Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób dwa zdjęcia, jedne z przodu drugie z tyłu. Zdjęcie pleców dobrze oddaje czy marynarka dobrze leży w barkach.

Z tej pozycji wygląda to dobrze. Długość marynarki jako smart casualowej wydaje się odpowiednia, ale też należałoby zrobić zdjęcie na wprost, a nie z góry. Z tej pozycji to długość rękawów do skrócenia co najmniej 2, może 3 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomimo ponad dwóch lat stażu na forum czuję się trochę jak ten sprzedawca w McDonald's ciągle z plakietką "uczę się". Kupiłem na ostatniej wyprzedaży dwie koszule SuSu z kołnierzem cutaway i jedną tradycyjną. Nigdy nie miałem danysich ciągot, ale te cutawaye wydają mi się lepiej wycięte niż tradycyjny kołnierzyk. Wiem, że to wszystko ma jakieś uzasadnienia typu wąska twarz to szeroki kołnierz, ale bałem się zbytniego odsłonięcia pętli krawata, a to chyba nie ma tu miejsca ?

IMG_20190117_195901208_HDR.thumb.jpg.9aedf44c4c6b4f1429a95af79d20ce32.jpg

IMG_20190117_195232594_HDR.thumb.jpg.6998333155247fb6c3e2b11485c61013.jpg

I dla porównania zwykły.

IMG_20190117_200753189_HDR.thumb.jpg.96e4ab1a305b89e3f57c1e9f97e3c82f.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, michau napisał:

Mi się podobają i koszule, i ich kołnierzyki oraz krawaty.
Przyczepilbym się do łączenia faktur i wzorów,ale nie takie było pytanie emoji6.png

Wal śmiało. Zapytam z góry czy chodzi o obrazek nr 2 ? ;) 1 i 3 uważam za bardzo bezpieczne. 2 to tak czy inaczej koszula jeansowa, więc z reguły będzie bez krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas idę na koncert do filharmonii. Tyle, że jest to koncert ala popowy. Jak wiadomo do filharmonii warto się dobrze ubrać. Ale czy zamiast czarnego garnituru dobrze będzie wyglądać granatowy? Do tego biała koszula, granatowa(?) mucha/granatowy krawat w skośne czerwone pasy, biała poszetka i kwiat w butonierkę (też jaki kolor wybrać?). Myślałem o brązowych brogsach ale to chyba będzie już zbyt duże odchylenie od normy. Domyślam się, że większość ludzi nawet nie pomyśli o garniturze jednak mimo to warto wyglądać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.