Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączam się do pytania.

Jako nie-specjalista widzę dwa rozwiązania: firma MTM nie wie co robi, lub podchodzi do tematu na zasadzie „nasz klient nasz per pan”, natomiast to Ty (bez urazy) zleciłeś niewłaściwe poprawki. Chyba szablon był z gruntu źle dobrany i potem niewiele dało się poprawić.

P. Tadeusz Baś używa dla określenia tak wyglądających marynarek fachowego regionalizmu „lejba”default_icon_e_smile.gif

Marynarka jest za duża w klatce i za szeroka w biodrach. Rękawy należy wypruć, trochę przekręcić i wszyć ponownie. Właściwie, przykro to powiedzieć, trudno znaleźć wymiar, który został odtworzony idealnie. Obecni na forum zawodowcy znajdą jeszcze kilka/naście mankamentów.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ci forumowi specjaliści mogliby podrzucić swoje opinie i parę konkretów? :)

Chcę tej firmie jeszcze dać szansę, więc nie będę ich publicznie linczował póki starają się sprawę rozwiązać. Ja mam z kolei wrażenie, że marynarka jest za wąska tuż nad talią - robi się gwiazdka i opina mi się na dolnych partiach żeber.

Jako, że to mój pierwszy MTM to nie wiem dokładnie gdzie leży przyczyna. Później robione MTO (u kogo innego) leżą znacząco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu o jakieś konkrety, bo całość wygląda tragicznie. Zastanawiam się, czy to jest Twoja normalna sylwetka, bo trochę wygląda tak, jakbyś się napiął i przeprostował, być może byłeś spęty z powodu pozowania do zdjęcia. Ale nawet taki przeprost nie powinien tak wyglądać.

Marynarka wygląda na zbyt ciasną w talii, rękawy są wszyte pod złym kątem, ramiona wyglądają na tych zdjęciach na bardzo przeciętne - zero finezji. Ocenić proporcji z tych zdjęć nie umiem, musiałyby być zrobione z dystansu. Po samych zdjęciach typowałbym którąś z polskich sieciówek w wersji super-slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze w kwestii edukacyjnej. Co rozumiesz przez wszycie rękawów pod złym kątem ? Jaki jest optymalny kąt ? Czy możesz zamieścić jakiś obrazek poglądowy ?

@JakubAnderwald nie chcę kopać leżącego, ale nawet dla laika prawa połowa tej marynarki (szczególnie na zdj 1 i 4) wygląda na niesymetryczną do strony lewej. Pozostaje pytanie "kto to Panu tak sp$%#$%^&ł ?? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wszycia rękawa- kąt pod jakim rękaw jest przymocowany do pachy, optymalny zależy od typu postury danego osobnika, obrazek pokazuje różne pozycje wszycia rękawa dla osób z różnym typem postawy.,W marynarce zaprezentowanej przez kol, @JA wyprucie i wszycie rękawów obróconych o ok 10-15 stopni do przodu zlikwidowało by fałdy na rękawach w okolicy bicepsów.,Mimo wszystko tej marynarki nie da się uratować , tu poprawki to tylko zbędna strata czasu i nerwów.,Można wymienić całą litanie błędów łatwiejszych bądź trudniejszych do poprawienia, ale tu przede wszystkim jest za mało materiału w przednim panelu na wysokości klatki piersiowej a w tym miejscu  nie ma z czego wypuścić i to jest nienaprawialne.,   

sleevepitchanimation1.gif

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między prawą a lewą stroną chyba wynika z mojej sylwetki - prawie ramię mam niżej niż lewe, co powoduje konieczność poprawek po tej stronie, troszkę innego wszycia pachy itp.

