Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Podoba mi się jej krój, mimo że to 3 guziki. Fajna, lejąca się wełna, ale te rękawy przy mojej posturze wyglądają lekko dziecięco. Poczekam 2-3 dni na rozstrzygnięcie innej licytacji i zdecyduję czy oddać. Chyba, że da się takie rękawy wydłużyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mosze napisał:

Ja wolę, jak wystaje tylko 1 cm koszuli.

Swoją drogą, bardzo podobnie leżą na mnie marynarki MD- niby ok, ale jakoś nie do końca.

Czyli 3cm będzie już nieakceptowalne? Tyle mi w Lazio wystaje i jest to chyba jedyny mankament, jaki zauważyłem w zakupionym garniturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ekscelencja napisał:

Lubię jak wystaje koszuli nieco więcej, nie wiem czy jednak nie zbliżyłem się niebezpiecznie do granicy, kiedy marynarka wygląda jak z większego brata.

Mniejszego :)

Jeśli rękawy są za krótkie, to najprawdopodobniej marynarka też będzie zbyt krótka (nie da się ocenić ze zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2018 o 23:35, Kamil1987 napisał:

Wybaczcie skrzywioną pozę, ale mam pytanie na szybko. Czy ta marynarka nie ma zbyt fircykowato skróconych rękawów ?

 

No ma, plus za bardzo się zamyka na dole. Może jakby to była marynarka w stylu casual to by przeszło, ale w granatowej to niestety musi być przepisowe 0,5-1cm by to wyglądało schludnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Typowy Janusz, dzięki. Dziś ją odsyłam. To Corneliani dla PRL, trzy guziki, nakładane kieszenie, miękka wełna we wzór herringbone i brak podszewki. Dokładnie tego potrzebuję jako alternatywę do SuSu Havana, ale wciąż okazuje się, że Havana to jednak jest to czego szukam. Gdyby ta miała 2cm dłuższe rękawy to bym ją na pewno zostawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny garnitur. Mysle, ze gdybys wypuścił rękaw 1cm byłoby znośnie (podejrzewam rozcięte otwory na guziki). Jeżeli mierzyles na świeża koszule - zwróć uwagę, że (o ile tkanina koszuli nie jest za gęsta) to ona w trakcie dnia  mnie się w ramionach i idzie lekko do góry. Przymierz marynarkę wracając po dniu chodzenia w koszuli albo przynajmniej pozginanej ramiona i wtedy ocen. Nie wiem też, czy nie wyciągasz ręki w dół pozując - tak to wyglada na 1 zdjęciu i porównując długość mankietu przy zgiętej (z telefonem) i wyprostowanej ręce; nie widząc sylwetki bez garnituru przynajmniej ja nie umiem podpowiedzieć, czy tak jest  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zgiętej ręce koszula oczywiście mniej wystaje. Tą założyłem  'używaną' w ciągu dnia. Nie wiem czy rękaw nie straciłby na proporcjach w miejscu guzików, jeśli bym go wydłużył o ten centymetr. Nie wiem czy nie zamówić wersji skomponuj sam z marynarką większą o rozmiar (plus Havanę dla porównania). Czy zamówienie dłuższej o 3cm marynarki ma sens?

_DSC8939.jpg

_DSC8940.jpg

_DSC8941.jpg

_DSC8942.jpg

_DSC8943.jpg

_DSC8944.jpg

_DSC8945.jpg

_DSC8946.jpg

_DSC8947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem. Tą zwróciłem i zamówiłem rozmiar 98 z dłuższymi rękawami i dłuższą całością. Reszta wymiarów jest mniej więcej jak przy standardowym rozmiarze 50, więc powinno być ok. Martwię się o rękawy, żeby nie zakryły tych od koszuli. Znalazłem takie coś: https://eu.suitsupply.com/pl/content-page-tailoring-instore-tailor.html - czy to działa przy sprzedaży online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów,

Jest to pierwszy post wieloletniego czytelnika, proszę o wsparcie i z góry dziękuję za pomoc:

Mam około około 186cm wzrostu, 80kg, a zakup to marynarka SS Havana. Dwa rozmiary, 94 i 98, który mam zostawić?

https://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-niebieski-gładki/C1130.html

94 - Bardziej wystający rękaw prawej ręki to efekt opadającego prawego ramienia. Mam wątpliwości czy nie jest za obcisła.

94a.thumb.JPG.25fb5516b62346d1d7358469ed12ef87.JPG94b.thumb.JPG.d03a5591e05fe91c44b5fddcd161d488.JPG94c.thumb.JPG.5568bd8dcf67436ac87fe758233065ca.JPG

 

98 - Lekko luźniejsza, nie widać rękawów, wg mnie wymagają skrócenia.

98a.thumb.JPG.1af1fc54010309fac6b5cbbb4a7a595a.JPG98b.thumb.JPG.c30d8012655928e4a1c4500d23fd166d.JPG98c.thumb.JPG.71ea28a75f6c39bae63c0cedbfba6de2.JPG98d.thumb.JPG.090f53c6e7d9c357936df76dc18b2dc6.JPG

Jaki werdykt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszulę w czekoladową kratkę vichy z kołnierzykiem button down. Nosić do niej brązowy krawat (bo chyba żaden inny kolor nie pasuje) czy odpuścić?

Wydaje mi się, że do granatowego dwurzędowego blezera najbardziej pasują biała koszula i krawat z jedwabiu. Czy można dobrać do niego coś innego, mniej formalnego i cieplejszego, np. różową koszulę i jasnogranatowy kaszmirowy krawat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.