Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

W wątku o SuSu prosiłem już o opinie o granatowym Lazio:

Przed spróbowaniem rozmiarówki Long chciałem sprawdzić co ma do zaoferowania polski rynek. Teraz proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o ocenę dopasowania garnituru Gatsby od Zack Roman czyli popularnego Szarmanta (dla znajomych Romana ;) )
Garnitur ma szlice jeszcze zafastrygowane co może wpływać na odbiór tego jak wyglądają plecy.

20180409_155858.jpg

20180409_160401.jpg

20180409_160349.jpg

20180409_160259.jpg

20180409_160414.jpg

20180409_161051.jpg

20180409_161113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie.
Co do klap to uważam, że szerokość jest już maksymalna akceptowalna. Wydaję mi się, że wrażenie ich szerokości jest potęgowane przez wysoko położoną kozerkę właśnie. Na przykład tutaj, u Daniela Craiga, klapy są podobnej szerokości, o ile nie szersze ale wygląda to lepiej przez niżej położoną kozerkę:
1b3b4d083168cd2a514797e219e982b5.jpg

No ale to bespoke od Toma Forda szyty zapewne przez najlepszego z krawców z tego domu mody.

W ogóle mam wrażenie, że od czasów kiedy wchodził pierwszy Gatsby Szarmanta (wtedy jeszcze full-canvas) to poszerzyli te klapy.
Przynajmniej takie wnioski wyciągam porównując mój egzemplarz ze zdjęciami na blogu Szarmanta z artykułu o tym garniturze właśnie.

Jeśli faktycznie światło jest zbyt słabe to spróbuje rozjaśnić te zdjęcia w programie graficznym i wrzucę jeszcze raz. Ostatnio widziałem, że ktoś coś takiego zrobił w CMDNS.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy pod kołnierzem wyglądają bardzo źle -nadmiar tkaniny - co wpływa na wygląd marynarki poniżej oraz na niewłaściwe do sylwetki wszycie rękawów. To w mojej ocenie nie jest akceptowalne. Masz zapewne proste ramiona a marynarka jest skrojona na bardziej pochyłe -to swoisty standardw RTWgdzie marynarki szyje się aby ładnie wyglądały na wieszaku a nie na osobie.

Może spróbuj w MT oni chyba na tym forum się chwalili że dobierali wykroje pod sylwetki a nie wieszak

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry/dobry wieczór :)

Mam problem z doborem spodni. Mierze 172cm, ale jestem drobnej budowy ciała i spodnie typu regular są na mnie zbyt workowate, a slimy ciut za ciasne w łydkach przez co zbiera się nadmiar materiału w kolanach.

Prawdę powiedziawszy nie wiem już co robić, ponieważ w sklepach typu Reserved, H&M, czy House nie mam czego zazwyczaj szukać.  Obecnie mam dwie pary spodni typu slim, ale niestety z tym efektem wypchanych kolan.

Jedyne rozwiązania jakie mi obecnie przychodzą do glowy to:

- kupno spodni regular i dopasowanie ich u krawca

- szycie spodni na miarę, co raczej odpada(koszty zapewne rzędu kilku stów)

Czy ktoś miał podobny problem i jeśli tak, to jak sobie z nim poradził?

Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły temat, ale ten wydawał mi się najbardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mosze napisał:

Mam dość mocno zbudowane nogi; z reguły kupuję luźne w pasie i je zwężam. Przy okazji - polecam spodnie z dodatkiem elastanu, sporo firm takie robi.

Przepraszam, ale nie jestem pewien czy to do mnie. Jesli tak, to kupno w moim przypadku spodni luźnych w pasie mija się z celem, ponieważ jeśli chodzi o spodnie typu slim( a w takich wyglądam/czuje się najlepiej), to wszytko rozchodzi się o zbyt duże łydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziń dybry,

 

Proszę o sugestie, uwagi etc. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale dopiero jak progenitura poszła spać był czas na przebieranki i zostało sztuczne światło.