Może faktycznie zrobiłem przeprost, normalnie chodzę trochę bardziej zgarbiony co trochę chowa tę ciasnotę w okolicach talii, a ujawnia się ona mocno podczas chodzenia - nie chciałem jej "schować" na zdjęciach do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2018 o 15:10, JakubAnderwald napisał:

Jak według Was leży ta marynarka, co należałoby poprawić? To jest MTM po chyba 3 czy 4 poprawkach. Mam swoje wrażenia i odczucia, ale chętnie bym je skonfrontował z Wami.

Wymięcie marynarki na zasługa wysyłki kurierem :)

IMG_20180818_144832.jpg

IMG_20180818_144924.jpg

IMG_20180818_145009.jpg

IMG_20180818_145003.jpg

Panie, kto to Panu tak s...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie/uwagi.

Mam dwa egzemplarze marynarek Lancerto Mr.Stylish 48 i 50 (brak wypełnień ramion).

Rozmiar 48.
Jest bardzo dopasowany w okolicach bioder (szlice się rozchodzą). W talii jest niewielki luz.
Rękawy są ciut przykrótkie (można wydłużyć) ale długości marynarki już się nie zmieni.

Rozmiar 50.
Jest zdecydowanie obszerniejszy. Wszędzie są luzy. Marynarka jest dłuższa o prawie 2 cm (1 cm wg katalogu). Rękawy są ciut dłuższe.

Ramiona w 48 są lepiej dopasowane (choć nie idealnie).. ale w 50-ce chyba też nie ma jakiejś wielkiej tragedii...

Gorzej to wszystko wygląda z przodu. Jak dla mnie to nawet ta 48-ka wygląda trochę workowato nad guzikiem, poniżej linii pach.
Natomiast 50-ka to już spory worek.

Gdym się zdecydował na zostawienie którejś z marynarek... to czy zostać przy 48-ce, czy próbować taliować 50-kę godząc się na nieco większe fałdy w okolicach ramion?
A może obie leżą fatalnie i nic się z tym nie da zrobić? :(

Mam trudną sylwetkę - jestem wysoki i "wąski" w ramionach. W SuitSupply modele standardowe mają za krótkie rękawy, zaś "długie" są zwykle za szerokie w ramionach lub za wąskie w talii...
 


 

48 vs 50 tył - small.jpg

48 vs 50 przód - small.jpg

48 vs 50 bok - small.jpg

48 vs 50 różne - small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta 48 .,Na długość nie jest jakoś tragicznie kusa tym bardziej ,że to nie jest góra garnituru tylko Odd Jacket.,Leży lepiej w ramionach, rękawy są lepiej dopasowane na szerokość,.Łatwiejsze poprawki niż w tej większej, a na dodatek ta mniejsza ma ładniej spasowane kratki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oceniłbym proporcje. Z tych zdjęć ja się nie podejmuję tego zrobić. Załóż buty (+3 cm długości nóg), stań kilka metrów przed lustrem albo poproś kogoś o zdjęcie z odpowiedniej perspektywy. Oceń, czy nie ma efektu "marynarki z młodszego brata" - w takim sensie, że góra wydaje się zdecydowanie zbyt krótka, a proporcje sylwetki zniekształcone. Ja wszystkie mierzone marynarki, które nie sięgały mi przynajmniej do nasady kciuka przy swobodnie opuszczonej ręce (pożądana długość mieści się gdzieś od zgięcia do końca kciuka), oceniałem jako zbyt krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

To pozwolę sobie załączyć jeszcze fotki 48-ki z inne kąta. Koszula trochę przydługawa (rękawy), ale i tak wydaje mi się, że warto przedłużyć rękawy marynarki o jakiś 1 cm (ponoć jest zapas 1.5 cm)... wtedy rękawy zrównają się z długością marynarki...

Co do długości marynarki... szału nie ma.... nie jest to SuitSupply ale też nie jest to garnitur.

Jak już wspomniałem SuitSupply, to może jeszcze fotka rozmiaru 94... jak dla mnie w ramionach lekki worek i zdecydowanie za wąska w talii...

