Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Blondas
Blondas, czytam to forum od jakiegoś czasu... czy ty przypadkiem nie nosisz głownie SuSu w rozmiarze 50 i nie masz koło 185 cm (ja mam 184 cm)?
Jak dla mnie SuSu 48 to zdecydowanie za krótkie rękawy (nie do poprawki - o jakieś 3 cm)... 50 to już zbyt duży worek w a rękawy i tak krótkawe...
94 ma talię węższą niż 48, więc jedne marynarki leżą na styk, a inne są po prostu za ciasne (przymierzałem kilka w Niemczech)....
50-tka SuSu jest o jakieś 3 cm dłuższa od 48 Lancerto. Robi to oczywiście różnicę...
50 są dla mnie za krótkie. Mam lniane 94, jedna Havana, niestety zrobiła się wąska w klatce. Drugi to Lazio i jakoś daje radę, choć luźno nie jest. Spodnie musiałem poszerzać. Ostatnio natomiast zakupiłem granatowy Lazio 98 i jest super, długość taka jaka pasuje. Jest gdzieś w CMDNS. Mam 187 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/IWbdcP4
Witam, 

Myślicie, ze można jeszcze uratować marynarkę? 

Kupiłem wełniany garnitur w Giacomo Conti i oddałem go do poprawek (skrócenie rękawów marynarki, poszerzenie w talii). Efekt tych przeróbek widać na zjęciach - załamania przy prawym barku i "akordeon na rękawach). Czy waszym zdaniem dobry krawiec jest w stanie coś jeszcze z tego wyczarować? Nie wiem czy robić sobie nadzieje czy szukać innego garnituru a ten probować reklamować w sklepie. Mocno goni mnie czas  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BDamian napisał:

https://imgur.com/a/IWbdcP4
Witam, 

Myślicie, ze można jeszcze uratować marynarkę? 

Kupiłem wełniany garnitur w Giacomo Conti i oddałem go do poprawek (skrócenie rękawów marynarki, poszerzenie w talii). Efekt tych przeróbek widać na zjęciach - załamania przy prawym barku i "akordeon na rękawach). Czy waszym zdaniem dobry krawiec jest w stanie coś jeszcze z tego wyczarować? Nie wiem czy robić sobie nadzieje czy szukać innego garnituru a ten probować reklamować w sklepie. Mocno goni mnie czas  

Moim zdaniem nie ma sensu dokładać, do tego garnituru. Jeżeli istnieje możliwość szybkiej reklamacji to zrób to i znajdź lepsze miejsce niż GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, BDamian said:

https://imgur.com/a/IWbdcP4
Witam, 

Myślicie, ze można jeszcze uratować marynarkę? 

Kupiłem wełniany garnitur w Giacomo Conti i oddałem go do poprawek (skrócenie rękawów marynarki, poszerzenie w talii). Efekt tych przeróbek widać na zjęciach - załamania przy prawym barku i "akordeon na rękawach). Czy waszym zdaniem dobry krawiec jest w stanie coś jeszcze z tego wyczarować? Nie wiem czy robić sobie nadzieje czy szukać innego garnituru a ten probować reklamować w sklepie. Mocno goni mnie czas  

Moim zdaniem góra (karczek) źle się układa i z tyłu i z przodu materiał nachodzi na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to całość marynarki źle się układa. Garnitur leżał na mnie dobrze przy pierwszej przymiarce - wymagał jedynie delikatnej poprawy w talii i w rękawach. To co wyszło po "poprawkach" to właśnie ta masakra jak na zdjęciach powyżej. Mam wrażenie, że zamiast do krawcowej mój garnitur trafił do dzieci w przedszkolu, na lekcję plastyki. Nie polecam GC w Factory Ursus. Dziś zaniose garnitur na krótką konsultacje do krawca i będę "bił się" ze sklepem o zwrot pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam, Wszystkich,

rozglądam się za garniturem do ślubu, niestety trochę za późno ponieważ został dobry miesiąc... Zależy mi na klasycznym kroju, ciemno granatowym kolorze, otwartych klapach ok 8-9 cm. Po wstępnym rozeznaniu, najbardziej spodobał mi się garnitur phoenix marki Miler. Przymierzałem rozmiar 182/96 ze spodniami 84 i 88, nie leży idealnie (szczególnie w ramionach), ale ciężko było znaleźć coś lepszego. Co sądzicie? Ostatnie 2 zdjęcia w węższych spodniach...

Zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem garnituru suit supply Lazio https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits tylko nie jestem pewny jaki rozmiar i czy kolor na żywo będzie podobny do milera.

imageproxy.php?img=&key=8be41f35c6562172

phoenix4.jpgphoenix3.jpg

phoenix2.jpgphoenix1.jpg

phoenix5.jpgphoenix6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 20:13, tol napisał:

 

Zastanawiam się jeszcze nad zamówieniem garnituru suit supply Lazio https://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio%2C-granatowy/C2778M-S.html?cgid=Suits tylko nie jestem pewny jaki rozmiar i czy kolor na żywo będzie podobny do milera.

 

Podobno nie ma żadnego problemu ze zwrotami, zamawiasz mierzysz, zostawiasz/wymieniasz/odsyłasz. 

 Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się powoli chłodniej  i czas chyba rozejrzeć się za jakimś odzieniem wierzchnim.

Nie mam zupełnie pomysłu. Ubiór w przeważającym czasie smart casual - jeansy/chinosy/spodnie casualowe, koszula, marynarka.

Jakieś propozycje co do kurtki? Te na stronach lancerto, vistula, itp,itd jakieś takieś nijakie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Widziałem te używane na allegro. Tutaj też się zastanawiam czy nie wziąć na próbę, bo nie mam pewności M/L czy L. Mam 190 cm wzrostu, dość długie ręce i noszę L. Przy Barbour jest opinia, że rozmiarówka trochę rozjechana. Z drugiej strony na allegro też można oddać w razie 'w'. 

Jakieś inne propozycje w kwestii kurtki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest jakoś osadzone w tradycji garnituru nieformalnego noszenie ciemnogranatowej marynarki klubowej (z metalowymi guzikami) do spodni z tego samego materiału?

Rzecz w tym, że kiedyś kupiłem na aukcji niezłej jakości oraz urody marynarkę o klasycznych proporcjach z pięknymi klapami i zmieniłem guziki na metalowe - wyszła bdb klubówka do szarych spodni. A teraz przypadkiem dopadłem oryginalne spodnie do kompletnego garnituru.

I dylemat - wrócić do dawnych guzików i mieć niezły garnitur czy zostawić marynarkę do szarych spodni :)

Stąd moje pytanie - tradycja dopuszcza noszenie garnituru z metalowymi guzikami? Mnie to się widzi... hmmm... ale może jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie proszę o poradę  , na zdjęciu Havana w rozmiarze 52 ( niestety wymiary nie zgadzają się z tabelą wg. mojego pomiaru talia 98 cm  , klatka 108 cm  , czyli bliżej do 50-tki )  , czy jest sens próbować 54 ?  ( przepraszam za tło , nie miałem czasu na porządną sesje  😉 ) 

 

susu 52 2.jpg

susu 52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.