Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia to trudno jest ściśle powiązać długość marynarki z długością kciuka.To raczej wypadkowa kilku czynników, gdzie najważniejsze są osobiste preferencje i typ sylwetki przyszłego użytkownika.,Mimo wszystko uważam skracanie marynarki za pomysł chybiony, gdyż po skróceniu zaburzone są główne proporcje Górny/środkowy guzik jest w niewłaściwym miejscu, kieszenie są zbyt blisko dolnej krawędzi, a nawet szlic/szlice maja za krótkie rozcięcie.,Po prostu dużo roboty ,a efekt zawsze opłakany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/27/2018 at 1:08 PM, Żorż Ponimirski said:

Zbrojowaty garnitur Hugo Bossa po poprawkach. Yay or nay? 

Myślałem o usunięciu połowy wypełnienia z ramion. Poza tym chyba spoko (za 40zł + poprawki ;) )?

IMG_20181227_125808910.jpg

 

Mam pytanie kalibrujące dla mnie bardziej niż komentarz do marynarki: czy ona nie jest za ciasna? Wygląda jakby się ciągnęła na guziku, na pierwszym zdjęciu wręcz jakby była nitką obwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba, jesteś wysoki więc taka długość jest moim zdaniem akceptowalna. Jak dla mnie taki chesterfield mógłby być tylko trochę bardziej wytaliowany, ale to już kwestia gustu. Nie jestem pewien czy masz na sobie marynarkę, jeśli nie to dopasowanie powinno być dobre jak ją założysz pod płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zimmermann napisał:

Dla mnie też płaszcz zaczyna się dopiero od połowy uda :)
Pod płaszczem mam marynarkę. Koniec końców kupiłem i zastanowię się jeszcze w domu przed lustrem, na spokojnie.

Płaszcz można skrócić (nawet dobrych kilka cali) i w przeciwieństwie do marynarki nie będzie wyglądał jak kostium Frankensteina na Halloween.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Zawsze byłem przekonany, że peacoat to płaszcz, ale w sumie różnice etymologiczne nie mają dla mnie znaczenia. Podsumowując, jeśli @zimmermann-owi się podoba to niech nosi na zdrowie. 

Sportcoat, waistcoat. Ale mniejsza o to.

@zimmermann wprawdzie na zdjęciu wygląda jakby był sporo za kolano, ale pewnie perspektywa przekłamuje. Długość, o której piszesz, jest jak najbardziej OK, nawet rzekłbym, że właśnie to jest płaszcz, a nie przedłużona marynarka ;-). Sam mam jeden o takiej długości, a drugi akurat do kolana, pozostałe niewiele przed kolano. Przy wysokim wzroście tak długość wygląda moim zdaniem bardzo dobrze.

Natomiast jeżeli masz wątpliwości, to podepnij w domu szpilkami i sprawdź jak byłoby z inną długością. W pełni rozumiem, że obecnie zwłaszcza do samochodu praktyczniej może być w krótszym płaszczu. Wydaje mi się też, że dłuższy płaszcz dobrze wygląda przy bardziej formalnych zestawach (powiedzmy takich, gdzie występuje wełna czesankowa), natomiast niekoniecznie dobrze wygląda, gdybyś chciał go założyć do zestawu casualowego, np. do dżinsów, spodni z moleskinu czy podobnych.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć wszystkim,

chciałbym się zwrócić do was z pytaniem. Jakiś czas temu pisałem o dopasowaniu pewnego modelu marynarki od SuSu. Zamówiłem w końcu o rozmiar większą dla porównania. 

Co mnie trochę dziwiło była różnica miedzi szerokością w klacie podaną przez producenta i tym co mi się udało zmierzyć. 

Tutaj ale podano 114 w klatce dla 52 i 110 dla 50, więc zmierzyłem i 52 wyglądało tak:

IMG_6392.thumb.JPG.b9156051051e20ef3440863170a94eb3.JPG

to jest 52 (i szerokość wskazuje na 55cm, więc raczej by to miał być wymiar 50tky (ta miała 53) ).

Pytanie jeszcze do  was, którą raczej sobie zostawić. Jutro jadę właśnie jeszcze do Pani Wandy, a.k.a. wrocławska krawcowa, że by skonsultować.

IMG_3251.thumb.jpg.614a518499cb697d4068272380a05168.jpg

IMG_7136.thumb.JPG.6b48e10fa7a5e894a40051ea9baa99df.JPG

to jest 52

IMG_3249.thumb.jpg.6a996711d7050f03c5336581da1198c7.jpgIMG_1892.thumb.JPG.7a4470f14d35088b1e7499673c915f3e.JPG

i to 50 (ma już skrócone o 1 cm rękawy)

Ogólnie rzecz biorąc, mam w klacie jakieś 104 cm co by wskazywało na 52, ale w 50 czułem się do tej pory w miarę ok.

 

Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły do mnie 2 garnitury i prosiłbym o poradę czy wizualnie dobrze leżą. Nie robiłem zdjęć z tyłu, ponieważ tam układa się w miarę ok a wątpliwości szczególnie mam co do długości marynarek, ponieważ wydają mi się za długie. Nie wiem czy to kwestia, że do tej pory brałem na wzrost 176 a teraz na 182 i po prostu niepotrzebnie się tym sugeruje czy faktycznie jest coś na rzeczy. Proszę o opinie ewentualnie co można by jeszcze poprawić, oprócz dł. spodni które tradycyjnie trzeba skrócić.

 

IMG_0247.jpg

IMG_0250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ladislav - jeśli miałbym zostawiać to 50. 52 jest zbyt duża właściwie w każdym wymiarze.

@grzechu26 - nie masz się co martwić; marynarki nie są zbyt długie i z przodu wyglądają przyzwoicie (poza lekko za długimi rękawami);

spodnie w szarym garniturze również wg. mnie wyglądają jak legginsy (ale tam powinien być zapas do poszerzenia).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przyszły dzisiaj do mnie dwie marynarki z półpodszewką różniące się długością. Mam pewne wątpliwości odnośnie długości, układania się marynarki, rozmiarów. No i problemem jest przy długość rękawa - w przypadku tej marynarki ewidentnie widać różnicę (np. w wystawaniu mankietów). Czy którakolwiek z nich pasuje dość dobrze na długość? Czy warto bawić się w przeróbki rękawów?

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20190108_191323.jpg

IMG_20190108_191212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.