 

48 ogólny widok.jpg

suitsupply-94-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam się jeszcze raz, że zdjęcia mogą zniekształcać proporcje.

Na podstawie tego, co widzę, mogę skomentować, że SS 94 ma akceptowalną długość (mogłaby być dłuższa, ale ta jest do przyjęcia), natomiast marynarka Lancerto jak dla mnie jest całkowicie nieakceptowalna - na zdjęciu wygląda to tak, jakby góra (marynarka) stanowiła jakieś 40% długości sylwetki. Jest to marynarka dla kogoś o dobre kilkanaście cm niższego. Ja przyjąłbym SS jako bazę do korekt u krawca (oczywiście po konsultacji, że są możliwe).

PS. dodam może jeszcze, że wg mnie kolor SS jest znacznie bardziej uniwersalny - marynarka Lancerto jest ładna, ale jasnoniebieskie marynarki mają wąskie zastosowanie (lato, słońce). Zestaw ciemna marynarka - jasne spodnie wygląda z reguły znacznie lepiej od "negatywu", co potwierdzają zdjęcia powyżej.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... mam długie ręce, co potęguje krótkość Lancerto... Różnica długości SS vs Lancerto to (wg katalogu) 5 cm.

Gdyby to był garnitur, to oczywiście Lancerto zostałoby od razu odrzucone. 

Prawdziwym problemem jest to, co dalej da się "wycisnąć" z tych marynarek...

  • SS - tutaj główny problem to materiał w talii... jak dla mnie jest za ciasno i trzeba by poszerzyć,  a materiału nie ma tam za wiele... może ze 2 cm.... Do tego dochodzą ramiona - wydaje mi się, że jest za szeroka w barkach o jakieś 2 cm... a to już korekta, która zwykle wychodzi źle...
  • Lancerto 50 - ogólny worek. Barki lepiej chyba niż w SS... Dłuższa od Lancerto 48 o jakieś 1,5 cm... 
  • Lancerto 48-  przykrótka...  na granicy akceptowalności biorąc pod uwagę fakt, że jest to marynarka "sportowa"... na lato...

To jeszcze dodam,  że proporcja marynarki 48 do spodni (nie licząc oczywiście głowy i butów) to 47:52 (liczone z obrazka eksponującego dół/spodnie)... czyli nie jest tak tragicznie:)
Nie oczekuję tutaj oczywiście potwierdzenia, że rozmiar 48 Lancerto jest "wypas", bo nie jest...  po prostu proszę o opinie i uwagi...  

Edytowane przez Aras
Dodałem proporcje marynarki do spodni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać, ale to nie jest granica akceptowalności. Proporcje są całkowicie zachwiane. To bardzo źle wygląda.

5 cm długości marynarki to jest bardzo dużo, ze dwa rozmiary. To trzeba liczyć "podwójnie" - ta różnica jednocześnie wydłuża górę i skraca dół.

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie, niż to napisałeś - w garniturze krótkość marynarki jest maskowana przez jednolity kolor spodni, nie ma wyraźnego podziału sylwetki góra-dół i ew. niedopasowania długości tak nie rażą.

Na koniec - marynarki SS są mocno taliowane. Generalnie szyją je na sylwetki Adonisów. Po prostu spróbuj poszukać innego kroju, mniej dopasowanego. SS ma jakieś wariacje, ale niewielkie. Pozostają inni producenci albo jakaś forma szycia na miarę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondas

Blondas, czytam to forum od jakiegoś czasu... czy ty przypadkiem nie nosisz głownie SuSu w rozmiarze 50 i nie masz koło 185 cm (ja mam 184 cm)?
Jak dla mnie SuSu 48 to zdecydowanie za krótkie rękawy (nie do poprawki - o jakieś 3 cm)... 50 to już zbyt duży worek w a rękawy i tak krótkawe...