 

g1.thumb.jpg.348873a12288e411bcc7f0cc580cd167.jpg

g2.thumb.jpg.975d60964109f89887fb3b306567f0c3.jpg

g3.thumb.jpg.eb4ad8602caf94f1f4524ff278773a32.jpg

g4.thumb.jpg.d72600008baf06e591f58424f5cce28d.jpg

Na moje oko rękawy trochę za długie i nogawki trochę bardziej za długie. Nie wiem jak z marynarką - czuję się w niej OK, ale przy guziku tkanina układa się w X. No i do tego czy nogawki nie są trochę za szerokie? Spodnie w pasie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy i nogawki za długie - słusznie zauważyłeś. Nie jestem pewien czy ze spodniami na wysokości uda z tyłu jest okej - być może są zbyt opięte. "X" mógł powstać z powodu minimalnie zbyt opiętej marynarki w talii. Przy dopasowanych marynarkach występuje on w trakcie ruchu i pracy materiału, ale tutaj stoisz prosto z opuszczonymi rękami, więc moim zdaniem nie powinno go być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jeśli skrócisz kilka cm nogawki i rękawy i przesuniesz sobie guzik w mankietach koszuli tak, żeby trzymały się wyżej to małym nakładem finansowym ten gajer bedzie wyglądał całkiem ok 🙂 trudno porównywać rtw do bespoke ale rtw moze wyglądać lepiej albo gorzej. Tym X-em w marynarce bym sie nie przejmował tak bardzo. Klapy nie odstają od klatki wiec chyba nie jest źle. Lino Ieluzzi ma zawsze marynarkę pomarszczoną jeszcze bardziej i nikt rabanu nie robi 🙂 jeśli jednak nie odpowiada Ci to to moze zwyczajne przesuniecie guzika troche pomoże? 

pozdrawiam serdecznie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy wystarczy guzik przesunąć tak zeby mankiet był węższy, wtedy bedzie sie opieral wyżej, na lepszej wysokości a widać, że rękawy sa na tyle długie ze beda nadal wygodne, tak mi sie wydaje. Wtedy, jak rękawy koszuli beda ok to do ich długości dopasuj długość rękawów marynarki, zeby 1-2 cm wystawal rękaw koszuli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil1987 napisał:

Jaka jest opinia na forum odnośnie garniturów z marynarką na 3 guziki zaprasowane na 2.5 ? Czy to jest staromodne ?

Oryginalny 3 roll 2,czy konwersja marynarki z 3 guzikami na 2.5? Oryginalny 3 roll 2 nie jest staromodny(zobacz Tom Ford Daniel Craig QoS).,Przy konwersji z 3 guzików jest kilka zatwardzeń.Po pierwsze górna dziurka w oryginale jest obszyta odwrotnie-wykończona do wewnątrz.Po drugie sztywnik w klapach jest wycięty tak żeby klapy się rolowały nad drugim guzikiem.,W tanim garniturze na fizelinie/termolinie klapy się poddadzą i można je zaprasować,w garniturze droższym na włosiance nie dasz rady zaprasować,a przeróbka może być kosztowna i to pod warunkiem ,że znajdziesz fachowca który się tego podejmie.,   

Quantum-of-Solace-Brown-Suit-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayor napisał:

Oryginalny 3 roll 2,czy konwersja marynarki z 3 guzikami na 2.5? 

Nie znam dobrej odpowiedzi, ale marynarka od początku układa się sama w taki sposób, że ten górny guzik się chowa pod klapę, więc zakładam, że oryginalny. Ja jestem wysoki (185 cm) i ona wygląda na mnie dobrze (jest widoczne tyle koszuli co w marynarce dwuguzikowej), ale niestety nie mogę zrobić jej zdjęcia przez najbliższy tydzień. Mam okazję dostać ją praktycznie za darmo i zastanawiam się czy mi się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.