Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, dziko napisał:

Coś w tym stylu:

Swobodne linie garnituru płynnie przechodzą w adynamiczne kopyto obuwia w uniwersalnym kolorze black polished. Wysoko położony środek ciężkości znakomicie równoważy strategicznie umieszczona metka na rękawie.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU, NIE MAM SIĘ W CO UBRAĆ!!!

Przyznaję szczerze, czasami stojąc przed pełna szafą powtarzam sobie to w myślach jak baba;) wiec pomyślałem czemu by nie zaprząc zbiorowej mądrości forum do pomocy?

Do pracy chodzę zwykle ubrany nieformalnie, w chinosach + koszuli. Czasami dochodzi do tego marynarka. No i oto koszule:

5a68da85b930517c6ea1eb4ac23f9274.jpg

Spodnie:

065f475cfa9dca9675d48e9f521848f9.jpg

Przechodzac do meritum, oto i pytanie: co zestawiać z czym? Czego nie zestawiać? Czego brakuje? Czego pozbyć się bez żalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy

Noś wszystko ze wszystkim :) jasna góra = ciemny dół i vice versa. Ogólnie bardzo uniwersalna garderoba. 

Pozbyć się możesz nr 2 i lit. c - ale to tylko, jeśli stwierdzisz że koniecznie musisz coś wyrzucić. Zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie, nie lubię takiej faktury jak w tej koszuli i koloru turkusowego. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z wallym, ja akurat lubię drobne wzory na koszuli, fajnie 2 będzie wyglądać np z beżowymi spodniami. Turkusu też bym nie nosił. Ale to też moja opinia.
Zrób sobie sesję zdjęciową z różnymi kombinacjami i oceń, tak zrobiłem z moim nastoletnim synem, który też twierdził, że nic nie pasuje. Okazało się, że dało się zrobić kilkanaście fajnych kombinacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy Spodnie F muszą być noszone z czymś białym lub niebieskim, jeżeli ubierzesz je z czerwonym to będzie to wyglądać ciut.... nie wiem jak to opisać.... prześmiewczo? Nie, inaczej - jakbyś starał się za bardzo być modny ;) czerwony to taki ostry kolor, że żaden inny element garderoby nie powinien być tej samej barwy. Nr 5 pasuje najlepiej.

Co do G - skoro to sztruks to powinieneś dobierać cięższe, flanelowe koszule, bardziej na zimę. Nr 1 i 9 by mi najbardziej pasował. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spodni bordowych wg mnie pasują wszystkie koszule za wyjątkiem 1, 2, 3, 9.

Ale tak jak przedmówcy, warto ubrać na siebie, stanąć przed lustrem i wyrobić sobie własne subiektywne zdanie.

Wg nas może to wyglądać dobrze, natomiast ty nie będziesz się w tym czuł, a to jest właściwie najważniejsze.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny co do tej marynarki. Bytom lniano-bawełniany z półpodszewką: https://www.bytom.com.pl/marynarka-giovanni. Co do klatki nie mam obiekcji (chyba że coś wypatrzycie), to ramiona mnie niepokoją. O ile w przedniej części jest ok to tył ramion jakby odstawał. Pan Sprzedawca mówił że może się ułoży. Co Wy na to? 

IMG_20180430_093010.jpg

IMG_20180430_093015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ekscelencja napisał:

Pan Sprzedawca mówił że może się ułoży.

Nie ułoży się. Albo: ułoży się, jak będziesz wciągał dziennie po 150-200 gramów białka i cisnął barki 3 razy w tygodniu przez najbliższe dwa lata. Bo jak niby miałoby się ułożyć? Przecież poduszka nie skróci się nagle o 2 cm. Też nad tym boleję, bo oprócz barków rozmiarówka Bytomia idealnie mi pasuje.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Ekscelencja napisał:

 Pan Sprzedawca mówił że może się ułoży. Co Wy na to? 

Niezłe :) Sam byłem świadkiem, jak w podobnej sytuacji sprzedawca w salonie Vistuli tłumaczył klientowi, że tak trochę to może wystawać, a poza tym krawiec może poprawić. Ale - że się ułoży? Śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pi_senny napisał:

Czyli to lekkie wypełnienie ramion jak w opisie można włożyć między bajki? W Bytomiu po staremu. 

Czasem trafiają się takie z "lekkim wypełnieniem". Ale wtedy mają kompletnie odjechaną rozmiarówkę. Normalnie noszę 104, w takiej z "lekkim wypełnieniem" w 112 miałem ciasno w barkach

25 minut temu, mosze napisał:

 Sam byłem świadkiem, jak w podobnej sytuacji sprzedawca w salonie Vistuli tłumaczył klientowi, że tak trochę to może wystawać, a poza tym krawiec może poprawić.

Dla mnie w tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła pani w Bytomiu mówiąca klientowi który nie był w stanie zapiąć marynarki, że przecież ślub ma latem i byłby w rozpiętej, a taka to nawet lepiej będzie się układać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spodobał mi się ostatni wpis Outdersena. http://www.outdersen.com/2018/04/znoszona-bawena.html#more
Zacząłem się zastanawiać, czy nie kupić sobie czarnych loafersów, ale penny, nie tassel. Myślicie, że to dobry wybór do ciemnogranatowych dżinsów, burgundowych chinosów albo szarych wełnianych spodni, czy raczej powinienem wybrać brązowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z bordo i szarością (przynajmniej tą jaśniejszą), ale ostatnio coraz bardziej przekonuje mnie połączenie klasycznego granatowego dżinsu i czarnych butów ze skóry licowej, oczywiście nie takich najbardziej formalnych. Lotniki i oksfordy może nie zagrają, ale monki/brogsy/loafersy w czerni wg mnie z dżinsem (granat, bez przetarć) się polubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc w doborze krawata do zestawu ślubnego.  Garnitur ma kolor ciemnogranatowy, natomiast kamizelka jest w kratę Księcia Walii:

https://zackroman.com/kamizelka-w-krate-ksiecia-walii-dwurzedowa

zastanawiam się na doborem krawata, myślałem o granatowym lub granatowym  w kropki:

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu/777

https://www.poszetka.com/product-pol-4572-KRAWAT-z-jedwabiu-macclesfield.html

https://embassyofelegance.com/pl/p/Krawat-z-jedwabiu-w-kropki/783

co Wy na to?

Edit:

Ewentualnie ta kamizelka:

https://www.poszetka.com/product-pol-4513-Kamizelka-jednorzedowa-Krata-Ksiecia-Walii.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Koszula chambray Brooks Brothers po kilkunastu praniach wygląda w strategicznych miejscach (szwy, kołnierzyk) następująco:
181a945dccb8be62f7cbe1a8d6c6c174.jpg09abc1a0a9aab018fb241058b3ef7919.jpg
Splot widać. Koszula jest lekka, nie ciężka jeansowa. Kołnierzyk button down. Przetarć nie ma, tylko odbarwienia.
1. Nosić casualowo bez krawata?
2. Ufarbować Simplicolem?
3. Zdeponować w kontenerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował kilka razy założyć casualowo. Jakby mi nie pasowało w takim wydaniu to dwójka bo co szkodzi zaryzykować kilka-kilkanaście PLNów i jedno pranie :) Jeśli to co na zdjęciach to największe ślady zużycia oczywiście.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.