94 ma talię węższą niż 48, więc jedne marynarki leżą na styk, a inne są po prostu za ciasne (przymierzałem kilka w Niemczech)....

50-tka SuSu jest o jakieś 3 cm dłuższa od 48 Lancerto. Robi to oczywiście różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Lancerto 48 wygląda niestety jakbyś wyrósł z marynarki ale dalej chcesz ją nosić bo fajna. Bardzo wydłuża Ci nogi i ręce i wygląda "nałożona" na Twoją górę. Nie ma sensu żebyś ją nosił, cały dobry efekt jej wyglądu jest niweczony przez rozmiar.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre porównanie:)...  generalnie te zdjęcia (z komórki) trochę przekłamują rzeczywistość + koszula jest ciut za długa... Od górnej krawędzi kołnierza do podłogi jest jakieś 160 cm... odjąć trochę na buty... podzielić przez 2 i wychodzi "pi razy drzwi" 77,5... a marynarka ma jakieś 76 cm (z kołnierzem)...  Nie jest to wiec tak, że brakuje 10 cm do super-proporcji.

Natomiast pełna zgoda,  że lepiej wyglądałaby dłuższa...

Tak naprawdę to SuSu 94 jest ciaśniejsze w talii niż 48 Lancerto. Jest także szersze w barkach o dobre 2 cm. 
Lancerto 50 jest węższe w barkach od SuSu ale znacznie szersze w talii i przez to robi się spory worek...

Z SuSu najlepiej pasował mi krój Sienna 94, jedynie ciut za szeroki w ramionach. (no i spodnie do poszerzenia)... Niestety Sienna to tylko garnitury i to w dodatku w bardzo ograniczonym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aras napisał:

Od górnej krawędzi kołnierza do podłogi jest jakieś 160 cm... odjąć trochę na buty...

... dodać 3 cm na buty... 

Na koniec - mam takie wrażenie, że koniecznie chcesz przekonać siebie i nas do tej 48-mki. Cóż, nie musisz tego robić, przecież to Ty wydajesz pieniądze. Podoba Ci się - noś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie:)
Próbuję tylko odrobinę naprostować rzeczywistość prezentowaną na zdjęciach, bo jak sam zaznaczasz (@mosze), zdjęcia nie zawsze prezentują rzeczywistość.

Chciałem kupić sobie letnią marynarkę... bez podszewki, bez konstrukcji i wypełnień...  z dodatkiem lnu...
Nie muszę tego kupować za wszelką cenę:)

Zrobiłem fotki wszystkich trzech jakie aktualnie testuję i tyle.

Dyskusja skupiła się głównie (takie mam wrażenie) na tej za krótkiej - w rozmiarze 48 (choć jednej osobie się podobała).

Nikt nie napisał nic o rozmiarze 50 Lancerto.

Zgadzam się z tym, że "długościowo" SuSu prezentuje się lepiej. 
Niestety jest mocno ciasna w talii, czego być może nie widać na zdjęciach.

Trochę z tej dyskusji wysnułem wniosek, iż lepiej żeby była ciut za szeroka w barkach (fałdy) niż żeby była za krótka...
 

Gdybym musiał wybrać którąś z tych trzech, to pewnie odrzuciłbym SuSu, bo nie wierzę w możliwość sensownego poszerzenia talii.
Jeśli zaakceptowałbym drobne niedopasowanie w barkach, to pewnie spróbowałbym taliować 50-tkę... licząc na to, że po takich zmianach będzie wyglądała lepiej niż ta 48-ka (jest jednak dłuższa o prawie 2 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 48 jest zdecydowanie za krótka i ja bym jej w ogóle nie rozważał. 50tka wygląda trochę lepiej i jeśli Ci się podoba, to można się zastanowić (ja osobiście bym się nie zdecydował, ale też moje preferencje leżą zdecydowanie po stronie dłuższych marynarek). SuSu, z moich doświadczeń, można poszerzyć w talii dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.