll 2" mają inaczej wykończone dziurki na górnym guziku- strona z ładniejszym szwem jest po innej stronie niż w środkowym i dolnym (ale to jest możliwe do przerobienia). Jednak nie ma nic złego w garniturze z marynarką na  3 guziki. Jeśli wolisz 2.5 guzika, wystarczy nosić marynarkę z niezapiętym górnym guzikiem i z czasem będzie ona  zwijała swój własny charakterystyczny roll bez zaprasowywania.

Marynarki o bardziej "miękkich" konstrukcjach mają tendencję do szybszego łamania się i  roll pełznie  w dół. Marynarki ze sztywniejszymi płótnami opierają się temu trochę dłużej . Moja osobista teorią jest taka , że 3-roll-2 miał na celu powtórzenie efektu używanej marynarki na 3 guziki  i naturalnie złamanej klapy .

Krótko mówiąc, nie próbuj nic zaprasowywać ani zmieniać. Po prostu spróbuj nosić , zapinając  środkowy guzik i zobacz, co się stanie- a często naturalny efekt potrafi być miły dla oka .          Tym bardziej ,że marynarka leży na Tobie przyzwoicie a nawet lepiej niż przyzwoicie.,   

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

Na początku niniejszej wiadomości pragnę przywitać się z Państwem. Mam na imię Michał. Moja "przygoda" z forum BwB rozpoczęła się około dwóch lat temu i ograniczała się do lektury treści tu prezentowanych oraz podziwiania wiedzy części Użytkowników, gdyż forum stanowi dla mnie źródło cennej wiedzy. Przyszedł moment, w którym sama lektura jest niewystarczająca, dlatego chciałbym Państwa prosić o pomoc w ocenie doboru rozmiaru oraz ewentualnych przeróbek garnituru. Rozmiar zakupionego garnituru przewidziany jest dla osoby o wzroście 176 cm, podczas gdy zwykle kupuję garnitury na 170 cm. Wobec tego mam wątpliwości w zakresie doboru właściwego rozmiaru (szerokość ramion, długość marynarki) oraz poprawek. Odnośnie poprawek to koniecznym będzie skrócenie rękawów (na zdjęciach są podwinięte do docelowej długości) i nogawek. Zastanawiam się natomiast nad zwężeniem marynarki w klatce, aby "zebrać" nadmiar materiału z pleców. Na jednym z zamieszczonych zdjęć celowo podniosłem ręce, by uwidocznić linię ramion (marszczenie się rękawa wynika z jego podwinięcia). Proszę Państwa o opinie i sugestie.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Bardzo dziękuję za pomoc w ocenie. Zdaję sobie sprawę, że linia ramion jest daleka od ideału ze względu na pancerne wypełnienie. Od dłuższego czasu szukałem garnituru o fakturze diagonal z wzorem chalk stripes, a garnitur prezentowany na zdjęciach miał dobrą relację ceny do jakości materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy i Szanowni, mam dylemat co do tej marynarki. Pomocy. To jest flanela, na zdjęciach może nie widać tej miękkości. Po kieszeniach widać, że produkt UK. Po przecenie 60% nadal jest horrendalnie droga, ale już powiedzmy w zasięgu. Mam takie pytania:

1. fundamentalne: czy się nadaje? Czy ramiona nie za wąskie? Czy ten X na środkowym guziku jest akceptowalny, czy już nie? Czy jest coś nie halo czego nie widzę?

2. czy to jest na pewno dobry pomysł jako marynarka sportowa? Czy będą problemy na konserwatywny zestaw koordynowany: ciemnogranatowe spodnie, jakieś jeszcze?

Koszule kupuję w wersji najbardziej slim, ale i tak w planie mam zrzucenie paru kilo, jeżeli to jakoś może wpłynąć na ocenę.

 

 

 

IMG_20190318_184437b.JPG

IMG_20190318_184433b.JPG

IMG_20190313_143615b.JPG

IMG_20190318_184424b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze leży, o ile lubisz takie ramiona - angielskie, o dość mocnej konstrukcji. Na zbyt wąskie to nie wyglądają (być może czujesz dyskomfort z powodu mocnego dopasowania?).

Natomiast zestaw z ciemnogranatowymi spodniami będzie wyglądał średnio - generalnie lepiej wyglądałby zestaw odwrotny (granatowa marynarka, jasnoszare spodnie). Ew. inne spodnie. Oczywiście to kwestia gustu, no ale tytuł wątku niejako wymusza dywagacje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka spostrzeżeń, które powodują, że nie kupiłbym tej marynarki.

1. Wg mnie to jest trudny kolor dla jasnej cery. 

2. Opięta talia i te  rozchodzące się szlice. 

3. Czy masz zalążek brzuszka czy to marynarka daje taki efekt. Jeżeli to drugie to bym zrezygnował z zakupu. 

4. Zdjęcie pleców daje wrażenie, że jesteś niezwykle barczysty. Jeżeli jest inaczej to oznacza, że poduszki są trochę za duże i zaburzają proporcje. 

5. Wszycie rękawa nie jest dla Twojej sylwetki. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze. 

22 minuty temu, Wodzu napisał:

Na pierwszy rzut oka leży naprawdę nieźle, jednak moim zdaniem jest za ciasna w biodrach (otwarte szlice) i być może ciut przyciasna w talii.

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na te szlice i teraz rzeczywiście widzę, że dołem jakby opina. Przy czym ona tak ma - na wieszaku też ma przewężenie na środku i rozszerza się na dole. Nie jest jednak w ogóle ciasna. Oczywiście racja, że to nie wygląda tak jak powinno. Tu dylemat, na ile to przeszkadza i na ile da się skorygować ew. zrzuceniem kilogramów.

10 minut temu, mosze napisał:

Na zbyt wąskie to nie wyglądają (być może czujesz dyskomfort z powodu mocnego dopasowania?).

Ramiona są bardzo komfortowe, po prostu jakoś się obawiałem, że powinny wyglądać na szersze.

 

31 minut temu, mosze napisał:

Natomiast zestaw z ciemnogranatowymi spodniami będzie wyglądał średnio - generalnie lepiej wyglądałby zestaw odwrotny (granatowa marynarka, jasnoszare spodnie). Ew. inne spodnie.

I tu właśnie pytanie. Granatowa marynarka jest uniwersalna. Ale tu właśnie chodzi o to, jakie spodnie dobrać do tej szarej w kratę? Bo jeżeli to będzie problem, to może warto odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.